S našimi tipmi si môžete zariadiť kuchyňu a vytvoriť malý raj!

Moderné riešenia pre moderný kuchynský nábytok v klasickej farebnej palete

Mnoho rodín stále viac uprednostňuje klasický kuchynský nábytok. To je úplne pochopiteľné. V konečnom dôsledku funkčnosť a estetika zaisťuje určitý pokoj v miestnosti. V našom stresujúcom každodennom živote na tom často záleží.

A s klasickou kuchyňou máme tiež problém, že skutočne netoleruje neporiadok. Leštený vzhľad má veľký význam. Ako to funguje s mnohými členmi rodiny a malým časom? Existuje mnoho dizajnérskych riešení, ktoré to umožňujú tým, že sa do popredia dostávajú určité aspekty kuchynského dizajnu.

Ľahký prístup do úložných priestorov

tipy na zariadenie kuchyne

Základom je nielen šikovný dizajn samotného úložného priestoru, ale aj ľahký prístup k nemu, či chcete upratovať alebo nie. Svoju prácu si musíte najskôr veľmi múdro naplánovať. Pred začatím projektu by ste mali venovať trochu času a sledovať svoje pohyby v kuchyni.

Kam automaticky ukladáte jedlá a výrobky, kde pripravujete jedlo a nápoje? Kde by bolo najpohodlnejšie odložiť všetko na umývanie? Úložný priestor by ste si mali naplánovať až potom, čo si na tieto otázky sami odpoviete.

Zriadenie kuchyne – buďte kreatívni na chúlostivých miestach

zariadiť kuchyňu

Zložité miesta, ktoré je za bežných okolností veľmi ťažké používať, majú, úprimne povedané, veľký potenciál. Tam môžete umiestniť prídavný stôl s malou lavicou. Môžete si tam dať raňajky alebo kávu bez toho, aby ste zašpinili veľký stôl. Alebo tam môžete integrovať úložný priestor? Ďalšou možnosťou by bolo pracovisko, kde niečo pripravíte, kým budete čakať na umývačku riadu alebo na jedlo.

Uistite sa, že kuchynský ostrov využívate naplno

kuchynský dizajn kuchynský ostrovček

Nie je náhoda, že sa kuchynský ostrovček v posledných rokoch stal súčasťou kuchynského vybavenia. Malo to veľký potenciál – povrch, všetko vrátane priestoru, ktorý je naboku.

Vykonajte podrobnú analýzu svojho predchádzajúceho kuchynského vybavenia a zistite, čo vám teraz vlastne chýba. Väčšinu funkcií – jedálenský alebo pracovný povrch, úložný priestor atď. Je možné preniesť na kuchynský ostrov. Kuchynský ostrov môže byť aj multifunkčný – ako pri príprave jedla, tak aj pri perfektnom servírovaní ku každému jedlu. Na kuchynský ostrovček dajte pár tyčiniek a nechajte sa prekvapiť pozitívnym praktickým a vizuálnym efektom!

Nastavenie kuchyne – organizačný systém so zásuvkami

zásuvky na zariadenie kuchyne

Organizačný systém so zásuvkami je pre mnohé domácnosti najlepším možným riešením. Je možné tam uložiť malé aj väčšie predmety a je k nim veľmi ľahký prístup. Je dôležité, aby ste podľa potreby správne naplánovali hĺbku zásuviek. Zásuvky tiež zaisťujú bezproblémový vzhľad zvonku, keď sú zamknuté.

Všetky zobrazené riešenia sa hodia ku klasickej kuchyni a stále ťažia z najmodernejších inovácií v kuchynskom zariadení. Jasne ukazujú, že toto je úplne dosiahnuteľný cieľ.

Zariadenie kuchyne – Zobrazovacie plochy hrajú pri navrhovaní kuchyne dôležitú úlohu

kuchynské vybavenie komfortné

V kuchyni potrebujete ľahký prístup k riadu a zároveň k výrobkom

Jednoducho navrhnite kuchyňu

Zariadenie kuchyne – dobrá organizácia je veľmi dôležitá

navrhovanie kuchyne

Nastavenie kuchyne – správne naplánujte hĺbku zásuviek 

návrh zariadenia kuchyne

Využite plný potenciál kuchynského ostrova

nápady na dizajn vybavenia kuchyne

Zariadenie kuchyne – riaďte sa našimi radami!

nápady na zariadenie kuchyne

Trochu inak vyzerajúci kuchynský ostrov

kuchynský ostrovček

Zariadenie kuchyne – moderná kuchyňa 

zriadiť kuchynský ostrov

Nech je vaša kuchyňa pohodlná a moderná

Kuchyňa zariadená úložným priestorom

Zariadenie kuchyne – musí byť upratané!

Kuchyňa pohodlne zariadi úložný priestor

V nasledujúcom texte nájdete niekoľko ďalších nápadov na užitočné zariadenie kuchyne

návrh zariadenia kuchyne

 ostrovček tipov na zariadenie kuchyne kuchynský nábytok dizajn úložného priestoru  tipy na zariadenie kuchyne nápady na bývanie kuchynský ostrovný dizajn kuchyňa