Zengin Sembolik Anlamlı 120+ Mandala Dövme Fikirleri

Bu güzel dairesel şekilleri görmüş olmalısınız. Mandala dövmeleri bütünlüğü temsil eder. Tekrarlayan bir modele sahip örgütsel alan yapısının bir modeli, kültürler ve yüzyıllar boyunca ortaya çıktı. Sembol ne kadar eski olursa olsun, her zaman modern ve zamansız olacaktır..

1. Göğüs Mandala Dövme Tasarımı

Erkekler için mandala tasarımı, onu çevreleyen birçok başka motifle eşleştirilmiş bir merkez parçası olabilir..

2. Sırtta Bir Mandala Dövme Tasarımı

Bir mandala sırt dövme parçası, çoğu bayan ve erkek için zarif bir seçenek olduğunu kanıtlıyor. Tasarım hakkında her zaman sakinleştirici bir şey vardır.

3. Karmaşık Geri & Kol Mandala Dövme Tasarımı

Bu parça kadar karmaşık bir dövmeniz varsa, bir mandala dövmesi anlamı biraz daha ayrıntılı olabilir.!

4. Mandala Kol Dövmesi

mandala dövmesi

Sürekli genişleyen desenler, mandala kol dövmesi olarak iyi çalışır. Bunun nedeni, desenlerin tüm kolu ne kadar kolay kaplayabildiğidir.!

5. Süslü Mandala Hanım

mandala dövme anlamı

Dövme tasarımınız olarak mandalaları kullanmayı tercih etmiyorsanız, onu bir yan tema olarak kullanmaya ne dersiniz? Örnek olarak, bir bayan dövmesini mandalalarla süsleyebilirsiniz..

5. Fil ve Mandala Dövmesinin Anlamı

Şimdiden daha sık, bir mandala dövmesi anlamı, bir din duygusuyla ilişkilendirilir. Örnek olarak fil Hinduizm ile bağlantılı olacaktır..

6. Bilekte Mandala Dövme Tasarımı

mandala dövmesi anlamı

Bir bilek mandala dövme tasarımı küçük ve zariftir, karmaşık bir tasarım istemeyen kişiler için mükemmel bir seçimdir.!

7. Mandala Tasarımlı Sırt Dövmesi

mandala tüm zamanların en popüler dövme tasarımlarından biridir, ancak hiçbir sanatçının bunu başarabileceğini düşünmeyin; Tüm ince çizgileri net ve desenli hale getirmek yetenekli bir sanatçı gerektirir..

8. Küçük Mandala Temalı Dövme

Bir mandala dövme tasarımı, küçük ve basit olabilir, sadece sırtın küçük kısmına yerleştirilebilir. Omuz bıçaklarının arasına güzelce oturur – tıpkı bu resimdeki gibi!

Mandala Dövmesi Sizin İçin mi?

Mandala dövmesi yaptırmak mı istiyorsunuz? Bu tasarımın size uygun olup olmadığını belirlemek için bu basit soruları yanıtlayın:

  1. Antik tarih ve spiritüalizmle ilgileniyor musunuz??

9. Bir Gözle

Bunun bir kedi gözünden başka bir şey olduğunu düşünmemizi sağlayamazsınız. Şekil ve renk sadece kedigillere işaret ediyor! Renk, bu mandala tasarımıyla iyi bir tezat oluşturuyor.

10. Yarım Kol Dövme için Mandala Dövme Tasarımı

Dövme parçanıza yansıtma desenleri ekleyerek bazı basit mandala desenlerini kullanabilirsiniz. Mandala dövme tasarımları her yere çok yakışabilir – yarım kol dövmesine bile!

  1. kutsal geometriyi sever misin? mandala dövmesi anlamı
  2. Dairesel tekrarlayan desenleri ve ince çizgileri sever misiniz?? 

Bu sorulara olumlu yanıt verdiyseniz, Mandala dövme tasarımlarının çizimlerine ve fotoğraflarına bakın. Kesinlikle kendiniz için bir şeyler bulacaksınız. 

Sembolizm ve Tarih

Mandala Sanskritçe’de daire anlamına gelir. Tüm gevezelik eden düşünceleri uzaklaştıran ve size netlik ve gönül rahatlığı getiren görsel olarak emici bir şarkıdır.. 

Temel olarak, bu sembol, analitik zihni uyutarak beyninizin yaratıcı kısmını uyandırmak içindir. Sembol, Kızılderili, Hint ve Kelt kültürlerinde çok yaygındır.. mandala dövmesi anlamı

Mandala bir sembol olarak kutsal geometriye aittir ve Hıristiyanlıktan önce antik dünyada iyi bilinir ve yaygın olarak kullanılırdı.. 

