Kúpeľňové žiarovky – sprievodca nákupom všetkého, čo súvisí s osvetlením v kúpeľni

Kúpeľňa je nepochybne jednou z najdôležitejších miestností nášho domova. To nemôže nikto poprieť! Okrem spálne sa naše dni začínajú a končia presne v kúpeľni. Navyše, veľa ľudí sa cíti najkreatívnejších v pokoji a odlúčení, ktoré nám kúpeľňa ponúka. V skutočnosti v tejto miestnosti strávime asi 1,5-2 roky svojho života. Keď sa teda nalíčime, upravíme, oholíme, zopakujeme reč alebo sa na seba len pozrieme pred veľkým zrkadlom, osvetlenie by malo byť určite správne. V opačnom prípade naše úsilie jednoducho neprinesie požadované konečné výsledky. Pri líčení je samozrejme obzvlášť dôležité správne osvetlenie. V nasledujúcich riadkoch by sme sa chceli bližšie pozrieť na tému kúpeľňových žiaroviek a poskytnúť vám cenné tipy na všetky aspekty nákupu takéhoto osvetlenia..

Kúpeľňové žiarovky - sprievodca nákupom všetkého, čo súvisí s osvetlením, moderným nábytkom, zrkadlami proti zápachu

Kúpeľňové žiarovky ako súčasť moderného zariadenia

Mnoho profesionálnych interiérových dekoratérov a dizajnérov verí, že výzdoba kúpeľne môže diktovať výzdobu zvyšku domu. Je tiež celkom ľahké pochopiť, prečo je to tak. Koniec koncov, pri rekonštrukcii sa stavebné práce zvyčajne začínajú kúpeľňou.

V porovnaní s inými miestnosťami je nepochybne najdrahšie aj jeho zariadenie. Aj keď napríklad v obývačke možno urobiť malé kompromisy, pokiaľ ide o cenu a kvalitu, v kúpeľni by ste na ne nemali ani myslieť. Pretože nikto skutočne nechce mať skúsenosti s poškodením vodou akéhokoľvek druhu.

Výber kúpeľňových žiaroviek je preto oveľa dôležitejší, ako si mnohí majitelia domov predstavujú. Pomáhajú nám nielen vyzerať upravene a cítiť sa sebavedomo cez Таg. Tiež do značnej miery určujú štýl zvyšku osvetlenia v každom dome.

Kúpeľňové žiarovky - sprievodca nákupom všetkého, čo je potrebné pre osvetlenie moderných zrkadlových myšlienok

Kúpeľňové žiarovky – intenzita, dizajn a ďalšie

Osvetlenie môže úplne zmeniť vzhľad vašej kúpeľne. Izba môže byť miestom na oddych a relaxáciu, ako aj miestom na prebudenie a osvieženie. Všetko závisí od intenzity, farby a smeru svetla. Je dôležité, aby ste si mohli najať všetkých troch.

Ak sa napríklad líčite alebo sa prezliekate, odporúča sa to urobiť vo svetle, ktoré simuluje denné svetlo. Keď sa ráno chystáte do práce alebo na univerzitu, nastavte intenzitu svetla na približne 4 000-5 000 Kelvinov. Táto chladná teplota farby dokonale simuluje denné svetlo. Ak však pôjdete večer von, bola by vhodnejšia nižšia intenzita svetla a teplejšia teplota farby 2 200-3 000 Kelvinov. Toto svetlo je tiež ideálne na relaxáciu.

Vždy pamätajte, že používanie príliš silných alebo príliš slabých kúpeľňových žiaroviek môže vytvárať nevzhľadné tiene. Je preto lepšie použiť viac ako jednu lampu a umiestniť ich tak, aby svetlo na vašu tvár nevrhalo ostré čiary a tiene.

Tiež vždy zvoľte LED osvetlenie do kúpelne. V 21. storočí je samozrejmosťou, že sú energeticky úsporné, trvanlivé, odolné voči vlhkosti, nezahrievajú sa ani po dlhej prevádzke a sú šetrné k životnému prostrediu. Okrem toho sú s inteligentnými domácimi zariadeniami kompatibilné iba LED žiarovky. Iba oni tiež ponúkajú možnosti na zmenu intenzity svetla a farieb.

Kúpeľňové žiarovky - sprievodca nákupom všetko o osvetlení moderných a klasických svetiel

Dizajn a estetika

Pokiaľ ide o dizajn, je veľmi dôležité vybrať tie kúpeľňové žiarovky, ktoré sa vám páčia. Tieto by samozrejme mali perfektne dopĺňať váš existujúci alebo plánovaný interiér. Ako už bolo spomenuté, v kúpeľni je dobré mať viac ako jednu alebo dve žiarovky. Vaše svetlá by preto nemali byť príliš objemné ani dekoratívne. Kúpeľňové žiarovky by nemali odvádzať pozornosť od zvyšku dekorácie ani by nemali byť náročné na čistenie.

V tejto súvislosti odporúčame, aby ste to urobili pre svoju kúpeľňu Kúpte si vstavané LED reflektory. Kým pred niekoľkými rokmi boli vstavané svetlá kvôli ich komplikovanej inštalácii často prehliadané, dnes je situácia trochu iná. LED zapustené bodové svetlá sa už nastavujú oveľa jednoduchšie a zďaleka nie sú vhodné len do bazénov alebo obchodov. Sú tiež veľmi priestorovo úsporné, takže sú ideálne do menšej kúpeľne. Ako ďalší plusový bod vstavané bodové svetlá prirodzene ponúkajú aj všetky ostatné výhody iných LED svetiel.

Kúpeľňové žiarovky - sprievodca nákupom všetko o osvetlení, vstavaných svetlách, kúpeľni s WC

Kúpeľňové žiarovky sú neoddeliteľnou súčasťou zariadenia a dekorácie tejto miestnosti. Ale nie všetky svetlá sú rovnako dobré. Moderné modely, ako napríklad zapustené bodové svetlá LED, prispievajú k estetike a uľahčujú vám rannú a večernú rutinu.

Kúpeľňové žiarovky - sprievodca nákupom všetkého, čo súvisí s osvetlením čiernobieleho kúpeľňového svetla