Bezpečnosť v kúpeľni: takto sú chránené deti

Podľa štatistík sa v roku 2014 v nemeckých domácnostiach stalo 3,15 milióna nehôd s následkom zranení. To znamená, že približne trikrát viac nehôd sa stane v súkromí ako v práci. Zvlášť ohrozené sú deti, pretože ich povedomie o nebezpečenstvách nie je v prvých rokoch života príliš výrazné. Rodičia s deťmi musia preto dbať na bezpečnosť domácnosti. Kúpeľňa je osobitným zdrojom nebezpečenstva. Ale len niekoľko jednoduchých preventívnych opatrení môže pomôcť urobiť z tejto oblasti bezpečnú zónu, v ktorej môžu bez problémov prosperovať aj deti a batoľatá.

Domácnosti sú obzvlášť nebezpečné pre deti

Vo veku od 6 do 12 mesiacov sa deti začínajú plaziť, skúmať svoje okolie a pripravovať sa na chôdzu tým, že sa zdvihnú hore po nábytku a iných predmetoch. Prieskum tiež zahŕňa všetko "rozumieť" a vkladali si do úst všetky druhy predmetov. Pritom sa automaticky vystavujú nebezpečenstvu. Do 6 rokov nevedia presne odhadnúť riziko poranenia, a preto ich rodičia musia v zásade sledovať. Ale deti môžete chrániť jednoduchými opatreniami a môžu to urobiť opatrne predstaví vám zdroje nebezpečenstva v každodennom živote.

Či už je to byt alebo dom – rodiny s deťmi musia začať s výberom izieb Faktory priestoru a bezpečnosti pre vaše potomstvo rešpekt, mysli vysoko. Najväčšie nebezpečenstvá číhajú na miestnosti so zásuvkami, zásuvkami, ostrými hranami, strmými schodmi a hladkými podlahami. Ak majú deti prístup k chemikáliám pre domácnosť, existuje tiež riziko nehôd v dôsledku otravy a popálenia chemickými látkami. Rodičia sa tomu však môžu pomerne ľahko brániť urobte prvé núdzové opatrenia – Napríklad zaistite otvorené zásuvky plastovou ochranou, uzamknite čistiace prostriedky a udržujte v blízkosti telefónu jasne viditeľné núdzové čísla.

Ako urobiť kúpeľňu odolnou voči deťom

Obzvlášť citlivou oblasťou je kúpeľňa, pretože v dôsledku nedostatku oblečenia ste tam často ešte menej chránení. Elektronické zariadenia v kúpeľni navyše predstavujú osobitné nebezpečenstvo, pretože zdroje vody môžu ľahko viesť k úrazu elektrickým prúdom. Preto aplikujte v kúpeľni špeciálne chránené oblasti. Zariadenie kúpeľne si preto vyžaduje aj zvýšené povedomie o bezpečnosti. Ale aj voda, ošetrujúce prostriedky a kozmetika môžu ohroziť zdravie detí. V prvom rade by rodičia nikdy nemali spustiť zrak z dojčiat a batoliat v kúpeľni, pretože deti a batoľatá sa môžu vo vaničke utopiť aj pri nízkom stave vody; Vlhkosť a hladké povrchy predstavujú riziko pádu. Pri kúpe napríklad sprchovej vaničky by ste sa mali uistiť, že ju máte Model s dostatočne veľkou plochou na státie integrovať do kúpeľne, ktorá je pokrytá protišmykovou podložkou. Zabráni sa tým pádom na klzkom povrchu.

Akonáhle sú deti dostatočne veľké na to, aby sa dostali k vodovodným batériám, odporúča sa tiež termostat, ktorý reguluje maximálnu teplotu vody. Zabráni sa tým tomu, aby sa dieťa omylom oparilo, keď siahne po kohútiku. Voňavé, farebné ošetrujúce prostriedky alebo čistiace prostriedky často robia deti zvedavými. Aby ste ich nevložili do úst a neprehltli, mali by byť uložené v uzamykateľných skriniach. Elektrické zariadenia by spravidla nemali byť skladované v blízkosti vody, ako sú umývadlá alebo vane. Keď sa nepoužívajú, mali by byť odpojené zo zásuvky a tiež uložené mimo dosahu detí, aby sa predišlo riziku úrazu elektrickým prúdom. Vďaka týmto jednoduchým metódam môžu rodičia zaistiť harmonické a bezpečné prostredie na kúpanie, v ktorom sa oni i ich deti budú dlho cítiť dobre.

Práva k obrázku: Flickr Kúpať sa Michael Zeising CC BY 2.0 Niektoré práva vyhradené