Dlaždice v drevenom vzhľade – urobte z kúpeľne domácu

Či už v nábytku alebo v oblasti štýlových podlahových krytín – drevo jednoducho nevyjde z módy. Ale ako prírodný produkt je krásny, je to citlivý materiál, ktorý vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Pokiaľ ide o dizajn oblasti, ponúknite vám to Dlaždice Vyrobená z porcelánovej kameniny s dreveným vzhľadom, ktorá sa nazýva aj drevená dlažba, je krásnou a predovšetkým oveľa robustnejšou alternatívou k bežným parketám alebo podlahovým doskám. Ukazujeme, ako môžete dokonca nechať kúpeľňu zažiariť v novej kráse!

Odolnosť sa stretáva s dizajnom

Vysokokvalitné dlaždice sú väčšinou vyrobené z trvanlivého, vodoodpudivého porcelánového kameniny, mimoriadne kompaktného keramického materiálu, a spájajú tak robustnosť klasických dlaždíc s nádherným vzhľadom skutočných drevených zŕn, ktoré sa v skutočnosti nachádzajú iba v prírodných produktoch. Výsledkom je, že dlažba v drevenom vzhľade dodá miestnosti veľa tepla a vytvorí atmosféru pohody. Sú tiež menej náchylné na opotrebovanie a obzvlášť ľahko sa čistia. Vďaka svojej robustnosti znesú aj ťažký nábytok a občasnú vlhkosť či mokro bez toho, aby boli viditeľné trvalé stopy. Z tohto dôvodu môže byť drevená dlažba položená v mnohých oblastiach s intenzívnym používaním.

Dlaždice v dreve pôsobia moderným dizajnom kúpeľne

Rôzne oblasti použitia

Dlaždice s dreveným vzhľadom sú k dispozícii v živých, teplých a prírodných farbách, ktoré vytvárajú elegantné efekty. Poskytujú pocit pohody a harmónie a osvedčujú sa ako ideálna a trvanlivá podlahová krytina, najmä v obývacích izbách s vysokou premávkou. Vďaka svojej vysokej tepelnej vodivosti tieto univerzálne zariadenia veľmi dobre fungujú s podlahovým vykurovaním. a vďaka svojim vodoodpudivým vlastnostiam je možné ich použiť v celom obytnom priestore, v kuchyni alebo dokonca na terase. Zvlášť zvonku sú obklady a dlažby, ktoré vyzerajú ako drevo, odolné voči poškriabaniu a sú menej citlivé, dokonca aj pri meniacich sa poveternostných podmienkach.

Vzhľad dreva v kúpeľni?

Ale áno! Kachle skutočnej drevenej podlahy dodajú kúpeľni doma aj dlažby s dreveným vzhľadom. Je to nádherne vyjadrené, keď do existujúceho okna vstupuje prirodzené svetlo. Pri súčasnej rozmanitosti modelov si môžete vybrať medzi rôznymi farebnými nuansami od tmavej po svetlú. Dlaždice s dreveným vzhľadom impozantne dobre napodobňujú prírodu, takže rozdiel je takmer nemožné vidieť voľným okom. Aj ušľachtilé a drahé druhy dreva, ako je mahagón alebo palisander, je možné „reprodukovať“ a zvečniť v obkladačkách do kúpeľne. To enormne rozširuje možnosti dizajnu.

Kúpeľňové prostredie v obkladoch zo svetlého dreva

Ak je kúpeľňa veľmi malá, mali by ste pracovať so svetlými farbami, akými sú napríklad klasický dub. To zabraňuje tomu, aby dlaždica ovládla už aj tak malý priestor, a dokonca ju úplne prevzala do svojho. Veľké, najlepšie dlhé formáty, otvárajú možnosť aspoň vizuálne roztiahnuť kúpeľňu a pôsobiť tak príjemnejšie. To platí pre dizajn podláh aj stien.

Veľkoryso dimenzované mokré miestnosti môžu tiež ťažiť z kúzla rustikálneho štýlu. Je tiež veľmi dôležité položiť dlaždice v drevenom vzhľade takmer bezproblémovo a zvoliť zálievku presne vo farbe príslušného modelu. Toto je jediný spôsob, ako vytvoriť autenticky vyzerajúci povrch.

dlažba zariadená dreveným vzhľadom

Kúpeľňové dlaždice – závisí to od kombinácie

Konečný výsledok prirodzene závisí od výberu armatúr, kúpeľňového nábytku a ďalších kúpeľňových doplnkov. Skvelý vzhľad však vytvára aj hra s rôznymi farebnými kombináciami. Krásne obložená stena s dreveným vzhľadom sa hodí napríklad k oblasti umývadla inej farby. Hodia sa k tomu jemné aj optimistické farby, ktoré okamžite prinesú do novej kúpeľne sviežu notu.

Kombinácia vzhľadu dreva s prvkami čiernej farby môže zaistiť dramatický vzhľad. Tento variant vytvára priestory plné elegancie a hĺbky. Zvlášť estetický efekt má napríklad sprchovací kút s čiernymi kachľami v kombinácii s lesklými drevenými dlaždicami. Pri použití čiernych obkladov ale predhodte, pretože v menších miestnostiach doslova pohlcujú svetlo a pôsobia tak obmedzujúco.

Ak sa vám páči harmonickejší alebo prirodzenejší, a preto jemnejší, je vhodné vybaviť steny aj podlahy rovnakým modelom dlaždíc. V spojení s minimalistickým štýlom zariaďovania pôsobí kúpeľňa príjemne a zároveň kvalitne.

dlažba kúpeľňa spálňa drevený vzhľad

nápady na zariadenie kúpeľne obklady v drevenom vzhľade

kúpelňové armatúry

zariadenie do kúpelne moderné

moderný nábytok do kúpeľne

Dlažba z dreva vyzerá do kúpeľne

cappuchino farebný dizajn obkladov do kúpeľne

svetlá dlažba do kúpeľne dlažba v drevenom vzhľade

ľahké kúpeľňové obklady v drevenom vzhľade

Dlažba do kúpeľne v modernom dizajne

drevený vzhľad použitý vzhľad obkladov do kúpeľne

zariaďovanie luxusných kúpeľní

minimalistický dekor do kúpeľne

moderná vaňa kúpeľňa moderné zariadenie

moderné kúpeľňové obklady v drevenom vzhľade

moderná umývadlová kúpeľňa

obkladačky v bielej farbe