Drevo v kúpeľni prináša bohatstvo a teplo, ale vyžaduje si starostlivosť

Som si istý, že zdieľate náš názor, že moderný život je príliš dynamický a všetko sa veľmi rýchlo vyvíja a mení. Zároveň naše priania, potreby a predstavy. Moderní ľudia majú dnes úplne nové nároky na svoju hygienu a v súvislosti s tým aj na vlastnú kúpeľňu. Predstavuje to špeciálnu miestnosť v štyroch stenách, do ktorej sa nielen vstupuje ráno a večer na osobnú hygienu. Kúpeľňa je teraz miestom relaxácie a musí ponúkať relaxáciu a pohodlie v jednom. Nové výzvy priniesli do života aj nový dizajn kúpeľne. Napríklad roky sú tam obzvlášť obľúbené dlaždice s dreveným vzhľadom, pretože sú v súlade s najnovšími trendmi v navrhovaní miestností. Drevo je v súčasnej dobe tiež široko používané v kúpeľni, ale ponecháva niektoré otázky nezodpovedané.

Drevo sa už nejaký čas odhodlane sťahuje späť do kúpeľne

Drevená kúpeľňa veľmi trendová dlažba dažďová sprcha zelené rastliny na stenu

Drevo v skutočnosti nie je novým fenoménom interiérového dizajnu v kúpeľni, pretože v dávnych dobách sa stále používalo ako obľúbený materiál vo vlhkých miestnostiach. Táto tendencia sa ďalej rozvíjala a mala svoj rozkvet v renesancii. V modernejšej dobe prišli do módy fínske sauny a kúpeľné centrá, kde sa v kúpeľni hojne používa drevo.

Nie je pochýb o tom, že je to estetické, ale ako praktické je použitie dreva v kúpeľni, to je to, čo chceme v tomto článku vysvetliť. Zostaňte naladení a zistite o tom niečo viac.

 Drevo v kúpeľni je trendy – takto vnesiete do modernej kúpeľne viac tepla!

Drevo v kúpeľni, moderné umývadlo, veľa nových dizajnových možností, zrkadlo do kvetináča

  • Bez váhania môžete použiť drevo v kúpeľni

Mnoho majiteľov domov sa domnieva, že veľa dreva v kúpeľni vedie k rastu plesní. Ak si to myslíte, mýlite sa. Drevo a voda spolu dobre vychádzajú, čo dokazuje drevený nábytok v kuchyni, drevený obklad fasád domov, drevené okná a dvere a mnoho ďalších. Otázka, či by bolo pre vás praktické používať drevo v kúpeľni, je však úplne opodstatnená, pretože povrch dreva nesmie prísť do priameho kontaktu s vodou. Je tiež dôležité, aby ste si vybrali správny druh dreva a pravidelne ho udržiavali.

Z praktického hľadiska je drevo v kúpeľni viac než vhodné.

V kúpeľni je drevo široko používané a vznikajú nové návrhy kúpeľní

Je dobre známe, že jednotlivé druhy dreva sa navzájom veľmi líšia v závislosti od stupňa tvrdosti, zrnitosti, farby a dlhovekosti. Pokiaľ ide o vlhkosť okolia, niektoré sú citlivejšie ako ostatné. Odborníci hovoria o takzvanom „tichom dreve“. To sa týka tých druhov dreva, ktoré sa dobre vyrovnávajú so zmenami vlhkosti. Vo väčšine prípadov sú odolné voči obsahu kyselín obsiahnutých v kúpeľňových čistiacich prostriedkoch. Takýmito druhmi dreva sú napríklad mahagón, buk, smrek, javor, borovica, orech, čerešňa, jaseň, teak, douglaise a smrekovec. Ak plánujete rekonštrukciu kúpeľne a chceli by ste širšie využitie dreva v kúpeľni, potom vám naliehavo odporúčame vybrať si jeden z vyššie uvedených druhov dreva. Zabudnite na rast plesní, pretože s takýmto drevom nebudete mať v kúpeľni zaručene žiadne problémy.

 Každý, kto používa v kúpeľni „pokojné“ drevo, s ním v zásade nemôže mať problémy.

Tiché drevo v kúpeľni, široké využitie správneho druhu dreva, veľa zelene v pozadí

Potom prichádza logická otázka: kde sa v kúpeľni drevo najčastejšie používa? Povedali by sme, že drevená podlaha v kúpeľni je absolútnym vrcholom a je nepravdepodobné, že v blízkej dobe nevyjde z módy. Umyvadlo alebo umývadlo z dreva tiež vyzerá pútavo a vnáša do miestnosti prirodzený nádych. V špecializovaných predajniach, ale aj na internete, určite nájdete množstvo takýchto modelov, ktoré najlepšie zodpovedajú vašim potrebám a požiadavkám. Existujú dokonca aj luxusné vane vyrobené z dreva alebo jeho umelej repliky. Tieto modely však vyzerajú veľmi trendovo a nenechávajú nič na želanie.