Mandala Dövme Anlamı

Her Mandala’nın kendi anlamı vardır.

  1. Eski Hint kültürünün yaşamın her yönü için çeşitli Mandalaları vardır. Yedi çakra için yedi dairesel sembolü hatırlıyor musunuz? Bunlardan herhangi birine konsantre olmak vücudunuzdaki belirli bir çakrayı harekete geçirir.. 

  2. Kızılderili kültüründe Mandalalar güneş ve rüzgar gibi önemli sembolleri temsil ediyordu. Bir labirent Mandala, hayatı bir yolculuk olarak temsil eder; tüylü olan ruhsal gücü temsil eder. Ve elbette, tüm zamanların en sevilen kadın dövme sembolü olan rüya yakalayıcı, insanları kabuslardan korumak içindir.. 

    mandala dövmesi anlamı

  3. Kelt Mandalaları, kutsal üçlüyü, hayatımızın karmaşıklığını temsil eden bir düğümü ve ruhsal büyümeyi temsil eden sarmal bir Kelt sembolünü temsil eder.. 

Atama

Tarzınıza ve zevkinize göre Mandala dövme tasarımı için istediğiniz yeri seçebilirsiniz. Tema çok yönlü olduğundan, eşit bir cilt alanı gerektirmeyeceğinden herhangi bir noktada çalışmasını sağlayabilirsiniz. Mandalalar için gövdenize, kolunuza, bacağınıza, hatta koltuk altlarınıza ve dirseklerinize koyabilirsiniz; her şey kişisel zevkinize bağlıdır. 

mandala dövmesi

Küçük bir dövme de aynı derecede sembolik ve manevi anlam ifade edecektir, bu nedenle kariyeriniz nedeniyle herhangi bir görünür dövmeniz yoksa sanatçınızdan abartısız bir tasarım bulmasını isteyin. Resimlerin bazılarını bozabileceği ve kaplayabileceği için cilt bölgesinde kıvrım olmadığından emin olun.. 

Stiller

Siyah ve gri, ince çizgi, renk gerçekçiliği, suluboya, Kelt ve ne olmadığını düşünün. Mandala dövmesinin iyi yanı, istediğiniz herhangi bir tarzda yapabileceğiniz kadar evrensel olmasıdır. Onu mevcut bir dövmeye dönüştürün veya yeni tasarımın bir parçası haline getirin. İnce bir vücut çerçeveniz varsa, kolunuzun iç kısmına veya bileğinize küçük bir ince çizgi Mandala koyun, ayak bileğinize küçük bir tane koyun vb. Kadınsı güzelliğinizi, yumuşaklığınızı ve maneviyatınızı yansıtacaktır.. 

Erkekler 90’lar stilinde kalın çizgili Celtic Mandala kol dövmeleri, sırt, göğüs ve omuz parçaları yapmayı sever. Modern çöp polka Mandalaları çok şık ve cesur görünüyor. Kendini işine adamış bir sanatçınız varsa ve benzersiz bir şey yaratmak için birlikte çalışmaya istekliyseniz, herhangi bir tasarım güzel görünecektir..

Erkek/Kadın Varyasyonları

Mandala resimlerinin şaşırtıcı yanı, unisex olmaları ve her iki cinsiyet için de geçerli olmalarıdır. Erkek çocuklar genellikle siyah ve gri stili ve daha cesur, daha büyük ölçekli tasarımları ister. 

Kızlar daha ince çizgiler ve daha karmaşık tasarımlarla renk yapmayı sever. İster erkek ister kadın dövmesi olsun, benzersiz bir desen oluşturmak ve kişiliğinize uygun bir dövme taslağı tasarlamak için sanatçıyla işbirliği yapmalısınız..

mandala-dövme

Ünlü Örnekleri

Ünlü model Ireland Baldwin’e ve sol üst kolundaki Mandala dövmesine bakın, ince bir çizgide çok şık görünüyor. Ve hevesli genç şarkıcı Amira McCarthy’nin kolunda koyu siyah ve gri Mandala çizgileri var; ortasına bir yin yang sembolü ekleyerek dövme resmine benzersiz bir dokunuş kattı.

amira-mccarthy-dövme-mandala

asami-zdrenka-dövme

Neon Jungle’dan Asami Zdrenka’nın üst kolunun ortasında kırmızı bir gül bulunan nokta işlemeli Mandala var. Yugoslav şarkıcı Ira Estrefi, BonBon vuruşuyla ünlü ve iç dirseği için Mandala’dan ilham alan ince bir dövme tasarladı..