Kúpeľňa s drevom: čo by ste mali zvážiť?

Drevo je opäť v móde. Časy pestrofarebných plastových stoličiek a holých kovových skriniek sú preč. Čoraz viac ľudí volí vo svojom dome prirodzený vzhľad. Drevené prvky sú v kúpeľni obzvlášť obľúbené. Drevo znamená teplo a zároveň vyžaruje silu a pokoj. Existuje však niekoľko bodov, ktorým by ste určite mali venovať pozornosť, keď sa rozhodnete pre drevené skrine alebo rámy okien z prírodného materiálu.

Drevo – trendový materiál pre mnoho oblastí použitia

V kúpeľni takmer neexistuje oblasť, kde by sa nedalo použiť drevo – vlastnej kreativite sa medze nekladú. K dispozícii sú zrkadlá s dreveným rámom a drevené skrinky na uloženie uterákov a kozmetiky. Existujú drevené držiaky na toaletný papier a dokonca aj drezy z pravého dreva. Aj toaletné misy sú často odeté v dreve, aspoň zvonku.

Okná s elegantnými, vysokokvalitnými drevenými rámami dodávajú kúpeľni veľmi osobitý charakter. Drevené rámy sú obzvlášť účinné na strešných oknách – nielen vtedy, keď slnečné svetlo svieti cez okno. Ak chcete takýmito oknami vybaviť vlastnú kúpeľňu, mali by ste vziať do úvahy špeciálne požiadavky, ktoré na vybavenie kúpeľne existujú. Dbajte tiež na informácie o drevených strešných oknách, ktoré môžete získať od popredných výrobcov. Sú tu na to, aby vám poradili ešte pred kúpou a poskytli cenné rady, ako zaobchádzať s drevenými prvkami. Velset odporúča „pri spracovaní drevených rámov sa vopred vysporiadať s prírodným materiálom a každú časť starostlivo skontrolovať, či neobsahuje chyby, praskliny a praskliny.“ Pretože drevo je magnetom na plesne, a preto s ním treba zaobchádzať opatrne.

Správna starostlivosť o drevené podlahy v kúpeľňovom umývadle

Drevo a vlhkosť – tu sa odporúča opatrnosť

Ak chcete použiť drevo ako materiál pre vlastnú kúpeľňu, mali by ste byť opatrní. Zle zatavené alebo zle spracované drevo predstavuje riziko plesne – a Odstráňte plesne v dreve, je skutočná výzva. Drevo môže byť dokonalou živnou pôdou pre patogénne plesne.

Látky obsiahnuté v tomto materiáli, ako je celulóza alebo lignín, môžu byť metabolizované hubami a slúžia ako vítaná živná pôda pre spóry a plesne.

Kúpeľňa s dreveným nábytkovým umývadlom so zásuvkami a policami

Okenné rámy v drevenom vzhľade – plast ako adekvátna náhrada dreva?

Ak je drevo také citlivé a náchylné na vonkajšie vplyvy, prečo by ste nemali použiť plastové rámy s dreveným vzhľadom? Plast je odolný, odolný voči poveternostným vplyvom a odolný. Ľahko sa čistí a je menej náchylný na plesne. Dobre vyrobené rámy môžu v skutočnosti pôsobiť dojmom, že sú vyrobené z pravého dreva.

Rozhodne existuje možnosť zvoliť si plastové rámy ako alternatívu k drevu a veľa ľudí sa tak rozhodne. V konečnom dôsledku to však závisí od individuálneho vkusu, pretože oba materiály majú výhody.

Starostlivosť o kúpeľňu s dreveným obkladom stien

Drevené svetlíky a drezy: otázka kvality a údržby

Ak nechcete zvoliť alternatívu k plastu a vážiť si skutočné drevo, mali by ste zvoliť iba najlepšiu kvalitu. Pretože materiál je rozhodujúci, najmä v kúpeľni. To platí pre drevené podlahové rohože a príslušenstvo, ako aj pre drevené skrinky, umývadlá a rámy okien. O lesy by sa navyše malo starať pravidelne, aby mohli vydržať naozaj dlho. Či už ide o impregnáciu olejov na drevo alebo filmotvorných lakov – ochranná vrstva zaisťuje, že materiál vydrží dlhšie a dokonca mu môže dodať obzvlášť elegantný vzhľad..

Celkovo je drevo v kúpeľni skutočným pútačom pozornosti. Dáva inak chladnej vlhkej miestnosti oveľa viac prirodzenosti a tepla. Drevo premieňa kúpeľňu na priestor relaxácie a pokoja.

 kúpeľňa s dreveným nábytkom márne skrinky