 Rastliny dreva a kúpeľne robia túto betónovú kúpeľňu útulnejšou.

Drevené kúpeľňové rastliny zútulňujú betónovú kúpeľňu

Drevo môžete tiež pokryť celú stenu v kúpeľni, čo dodá celej miestnosti super útulný vzhľad. Z estetického hľadiska je to skutočne unikát, ale musíte zaistiť zadné vetranie pred obložením steny drevom, aby nevznikli problémové oblasti. V takom prípade vám odporúčame obrátiť sa na odborníka a nechať ich opláštiť steny drevom. Potom si môžete byť istí, že toto profesionálne zvládnete.

Drevený obklad steny je v absolútnom vizuálnom súlade s drevenou podlahou, ale v kontraste k betónu.

Drevený obklad steny v kúpeľni v harmónii s drevenou podlahou na rozdiel od betónu

  • Správna starostlivosť o drevo v kúpeľni je na dennom poriadku!

V neposlednom rade sa chceme zaoberať dôležitou otázkou, ktorá úzko súvisí s používaním dreva v kúpeľni, a to správnou starostlivosťou! V skutočnosti to nie je také zložité, ako by ste si mohli myslieť. Údržba dreva v kúpeľni nie je náročná na čas ani na prácu. Drevené povrchy stačí utrieť vlhkou handričkou a dvakrát až trikrát do roka ich potreť tvrdým pracím olejom. To je na pravidelnú starostlivosť o drevo úplne dostačujúce. Trenie v oleji zabráni napučaniu dreva vodou. Takýmto spôsobom tiež nedáte šancu žiadnym vodným škvrnám alebo usadeninám vodného kameňa a nečistôt. Vďaka jednoduchej, ale potrebnej údržbe si môžete aj naďalej užívať útulný a hrejivý kúpeľ.

 Táto kúpeľňa v minimalistickom štýle vyžaruje veľa tepla vďaka širokému použitiu dreva.

Kúpeľňa v minimalistickom štýle z dreva v kúpeľni veľa svetla

Posledný tip: Maľovanie na drevo v kúpeľni sa neodporúča!

Postupujte podľa našich tipov na široké využitie dreva v kúpeľni a vneste do tejto takzvanej mokrej miestnosti prirodzený nádych. Sprchovanie a kúpanie si určite užijete veľa zábavy. To vám praje aj redakčný tím Freshideen!

 V našej obrazovej galérii môžete obdivovať ďalšie skvelé nápady do kúpeľne s drevom.

Veľa dreva v kúpeľni zelená rastlina odzrkadľuje krásny dizajn kúpeľne

 Kúpeľňa môže byť tiež bezproblémovým rozšírením spálne.

Drevo v kúpeľni bezšvové rozšírenie spálne

Foto 3: Takto vyzerá kúpeľňa v rustikálnom štýle, kde bolo použité veľa dreva.

Drevo v kúpeľni v rustikálnom štýle

 Moderná kúpeľňa v podkroví – skvelé nápady na dizajn!

Drevo v kúpeľni v podkroví veľa skvelých dizajnových nápadov

Prvou voľbou v kúpeľni by mali byť prírodné materiály.

Drevo v kúpeľni Kameň Antracitová dlažba Prírodné materiály prvá voľba

V kúpeľni sa dobre kombinuje betón a drevo.

V kúpeľni sa dobre kombinuje betón a drevo

Veľmi moderný a jednoduchý dizajn kúpeľne

Drevo v kúpeľni veľmi moderný a jednoduchý dizajn kúpeľne

Izbové rastliny v kúpeľni čistia vzduch.

Drevo v kúpeľni Izbové rastliny čistia vnútorný vzduch

 Drevo v kúpeľni – jednoduchý dizajn, veľký vizuálny dojem.

Drevo v kúpeľni jednoduchý dizajn veľký vizuálny dojem drevená skrinka drevená podlaha

Drevo v kúpeľni Drevený vodný stôl Zvýraznite v kúpeľni kontrastné sivé betónové dlaždice

Drevo v kúpeľni drevený vodný stôl

Drevené umývadlo je v kontraste so sivou betónovou dlažbou

Drevené umývadlo

 Drevo v kúpeľni je absolútnym vrcholom šedo-čiernej dlažby, betónový vzhľad

Drevo v kúpeľni je absolútnym vrcholom šedo-čiernej dlažby, betónový vzhľad

jednoduchý dizajn veľmi príťažlivý Drevo v kúpeľni sála teplo

Drevo v kúpeľni