Izbové rastliny, ktorým sa darí aj v tmavej kúpeľni

Dnešný každodenný život je dostatočne dynamický a vyčerpávajúci, že si stále viac ľudí chce užiť viac pokoja a relaxácie vo svojom vlastnom dome. Mnoho moderných ľudí chce mať doma zelenú oázu, kde by mohli zmierniť stres z každodenného života. Veľký počet týchto ľudí si môže splniť tento sen a dopriať si veľkú, slnečnú a zelenú kúpeľňu. Ak nepatríte k tým šťastlivcom, nemali by ste hneď vešať hlavu! Pretože vždy existuje dobré riešenie pre každú situáciu! Aj keď je vaša kúpeľňa pomerne malá a tmavá, máme pre vás skvelé nápady, ako ju napriek všetkému zmeniť na zelenú oázu. Ukážeme vám svoje obľúbené medzi zelenými izbovými rastlinami, ktorým sa darí bez veľkého slnečného svetla. Po prvé, cítia sa tam úžasne a po druhé, vizuálne zmenia vašu kúpeľňu. Za chvíľu zistíte, o ktorých izbových rastlinách hovoríme!

Existujú izbové rastliny, ktoré sa cítia príjemne v tmavej kúpeľni bez denného svetla

Izbové rastliny Kúpeľňa Zamioculca bez veľa denného svetla

Izbové rastliny do kúpeľne majú viac než len dekoratívnu funkciu. Nepochybne zdobia kúpeľňu a vytvárajú tam domácu atmosféru. Je dobre známe, že každé prostredie, kde sú zelené rastliny, vyžaruje príjemný pokoj a vyrovnanosť. Ak chcete svoju kúpeľňu premeniť na skutočnú oázu relaxácie, musíte si najskôr vybrať tie správne kúpeľové rastliny.

 Máte požehnanú svetlú kúpeľňu alebo radšej máte tmavú?

Izbové rastliny svetlá kúpeľňa veľa nápadov na svetlo zelenú oázu

  • Na čo by ste si mali dať pozor pri výbere izbových rastlín do kúpeľne??

Najdôležitejším faktorom dobrého rastu všetkých izbových rastlín sú svetelné podmienky. Väčšina zelených rastlín nemôže prosperovať bez slnečného svetla. Prirodzené svetlo je pre nich zdrojom energie pre fotosyntézu. Nanešťastie existuje mnoho malých a tmavých kúpeľní, hlavne vo veľkých mestách po celom svete, kde cez deň nepreniká takmer žiadne slnečné svetlo. Aj keď sa vaša kúpeľňa môže presne zhodovať s týmto popisom, myšlienku zelenej kúpeľne by ste nemali hneď zavrhnúť. Existujú také izbové rastliny, ktoré sa zaobídu s malým svetlom. Vybrali sme medzi našimi obľúbenými presne tie, ktoré sa ľahko starajú a majú skromné ​​nároky.

 Pred svetelným faktorom by ste pred výberom izbových rastlín do kúpeľne mali zvážiť aj vlhkosť vzduchu. Do kúpeľne samozrejme nie sú vhodné izbové rastliny, ktorým sa najlepšie darí na suchom vzduchu.

Tiež vezmite do úvahy, že v malej kúpeľni často teplota stúpa pri sprchovaní a kúpaní. Takže pre toto miesto uprednostňujete zelené rastliny, ktoré vydržia vysoké izbové teploty.

 Keď je málo denného svetla, pudel šťastia sa cíti ako doma.

Izbové rastliny do kúpeľne, málo denného svetla Perie šťastia

  • Ktoré izbové rastliny sú vhodné do kúpeľne?

Nasledujúce izbové rastliny sú nádhernou zelenou ozdobou každej tmavej kúpeľne. Vizuálne menia miestnosť a pôsobia oveľa krajšie. Všetky tri sú vhodné aj pre majiteľov domov, ktorí nemajú zelený palec, ale ktorí si cenia estetický vzhľad v kúpeľni.

 Vneste prírodu do svojej kúpeľne so slabým osvetlením s touto izbovou rastlinou!

Izbové rastliny pre kúpeľne so slabým osvetlením Zamioculcas

  • Zamioculcas

Zamioculcas, alebo skrátene Zamie, je ideálnou rastlinou do každej kúpeľne so slabým osvetlením. Ich tmavozelené listy budú v prostredí bez slnečného žiarenia ešte tmavšie. V nemecky hovoriacich krajinách je Zamioculcas stále známy ako šťastné pierko a často ho preferujú ľudia bez zeleného palca. Vyzerá to trochu robustne, ale je výnimočne krásne a ľahko sa stará.

