Kúpeľná vaňa doma? Niekoľko inštalačných pokynov pre vás

vírivka doma umelecká a veľmi romantická

Vírivá vaňa doma

S vírivkou v kúpeľni sa budete cítiť ako v drahej hotelovej izbe. Pri tomto inštalačnom príslušenstve však musíte byť s údržbou veľmi trpezliví. Naučme sa z toho trochu viac.

Vírivá vaňa je každá vaňa so vzduchovým uzáverom, systémom teplej vody alebo tryskami s obzvlášť hlbokým dizajnom pre plný kúpeľ..

Niektoré kúpeľne sú okrúhle, iné štvorcové alebo oválne alebo obdĺžnikové. Vaňu je možné nainštalovať do rohu alebo voľne postaviť.

Dokonalá elegancia v bielej keramike od Amelie de Gaulle Interiors

vírivka doma biela oválna keramika

Poznámka: Nikdy si nekúpte kúpeľňu, v ktorej ste ešte nesedeli. Ak to chcete použiť so svojim partnerom, sadnite si tam obaja.

Na obrázku je vstavaný model. Oba modely-vstavané alebo voľne stojace-však majú pri montáži rôzne ťažkosti.

Klasický ovál s terakotovými dlaždicami od Green Apple Design

vírivka doma biela oválna keramická terakotová dlažba

Vane sú zvyčajne k dispozícii s vodným čerpadlom, vykurovacím alebo vzduchovým systémom. Pred montážou ich musíte vyskúšať. Potom by bolo veľmi nepríjemné zistiť, že sa systém vybíja alebo nefunguje.

Poznámka: vstavaná montáž je niekedy výhodnejšia, pretože nižšie je priestor pre čerpadlo a ohrievač, ktoré je inak ťažké skryť. Táto vaňa má tiež lepšie prichytenie vďaka dlažbe okolo. Voľne stojace kúpeľne potrebujú bezpečnostné spony, aby nekĺzali. Je potrebné dbať na to, aby svorky nezasahovali do vedení a potrubí systémov.

Hlboká vaňa – minimalistická a vkusná od Cynthie Murphyovej

vírivka doma minimalistický dizajn

Veľkosť vane je subjektívna, niektorí sa cítia lepšie v dlhších kúpeľoch, iní chcú, aby sa ich nohy dotýkali okraja vane..

Zamyslite sa nad veľkosťou vašej kúpeľne a interiéru. Bolo by lepšie, keby ste mali z vane výhľad na okno, nielen na stenu. Neberte si masívnu vaňu, ak je kotol nízkokapacitný a nemôže ho obsluhovať.

Kúpanie s výhľadom z Mark English Architects, AIA

vírivka doma priestranné veľké panoramatické okná

Vaňa má tiež príslušenstvo ako čerpadlo, dúchadlo, generátor LED a ďalšie, ktoré správne puzdro potrebuje. Niektorí ich stavajú vonku v skrini, iní ich chcú mať na dosah. Mali by ste tiež zvážiť bod. Mali by ste sa tiež informovať o požiadavkách modelu na elektrický systém, pretože niektoré varianty môžu pre váš dom znamenať dodatočné výdavky.

Plný kúpeľ, ktorý si môžete užiť

vírivka doma pre relaxačný kúpeľ

Táto hlboká vírivka má trysky, svetlá, veľa vzduchových bublín, ohrievač, splachovací konektor a smerovú podložku. Pred montážou by mali byť testované jednotlivo.

Poznámka: Tieto svetlá sú navrhnuté podľa požiadaviek zákazníka. Ak máte aj vnútorné osvetlenie, potom môžete vyskúšať 4 kusy.

Zabudnite na každodenný život – kúpeľ ako vo vesmíre

vírivka doma kúpanie vo vesmíre

Ďalšie funkcie trysiek kladú ďalšie nároky – napríklad na vetranie miestnosti alebo farbu na steny. Mnoho prúdových lietadiel sa používa iba s plnou funkčnosťou prvých niekoľko mesiacov. Niektoré majú funkciu samočistenia, ktorá je bohužiaľ veľmi hlučná.

Štýlový dizajn – trojuholníkový a priehľadný

vírivka doma trojuholníková, pohodlná a priehľadná

Pred inštaláciou postrekovacieho systému musíte tiež zvážiť, v akom smere chcete sedieť a či ste pravák alebo ľavák.

Ergonomická napúšťacia vaňa pri okne od Sienna Building, LLC

vírivka doma biele dlhé tmavé kachle

Wellness na nádvorí

vírivka doma malý bazén so sivou dlažbou

Na verande – ako bohovia vo Francúzsku

vírivka doma kúpanie na verande