Vaša vlastná kaviareň v dome – ozdobte svoju kuchyňu luxusným kaviarenským centrom

vlastná kaviareň v dome rustikálne zariadenie v béžovej farbe

Vaša vlastná kaviareň v dome – okorente svoju kuchyňu

Kávové centrum je v rámci kuchynského zariadenia stále obľúbenejšie. Mnoho majiteľov domov chce špeciálny kútik, kde si môžete pripraviť kávu skoro ráno alebo po večeri podávať hosťom espresso. Bežné kávové centrum jednoducho potrebuje kávovar a šálky.

Luxusné centrá sú v dnešnej dobe zariadené všetkými druhmi vecí a akcentov, aby posunuli umenie kávy na inú úroveň.

Založenie skutočného luxusného kávového centra:

mlynček na kávu

stroj na kávu

drez

Malá chladnička

Otepľujúca zásuvka na poháre

Možnosť uloženia a malý odpadkový kôš

Tiež by ste si mali dávať pozor na výber pevnej dosky, obzvlášť ak robíte espresso. Potom musíte na vyprázdnenie filtra použiť veľkú silu.

Mlynčeky na kávu. Mlynčeky na kávu nás prebudili ako deti. Potom prišiel čas na vopred zabalenú mletú kávu. Dnes však kávičkári veria, že chutí len čerstvo zomletá káva.

Mlynček na kávu je teda nevyhnutnosťou

vlastná kaviareň v dome lesklý kávovar na espresso

Niekedy sú mlynčeky na kávu vyššie ako kávovary, preto buďte opatrní pri nastavovaní políc, aby ste na ne nechali dostatočnú výšku.

Voľne stojace kávovary. Dnešný trh je zaplavený komplikovanými kávovarmi – vrátane prístrojov novej generácie s kávovými kapsulami. Baristi z náročného domu určite budú mať dobrú predstavu o výhodách a nevýhodách. Voľne stojace kávovary sú však obľúbenou možnosťou pre majiteľov domov vďaka svojej cenovej flexibilite, štýlu a umiestneniu v kuchyni..

Zabudované kávovary

vaša vlastná kaviareň zabudovaná v skrini

Buď sú milovaní alebo nenávidení. Tieto stroje majú dva varianty: spojené alebo naplnené vodou. Váš výber môže závisieť od kvality vody zaručenej vodárenskou spoločnosťou a od toho, ako často sa stroj používa.

Malé chladničky

vaša vlastná interná kaviareň malá a pekná na pracovnej doske

Vstavaná zásuvka chladiča je pohodlná pre chrbát a oči, takže máte mlieko a kávu na dosah ruky. Túto úlohu môže samozrejme hrať aj malá chladnička.

Umývadlá od KRIEBELDESIGN

vaša vlastná kaviareň v matnom lesku a čerešňovom dreve

Ideálne je extra malé umývadlo. V kaviarňach som úspešne nainštaloval 6 ”široké drezy.

Ak už dlhšie uvažujete o inštalácii vodného filtra s reverznou osmózou na pitnú vodu, je to pre vás ideálna voľba.

Otepľovacie zásuvky

vlastná moderná kaviareň v dome s dostatkom priestoru na šálky

Vstavaná ohrievacia zásuvka pod strojom na predhrievanie šálok je dobrý nápad. Tento luxusný doplnok pomôže udržať vašu kávu dlhšie teplú, takže si ju budete môcť lepšie vychutnať v chladnejších ranných hodinách. Pre šálky je vhodný plytký variant, hlbší model tiež umožňuje skladovanie tanierov a potravín. Možno však budete chcieť nainštalovať taký variant do iného rohu kuchyne, aby sa mohol používať častejšie.

Kde by malo byť zriadené kávové centrum??

Miesto si dobre premyslite. Ak je súčasťou raňajkového kúta, nemal by byť umiestnený mimo kuchynského zariadenia, ale blízko chladničky.

Vytvorte bar medzi kuchyňou a jedálňou

od spoločnosti Partners 4 Design

vaša vlastná kaviareň v dome so štýlovým výklenkom

Na tento účel by bola vhodná aj špajza.

Videli ste už dodatočnú rozkladaciu pracovnú dosku pod pracovnú dosku tohto kávového centra – ideálne riešenie do úzkych priestorov.

Skryté miestnosti

vlastnú kaviareň v dome postavenom eichenholz

Veľa ľudí chce, aby ich centrum kávy bolo skryté. Najlepšie funguje skrinka na zariadenie s pracovnou doskou a výsuvnými dverami. Pripojte funkciu dverí k spínaču pre zariadenia v skrini – nehrozí žiadne riziko.

Raňajkové centrá

vlastná kaviareň v dome v starožitnom vzhľade mramorovej pracovnej dosky

Ak máte dostatok miesta, môžete zriadiť kompletné raňajkové centrum spolu s kávovým centrom s mikrovlnnou rúrou a hriankovačom. Ak sa vám to hodí do kuchyne, naplánujte si v blízkosti zásuvku na raňajkové cereálie a chlieb.

Ďalšie možné zariadenia sú pre kávové centrum s barom, s chladničkou na potraviny alebo víno (alebo chladiacimi zásuvkami), skrinkami na okuliare a obrúsky, otváračom na fľaše. Ak máte dostatok miesta, zvážte malú umývačku riadu aj do tohto rohu. A stroj na ľad ich konečne dokončí!

Vystavené kávové centrum. Niekedy je centrum kávy lepšie vystavené, ako skryté v skriniach. Neobvyklý tvar tohto centra je v súlade s dynamickými tvarmi v kuchyni.

Máte už svoje vlastné kávové centrum? Chceli sme to vidieť. Pošlite nám svoje obrázky a komentáre!

vlastná kaviareň v dome lesklá perleťová dlažba