10 účinných čistiacich prostriedkov na maltu: tieto domáce opravné prostriedky sú na to ideálne!

Čistenie zálievky je vždy vec sama o sebe. Špinavé spoje nielenže vyzerajú škaredo, ale sú tiež vítanou podlahou pri šití pre množstvo baktérií a plesní. Samozrejme, existuje aj množstvo chemických látok, ktoré s tým pomáhajú. Môžete si tiež zaobstarať elektrický čistič malty alebo si objednať profesionálne čistiace prostriedky, ktoré vás zbavia nepríjemných usadenín medzi dlaždicami. Ale je oveľa múdrejšie a lacnejšie skúsiť najskôr jednoduchšie prostriedky. Väčšinu z nich už pravdepodobne máte doma. Pozrite sa na týchto 10 účinných čistiacich prostriedkov na maltu a vyskúšajte ten, ktorý vám najviac vyhovuje.

Žiarivá čistota vďaka jednoduchým čistiacim prostriedkom na škárovaciu hmotu

čistič injektážnej malty

# 1 sóda bikarbóna

Tu pomáha aj zázračná kúra sódy bikarbóny, ako aj čistá sóda alebo prášok do pečiva. Jednoducho zmiešajte prášok s vlažnou vodou v pomere 3: 1 a naneste zmes na špinavú zálievku. Potom škárovaciu hmotu opláchnite alebo utrite asi 10-15 minút.

Buďte opatrní so silikónovými spojmi!

V tomto prípade je lepšie vziať si namiesto toho vodu Javel z lekárne.

Opatrní by ste mali byť aj pri mramore a Co. so sódou bikarbónou a sódou, pretože agent uberie lesk vašim kachličkám.

Extra tip: Ocot a citrón nie sú vhodné ako čistiace prostriedky na maltu, pretože tieto činidlá obsahujú kyselinu, ktorá nie je dobrá pre cement v zálievke, ale môže spôsobiť jej pórovitosť.

Ak máte citlivú pokožku, je najlepšie použiť gumené rukavice

domáci liek ako čistič injektážnej malty, sóda

# 2 čistiace mlieko

Účinnou látkou je abrazívny uhličitan vápenatý. Okrem mechanického čistenia to znamená aj chemické čistenie. Emulzia je vlastne klasika, pokiaľ ide o špinu v kúpeľni alebo v kuchyni. Postupujte podľa pokynov na obale.

# 3 Tradičná zubná pasta

Uhličitan vápenatý hrá tiež dôležitú úlohu ako čistič injektážnej malty v prípade konvenčných zubných pást. Zubnú pastu naneste na zálievku a nechajte pôsobiť asi 1 hodinu. Zostávajúcu špinu potom jednoducho zotrite handričkou namočenou v sódy bikarbóne.

Pomôže vám s tým aj použitá zubná kefka

Soda domáce prostriedky ako čistič injektážnej malty

# 4 šľahacia krieda

Tento práškový výrobok môžete získať v železiarstve. Je to veľmi lacné a relatívne ekologické. Túto trstinu je možné tiež aplikovať na spoje dlaždíc zubnou kefkou a po krátkom čase zotrieť vlhkou handričkou. úplné!

Špeciálne kefy na kĺby sú samozrejme tiež veľmi odporúčané

Štetec na čistenie sódy

Odlakovač # 5

Najlepšie urobíte, ak použijete taký, ktorý má acetón, pretože táto látka spolu s etylacetátom, butylacetátom, izopropanolom, glykolom atď. Nielen napáda špinu v kĺboch, ale aj ničí plesne. Naneste vatovými tampónmi a potom utrite vlhkou handričkou.

Oplachovací prostriedok # 6

Leštidlo bežne používate vo svojej umývačke riadu. Tento prostriedok je však tiež vynikajúcim čistiacim prostriedkom na maltu, najmä v kúpeľni. Pretože leštidlo perfektne odstráni aj usadeniny vodného kameňa.

Na to môžete použiť bežnú špongiu

Nápady na čistenie húb

Čpavok č. 7

Tento produkt, známy tiež ako čpavková voda, je možné získať v lekárni bez lekárskeho predpisu. Nalejte časť tekutiny do malej misky a škárovaciu hmotu vydrhnite zubnou kefkou, pravidelne namáčajte v roztoku amoniaku.

# 8 peroxid vodíka

Táto tkanina je silný dezinfekčný a bieliaci prostriedok, ktorý možno použiť na veľmi odolné nečistoty a plesne. Dá sa dokonca úspešne použiť na steny a iné časti domu. Látku je najlepšie použiť v 3 -percentnej koncentrácii. Toto je k dispozícii v každej lekárni za málo peňazí.

Peroxid vodíka tiež odstráni odolné škvrny

peroxid vodíka ako čistiaci prostriedok na zálievky

Parný čistič # 9

S takýmto zariadením môžete dosiahnuť optimálne výsledky aj s najodolnejšou špinou. Takto vyčistíte škárovaciu maltu bez chemikálií, dôkladne a veľmi efektívne.

Zariadenie je perfektné do interiéru aj exteriéru

tlakový čistič ako čistič malty

Guma na špinu # 10

Tento produkt, ktorý sa niekedy nazýva aj zázračná špongia, sa používa ako univerzálny čistiaci prostriedok na mechanické čistenie doma. Dostanete ho za málo peňazí v supermarkete alebo v drogérii.

Guma na nečistoty sa veľmi podobá na tradičné špongie

Čistič húb prírodné prostriedky

Extra trik so sviečkou

Nie je to skutočne domáci liek, ktorý funguje ako čistič injektážnej malty, ale skôr malý trik, ako zabrániť vnikaniu nečistôt a plesní do škárovacej hmoty. Zľahka natrite maltu na dlaždice konvenčnou bielou sviečkou. A to je asi tak všetko! To vytvára na kĺboch ​​neviditeľný ochranný film. Nečistota a voda sa z nej valia. To znamená, že vaše škáry dlaždíc zostanú dlhšie bez špiny.

Záver:

V prípade spojov špinavých dlaždíc sa často oplatí najskôr konať bez chemického klubu. Mnoho účinných produktov je veľmi vhodných ako čistiaci prostriedok na škárovaciu hmotu a väčšinu z nich už pravdepodobne budete mať vo svojej lekárničke alebo v kuchynskej skrini. Niekedy sa však stane, že škárovaciu hmotu je skutočne potrebné vymeniť. Potom sa na úplnú obnovu malty použijú určité škrabky na kĺby a špeciálne nástroje. Správne odhadnite stupeň znečistenia vašich škár a rozhodnite sa pre správny čistič škár!

Šťastnú prácu vám želá redakčný tím Freshideen!

čistič injektážnej malty domáci liek sóda

Čistiaci prostriedok na škárovacie hmoty stredný