150 wspaniałych projektów tatuaży drzewnych i pomysłów do wypróbowania w tym roku

Drzewa tatuaże to rodzaj tatuażu, który ma naprawdę głęboką i wszechstronną symbolikę. Wielu z Was może wydawać się pod wrażeniem piękna i różnorodności tatuaży drzew. Dzień po dniu szkice drzew zaczynają fascynować i przyciągać ludzi, więc wybrali obraz drzewa, aby ozdobić swoje ciała. Drzewa są różne, więc znaczenie tatuażu drzewa zależy od rodzaju drzewa i kontekstu, w jakim jest reprezentowane na ciele.

1. Eleganckie tatuaże drzewne dla kobiet

Tatuaże z drzewami dla kobiet są często bardziej delikatne i eleganckie w porównaniu z tatuażami dla mężczyzn. Ten jest dobrym przykładem.

2. Tatuaże z drzewami jako tło

Tatuaże z drzewami zdecydowanie nie są tutaj przedmiotem zainteresowania, ale nadal ważne jest, aby stworzyć cały obraz jako kawałek tatuażu.

3. Tatuaż drzewa kobiety

Style tatuażu drzewa kobiety są dość łatwe do odróżnienia od męskich. Możesz je zobaczyć i przypomnieć sobie bajki z dzieciństwa dla projektów dla kobiet.

4. Realistyczny tatuaż na drzewie

Oszałamiające szczegóły w powyższym tatuażu drzewa są nienaganne! Niebo, ocean i liście drzew mają niesamowite detale.

5. Kreatywne tatuaże drzewne

Niezależnie od tego, czy jest to tatuaż dla mężczyzny czy kobiety, projekty mogą być nieco niezwykłe. Kolory mogą być uderzające!

Kto robi tatuaże z drzewami

Trudno powiedzieć, że tatuaże na drzewach są bardziej odpowiednie dla jednej lub drugiej płci. Jest popularny zarówno wśród przedstawicieli płci męskiej, jak i żeńskiej. Co więcej, tutaj trudno znaleźć oczywiste różnice między stylem tatuaży drzew wśród mężczyzn i kobiet. 

Ten tatuaż będzie najlepszą ozdobą i pewnego rodzaju odwróceniem dla osób, które interesują się najważniejszymi i podstawowymi sprawami życia i bytu żywych istot. Tatuaż drzewa to coś więcej niż piękny obraz.

Znaczenie koncepcji drzewa w różnych kulturach

Wizerunek drzewa oznacza naturalny dynamiczny wzrost i rozwój, odradzanie się oraz cykliczną zasadę życia i więź między niebem a ziemią. Drzewo jest również uważane za symbol płodności i nieśmiertelności. W wielu epickich mitach i legendach drzewa są przedstawiane jako żywe istoty: poruszają się, oddychają, rozmawiają ze sobą i mają specjalne magiczne moce.

Najbardziej znanym i powszechnym przykładem tatuażu drzew jest dobrze znane Drzewo Życia. Ma wyjątkowe znaczenie symboliczne. Drzewo Życia można znaleźć w wielu kulturach i religiach.

W chrześcijaństwie Drzewo Życia było główną rośliną w Ogrodzie Eden. Rosła pośrodku ogrodu, obok drzewa poznania dobra i zła z zakazanymi owocami. Tak więc upadek człowieka miał miejsce w pobliżu Drzewa Życia. Dlatego to drzewo stało się symbolem rozwoju człowieka i szansą na zbliżenie się do Boga, jeśli przestrzegasz zasad i jesteś wierny idei. Owoce i liście drzewa dają ratunek i zdrowie tym narodom i ludziom, którzy potrafią być pokorni.

Starożytni Celtowie wierzyli w istnienie jednego uniwersalnego centrum świata. Dlatego stworzyli koncepcję Drzewa Świata. Według mitologii celtyckiej na końcu każdego z czterech boków Ziemi rośnie święte drzewo, a piąte drzewo znajduje się pośrodku.

Podobne rozumienie pięciu świętych drzew można znaleźć po drugiej stronie planety – starożytnych plemionach Azteków w Ameryce Środkowej.

Celtyckie Drzewo Życia jest przedstawiane jako rodzaj koła, w którym połączone są korzenie i gałęzie. Tak więc obraz celtyckiego drzewa wskazuje na nieskończoność życia i jego ciągłość. 

Podobne Drzewo Życia znane jest również w kulturze słowiańskiej. Jego wizerunek można znaleźć w haftach i na kołowrotkach. Tu symbolizuje samego człowieka, jako źródło życia i rozwoju. Drzewo to jest zakorzenione w ziemi i rozgałęzia się aż do nieba, dzięki czemu łączy potomków i przodków żyjących w różnych światach. Drzewo Życia jest początkiem wszystkich początków, narodzinami samego życia. 

W Egipcie główne bóstwa Izyda i Ozyrys wyłoniły się z Drzewa Życia. 

W Chinach takiego drzewa strzegą smoki. Tutaj zawsze uważano ją za źródło nieśmiertelności. 

Znaczenie tatuażu drzewa

Wybór drzewa do tatuażu oznacza, że ​​coś w twoim wewnętrznym świecie i percepcji jest ściśle związane z istotą symbolu drzewa. Dzięki ogromnej różnorodności drzewek każdy może znaleźć coś odpowiedniego i, jednym słowem, osobistego.

drzewo-tatuaże

Drzewo jest symbolem siły fizycznej i psychicznej oraz piękna. Jednak w rzeczywistości każde konkretne drzewo ma swoje znaczenie:

 1. Brzoza stała się symbolem kobiecości, niewinności i czystości.
 2. Buk kojarzy się z oporem, honorem i pełnią życia.
 3. Dąb to symbol siły, siły umysłu i ciała.
 4. Świerk uważany jest za symbol długowieczności, oryginalności i niezawodności oraz zdrowienia.
 5. Bambus kojarzy się z młodością i śmiercią, wieloznacznością tych pojęć i ich obecnością w ludzkiej naturze.
 6. Wierzba to symbol smutku, spokoju i kobiecej czułości. 

Ogólnie rzecz biorąc, tatuaż drzewa jest symbolem:

 • piękno;

 • zmartwychwstanie; 

 • nieśmiertelność; 

 • jedność początków; 

 • wieczność. 

Części ciała do tatuażu drzewa

Ludzie umieszczają tatuaże drzew na różnych częściach ciała. Jednak najczęstsze są plecy, biodra, przedramiona i żebra. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety wybierają te części ciała. Dlaczego tak jest? Ważne, aby nie robić takiego tatuażu w małym rozmiarze. Mały obrazek nie odda majestatycznego charakteru symbolu.