Zrekonštruujte starú kuchyňu – dajte kuchynskému priestoru skvelý nový vzhľad!

zrekonštruovať starú kuchynskú kamennú stenu nápad na osvetlenie dreveného nábytku

Renovácia starej kuchyne – Dajte kuchynskému priestoru skvelý nový vzhľad !

Kuchyňa často potrebuje rekonštrukciu, a to z niekoľkých dôvodov. Niekedy je fixel starý desaťročia. V ostatných prípadoch sú laminované povrchy a podlaha z linolea už príliš zvetrané.

Nebojte sa príliš, pretože na tieto prípady existujú veľmi jednoduché a rýchle riešenia.

Môžete použiť nové príslušenstvo a inovatívne materiály. Nemusia nutne stáť veľa, ale prinesú vašu kuchyňu do sveta modernizácie.

Bez ohľadu na to, či vo svojom dome žijete dlhší čas alebo ho chcete predať, nasledujúcich desať myšlienok veľa prispeje k pocitu pohody vo vašej kuchyni..

1. Vymeňte staré kovy za moderné alternatívne textílie

Staré kuchyne boli samozrejme postavené zo starého materiálu. Nič však nehovorí proti použitiu nových a inovatívnych prostriedkov pri renovácii! Už len to dodá kuchyni aktuálnejší vzhľad.

Kuchyne z chrómu, brúseného hliníka a nehrdzavejúcej ocele sú veľmi moderné. Nikel a meď. Vyskúšajte tieto materiály vo svojej kuchyni! Ďalšími super elegantnými riešeniami sú náprotivky a široké kryty.

 Modernizujte kuchyňu zmenou starých povrchov alebo textúrrekonštrukcia starej kuchynskej linky drevené podlahy vstavaná kuchynská linka

 

2. Vymeňte starú podlahu za moderné materiály

Podlaha je jednou z najčastejšie zanedbávaných oblastí v kuchyni. To sa však musí zmeniť, ak chcete svojej kuchyni dodať moderný vzhľad. Pretože podlaha v konečnom dôsledku zaberá celú kuchynskú plochu. Materiál tu určite robí veľký rozdiel!

Porovnajte tradičnú valcovanú vinylovú alebo linoleovú podlahu s elastickým materiálom, akým je drevo, dlaždice alebo kameň.

Tieto materiály vydržia dlhšie a budú prínosom pre váš domov. V posledných rokoch sa mnoho predtým zanedbávaných materiálov stalo opäť populárnymi. Patrí sem druh keramiky, ktorá vyzerá ako drevo alebo napríklad na traverz a bridlicu.

3. Vymeňte horné skrinky za elegantný dizajn

Toto bolo veľmi populárne po celé desaťročia. Nainštalovali sa nové a nové skrine a uložili sa tam príbory a ďalšie potreby pre domácnosť. V tej dobe to bolo tiež vnímané ako niečo pohodlné a útulné.

Máte nejaké a nachádzate ich zastarané? Potom odneste skrinky a ponechajte iba tie nižšie. Potom budú steny vizuálne vyzerať oveľa väčšie a môžete pridať nový náter. Aby ste neotvorili takto otvorený priestor, vložte otvorené police a rozložte na ne ozdobné kúsky a riad.

Po týchto zmenách budete veľmi prekvapení novým vzhľadom vašej kuchyne. Bude to praktickejšie a už pri pohľade na to vám prinesie veľa potešenia.

Odstráňte horné skrinky

prerobiť starú kuchynskú bielu zásuvku kuchynskej linky drez

4. Osviežte povrchy použitím inovatívnych materiálov

Stolové dosky sú ďalším priestorovo náročným prvkom. Preto musia byť tieto veľmi inteligentne pripevnené. Na trhu je veľmi veľký výber materiálov na povrchy: živica, polyméry, rôzne variácie prírodného kameňa (mramor, žula) a ďalšie. Na malý výber si teda nepotrpíte.

V posledných rokoch sú dizajnéri stále kreatívnejší. Pri navrhovaní povrchov sa používajú materiály, ktoré sa predtým používali iba na konštrukčné konštrukcie.

5. Zahrňte moderné sedenie do najrušnejšej oblasti vašej kuchyne.

Je to vaša kuchyňa. Čoraz častejšie sa označuje ako „srdce“ domu. To naznačuje ich funkciu ako sociálneho bodu. Ľudia sa tam stretávajú, aby spoločne varili a užívali si vynikajúce jedlo. V kuchyni „pulzuje“ rodinný život.

Pri moderných kuchyniach nemusíte jedálenský kút vidieť tak zblízka. Nenavrhujte to ako prerušenú zónu, ale rozdeľte sedadlá do celej miestnosti. Môžete sa rozhodnúť pre barové stoličky alebo barové stoličky alebo na lavičku alebo banket pri okne. Všetky tieto riešenia môžu v kuchyni vytvoriť úplne inú atmosféru.

Teraz si len predstavte, aké zábavné to bude v kuchyni so všetkými vašimi priateľmi a príbuznými!

Umiestnite pohovku do kuchyne

zrekonštruovať starú kuchyňu, drevené podlahy, jedálenský stôl, stĺpik stoličky

6. Nové, energeticky úsporné spotrebiče namiesto starého kuchynského vybavenia 

Pozrime sa pravde do očí: Žijeme v dobe šetrenia zdrojov a to je vo vašej kuchyni cítiť.

Energeticky účinné spotrebiče by mali nahradiť staré a priniesť do vašej kuchyne moderný štýl. Bude to pre vás tiež dobrá investícia z finančného hľadiska, pretože účty sú teraz znateľne menšie.