 Trochu robustný, ale krásny a nenáročný na starostlivosť

Izbové rastliny do kúpeľne Zamioculcas robustné ľahko sa ošetrujúce krásne

Zamie je pôvodom z Afriky, ale do Európy bol privezený pred dvoma storočiami. Tu zdobí mnoho obývacích izieb, terás a balkónov, ale do kúpeľne sa jednoducho hodí. Šťastné perie sa cíti pohodlne aj pri malom svetle. Rastlina v koreňoch ukladá dostatok vody, aby prežila aj dlhé obdobia sucha. V kúpeľni nehrozí riziko úmrtia na nedostatok vody, napriek vysokému stupňu vlhkosti v tejto miestnosti treba zamie pravidelne polievať a z času na čas prihnojiť. Ak chcete do kúpeľne vniesť prírodu, môžete sa na Zamioculcasa samozrejme bez váhania spoľahnúť. Ich vždyzelené listy sú podobné listom papradí a vyzerajú skutočne veľkolepo!

Spathiphyllum alebo jednokrídlový list prináša prírodu priamo do vašej kúpeľne!

Jednokrídlové izbové rastliny Spathiphyllum do kúpeľne

  • Spathiphyllum

Spathiphyllum, celoštátne známy ako jednokrídlový, je jednou z najobľúbenejších izbových rastlín zo všetkých. Pôvodne táto rastlina pochádza z tropických oblastí Ameriky, ale do Európy ju priniesli cestovatelia v roku 1870. Spathiphyllum je typická izbová rastlina, vonku sa jej darí len zriedka. Nevyžaduje veľa údržby, ale vyžaduje neustále zavlažovanie. Najhoršie pre túto kvetinu by bolo nechať ju vyschnúť. Potrebuje veľa vlhkosti, a preto je plachta do kúpeľne jednoducho ideálna. Má veľmi elegantný vzhľad a vnáša do prostredia, kde sa nachádza, ušľachtilý nádych. Ak chcete svojej kúpeľni vdýchnuť viac elegancie, rozhodnite sa pre jeden list.

Kvet je perfektne tvarovaný a je okamžite viditeľný, pretože z neho vyžaruje veľa elegancie

Izbové rastliny do kúpeľne Jednokrídlový elegantný kvet

So svojimi vždyzelenými listami okamžite upúta pozornosť a je skutočným pútačom pozornosti v kúpeľni. Rastlina má zvyčajne kvetenstvo v tvare žiarovky, ktoré vyčnieva nad zelené listy a priťahuje pozornosť všetkých. Vďaka svojej bielej a krémovej farbe je kvet v kontraste so zelenými listami, čo robí Spathiphyllum ešte atraktívnejším..

Dláždená dlaň je ideálna do kúpeľne, pretože obľubuje tmavé a tienisté miesta

Obuvníkova dlaň Izbová rastlina do kúpeľne na tmavých a tienistých miestach

  • Aspidistra

Ďalšia robustná izbová rastlina sa nádherne hodí do tmavej kúpeľne, a tou je aspidistra! Ak vám tento názov nič nehovorí, chceme vám hneď vysvetliť, ktorá rastlina ním myslí. Schusterpalme je nemecký ekvivalent, stále je známy ako jazva z mäsiarskej dlane alebo štítu. Jediný z týchto druhov rastlín, ktorému sa darí v interiéri, je Aspidistra elatior. Uprednostňuje tmavé a tienisté miesta, kde sa väčšine ostatných izbových rastlín vôbec nedarí. Ševcovská dlaň dobre znáša aj prievan a teplotné výkyvy. Rastlina je tiež nenáročná na teplotné podmienky v miestnosti – môže rovnako dobre rásť v teplých, ale aj v chladných miestnostiach. Pretože sa ľahko ošetruje, je to ideálna dekoratívna listová rastlina do tmavej kúpeľne.

Ševcovská rastlina je v miestnosti vždy skutočným pútačom pozornosti

Izbové rastliny pre kúpeľňový švajčiarsky pútač rastlín

Dláždená dlaň určite dodá vašej kúpeľni zelený, prirodzený nádych. Jeho tmavozelené, svieže listy sú mäsité a majú predĺžené ryhy. Z tohto dôvodu táto izbová rastlina vyzerá trochu dramaticky a vždy dáva elegantný, ale veľkolepý vzhľad. Môže dorásť až do 70 cm a veľmi skromne ukazuje svoje kvety, ktoré väčšinou skrývajú zelené listy. Dlani ševca zalejte veľmi opatrne, nemá rada príliš veľa vody, inak by jej korene mohli odumrieť a zhniť. Rastlinu tiež prihnojujte opatrne, pretože v pôde nepotrebuje veľa živín. Lesklými zelenými listami sa vám poďakuje za vašu starostlivosť!

 Vytvorte zelený roh a nezabudnite tam dať dlážku!

Izbové rastliny do kúpeľne švajčiarsky palmový zelený roh

Náš extra tip: Ak si chcete prečítať viac informácií a užitočných tipov na starostlivosť o tieto a ďalšie kúpeľňové rastliny, môžete tak urobiť ihneď tu  kliknite a získajte najlepšie informácie.

Premeňte svoju tmavú kúpeľňu na zelenú oázu s vhodnými izbovými rastlinami, kde si ráno a večer užijete veľa zábavy a zábavy pri kúpaní.!

 Kúpeľňové rastliny vyžarujú eleganciu a dodávajú atmosfére ušľachtilý nádych!

Izbové rastliny do kúpeľne švajčiarska dlaň elegancia ušľachtilý vkus