Domáce nápady – zelené izbové rastliny v kúpeľni

Kúpeľňa nastaviť izbové rastliny na okne

 Sukulentné izbové rastliny v kúpeľni

Zakaždým, keď sa pozriem na svoju kúpeľňu, mám pocit, že v interiéri niečo chýba. Biely kúpeľňový nábytok, čisté, hladké línie, všetko sa mi zdá príliš jednoduché, bez akejkoľvek farby. Kedykoľvek však použijem farebnú výzdobu, akosi sa nedokáže vizuálne vpísať do interiéru.

Preto som sa rozhodol držať sa prirodzeného. Začal som odznova  Izbové rastliny myslieť. Ale ako to má fungovať pri menšom svetle a pri tejto vlhkosti? Urobil som malý prieskum a ukázalo sa, že pre každý interiér existujú izbové rastliny. Existujú druhy, ktoré veľmi dobre znášajú menej svetla a veľa vlahy. Ak vás téma zaujíma, čítajte ďalej!

Kúpeľové rastliny vytvárajú útulné a príjemné prostredie

zdobenie kúpeľne izbové rastliny kúpeľňový nábytok

Nájdite perfektné miesto pre kúpeľové rastliny

Začnime s ideálnym miestom na umiestnenie rastlín! Ako napríklad márnosť! To je presne miesto, kde chcem umiestniť svoje kúpeľňové rastliny. Ktoré druhy rastlín by sa zmestili na také miesto? To závisí od objemu svetla. Rastliny ako aloe a epiphyllum môžu tolerovať nízke hladiny svetla, zatiaľ čo azalky a vzdušné rastliny potrebujú viac svetla. Niektoré druhy orchideí a papradí dobre zapadajú do nízkeho aj bohatého svetla. To závisí od konkrétneho druhu.

Krásne orchidey

kúpeľňa zdobenie izbových rastlín orchidey

Ďalším obľúbeným miestom na umiestnenie rastlín do kúpeľa je vaňa. Nasleduje skvelý príklad toho, ako môžete pridať nádobu na rastliny.

Nainštalujte rastlinný kontajner

zariadenie do kúpeľne izbové rastliny vstavaný kontajner na rastliny

Nižšie vidíme sviežu tropickú oázu zelených rastlín. Rastliny boli umiestnené za vaňu a na nástennú policu. Kúpeľňa má teraz nový, inšpiratívny vzhľad.

Sukulentné izbové rastliny

výzdoba kúpeľne zelené izbové rastliny vaňa

Na nasledujúcom obrázku môžete vidieť Aspidistra Elatior (nepotrebuje ani silné prirodzené svetlo) a papradie blízko vane. Krásna resp?!

Aspidistra elatior a papraď

zariadenie kúpeľne izbové rastliny voľne stojaca vaňa

Pre očarujúci vzhľad môžete myslieť na topiary škôlku. Izbové rastliny nižšie vytvárajú očarujúci obraz kúpeľne a robia z okna pútavý pohľad. Aká príjemná atmosféra!

Topiary škôlka

   zdobenie kúpeľňového kúpeľňového nábytku izbových rastlín

Kúpeľňa v marockom štýle

Izbové rastliny do kúpeľne v marockom štýle

Neplánovali ste priestor pre rastliny? Odhodlajte sa rýchlo! Zahrňte poličku, kde okrem pleťovej vody a krému môžete mať v kvetináči aj rastlinu.

Integrujte poličku

zariadenie kúpeľní vnútorné rastliny orchidey dizajn steny

Tu boli kúpeľové rastliny umiestnené aj do umývadla. Originálne, nie??

Papraď v dreze

zdobenie krásnej kúpeľne zelené izbové rastliny

Nezabudnite, že kúpeľňové rastliny môžu byť dôležitou súčasťou dekorácie kúpeľne. Správne zvolené druhy rastlín dodávajú interiéru príjemnú atmosféru.

Navrhnite eklektickú kúpeľňu

  zariadenie do kúpeľne izbové rastliny kobercové umývadlo

Našim posledným príkladom sú tropické kúpele, v ktorých sa môžete stratiť v sviežej a zelenej atmosfére. Myslite dopredu a vytvorte si z kúpeľne kútik raja!

Tropická kúpeľňa

  zdobenie tropických kúpeľňových zelených izbových rastlín