Zvážte tiež výmenu vodovodného potrubia. Nízkotlakové faucety vám môžu ušetriť veľa problémov. Môžu byť použité v kuchyni aj v kúpeľni. Existujú aj bezdotykové technológie. Vodný tok je možné aktivovať bez toho, aby ste sa ich dotkli. To pomôže zabrániť šíreniu baktérií v domácnosti. Mali by ste tiež zvážiť inštaláciu niektorých snímačov teploty. Šetrite svoje peniaze a zdroje Zeme.

7. Maľované kuchynské skrinky v moderných farbách

Vymaľujte skrinky v moderných farbách. Milujete svoju kuchyňu, ale chcete ju urobiť o niečo modernejšou? Potom to urobte jednoduchým dosiahnutím novej farby. Dvere kuchynských liniek môžete natrieť, vymaľovať alebo dokonca vymeniť za nové. Kuchyňu tak môžete obnoviť malou sumou. Existuje tiež veľa „umelých“ povrchov stien aj kuchynských skriniek. Prečo však nezačať svoj vlastný projekt remeselníka v kuchyni? Môžete priniesť uvoľnené farby, sklenené povrchy a kreatívne farebné oblasti. Určite to bude stáť za vaše úsilie a vaše skrinky budú vyzerať úplne nové.

Natrite povrchy kuchynských skriniek

zrekonštruovať starú kuchyňu biela kuchynská linka moderná atraktívna

8. Nainštalujte nové osvetlenie

Keď obnovíte hlavné prvky vašej kuchyne, je načase vymeniť aj osvetlenie. Svetlá kuchyňa znamená väčšiu bezpečnosť, príjemnejšiu atmosféru a rozmanitosť. Museli ste sa doteraz starať o osvetlenie strechy v kuchyni? Hľadaj riešenia pre vstavané osvetlenie alebo „môže svietiť“. Tak vytvoríte praktickú a modernú kuchynskú časť. Hľadaj tiež súmrakové spínače. Osvetlenie teda môžete meniť podľa príležitosti a nálady. Kuchyňa bude potom vyzerať inak v závislosti od príležitosti a prostredie môže byť vhodné na varenie, zábavu alebo relaxáciu. Na polnočné raňajky si môžete dokonca vytvoriť niečo špeciálne.

Kontrastné svetlá nad kuchynským ostrovom sú tiež veľmi obľúbené. Osvetlené pracovné plochy v kuchyni a lustre vytvárajú veľmi zvláštnu atmosféru. Sú to tiež skvelé možnosti pre prispôsobiteľné možnosti osvetlenia.

Aktualizujte vybavenie kuchyne

zrekonštruovať starú kuchynskú drevenú podlahu, biele povrchy

9. Pridanie dekoratívnych prvkov

Chcete svoju kuchyňu premeniť na miesto na pridanie dekoratívnych prvkov? Môžete tam urobiť izbu veľmi individuálnu a neskutočne ju ozdobiť.

Uvažovali ste aj nad policami s rastlinami nad kuchynskými policami? Môžu byť doplnené umeleckými dielami, sochami a inými dekoratívnymi prvkami.

Vstavané police pod kuchynským ostrovom môžu zobrazovať napríklad aj veľa spomienok a obľúbených kuchárskych kníh. Hodia sa tam aj zdedené čínske súpravy, ktoré sa odovzdávali niekoľko generácií. Chýba už len váza na kvety a možno misa citrónov alebo limetiek. To prinesie do vašej kuchyne ďalšiu sviežosť a originalitu.

10. Rozšírte svoju kuchyňu „zbúraním“ stien

Fragmentárny priestor obsahujúci veľa škatúľ je veľmi typický pre staršie kuchyne. Ak túžite po otvorenejšom pocite a chcete prepojiť priestor na varenie s jedálňou, mali by ste zvážiť zhodenie dverí a stien.

Na toto si dajte pozor! Toto riešenie by ste nemali používať na žiadne nosné steny. V opačnom prípade ohrozíte stavbu budovy. Touto metódou je možné kuchyňu zväčšiť alebo prispieť k väčšej otvorenosti medzi rôznymi miestnosťami.

Ak vaša kuchyňa vyzerá teraz rozprávkovo, aké by to bolo bez stien? Predtým, ako pristúpite k takémuto riešeniu, by ste sa však mali poradiť s architektom.

Nechajte kuchyňu pôsobiť väčšiu a odstráňte priečky

zrekonštruovať starú kuchyňu kamenný múr nápad závesné svetlá sporák

Vďaka týmto veľmi jednoduchým tipom môže byť vaša kuchyňa úplne transformovaná a modernizovaná. Upravte všetko podľa svojho vkusu.

Možno môžete jednu z týchto myšlienok prispôsobiť alebo sa necháte inšpirovať úplne novým, vlastným riešením. V každom prípade sme radi, ak môžeme pomôcť.

Možností je veľmi veľa a môžu byť jednoduché alebo veľmi kreatívne

Renovácia starej kuchynskej linky čierna kuchynská linka natretá na bieloAk vaša kuchyňa vyzerá báječne, aké by to bolo bez stien?

Stará kuchyňa prerobila čiernu kuchynskú linku a drez

Tmavé kuchynské skrinky – nápadné závesné svetlá

Prívesné svietidlá pre starú kuchyňu, čierna kuchynská skrinka

Veľký kuchynský kút – drevené kovanie

renovujte staré kuchynské drevené povrchy nad drezom kuchynskej linky

Modernizácia kuchyne dodá miestnosti nový vzhľad

Renovácia starých kuchynských kovových stoličiek vstavanej kuchynskej linky

Klasické prvky a moderné akcenty v jednomzrekonštruovať staré kuchynské kovové stoličky ostrov stolová vstavaná skriňa