Malá kúpeľňa – šikovné triky, vďaka ktorým kúpeľňa bude pôsobiť väčšia

Panta rhei alebo všetko plynie, všetko sa mení, ako kedysi napísal staroveký grécky filozof Herakleitos. Malé i veľké zmeny sú neustále v životnom i domácom dizajne. Staré trendy v interiérovom dizajne miznú, ale prichádzajú nové. Napríklad to, čo bola v 50. a 60. rokoch len malá vlhká miestnosť, je konečne minulosťou. Na ich mieste sa domáca kúpeľňa etablovala ako trvalý trend. Moderní ľudia chcú útulnú izbu, ktorá slúži nielen ich každodennej hygiene, ale zároveň im dodáva pocit relaxácie. Jediným problémom moderného dizajnu kúpeľne by bol obmedzený obytný priestor, ktorý je typický pre byty vo veľkých mestách. Väčšina majiteľov domov má malú kúpeľňu a musia sa s ňou vyrovnať. Existujú však šikovné triky, ktoré malú kúpeľňu opticky zväčšia.

Aj malá kúpeľňa sa môže zmeniť na oázu pohody.

Malá kúpeľňa v bielom

Ak aj vy patríte do skupiny a máte doma len malú kúpeľňu, rozhodne by ste nemali vešať hlavu. Krásnu kúpeľňu je možné navrhnúť aj v obmedzenom priestore, od klasických cez elegantné až po extravagantné. V nasledujúcom texte vám ukážeme triky pre interiérový dizajn, vďaka ktorým bude aj tá najmenšia kúpeľňa pôsobiť trochu priestrannejšie.

Vedieť, že to bude veľkým prínosom, pretože vám to pomôže navrhnúť premyslený koncept vašej malej kúpeľne skôr, ako začnete s rekonštrukciou alebo redizajnom tohto priestoru. Zostaňte naladení, pretože sme pre vás pripravili zaujímavé tipy na dizajn. Vďaka tomu ste mohli zo svojho malého priestoru vyťažiť maximum.

 Elegantný dizajn kúpeľne vo svetlých farbách je vždy veľmi príťažlivý.

Malá kúpeľňa elegantný dizajn kúpeľne svetlé farby biela sivá veľmi príťažlivý

  • Trik č. 1: Vyberte si čo najsvetlejšiu paletu farieb pre malú kúpeľňu

Začíname s farebným prevedením v malej kúpeľni a naša prvá rada pre vás je: vyberte si čo najsvetlejšie farby. Je tisíckrát v praxi dobre známe a osvedčené, že pastelové tóny a jemné nuansy opticky pôsobia širšie na akýkoľvek obmedzený priestor. Svetlé farby je navyše možné nádherne skombinovať s drevenými povrchmi a bielou. Z tohto dôvodu môžete ísť do kúpeľňového nábytku a doplnkov v týchto farbách. Iba ak chcete do svojej malej kúpeľne vniesť trochu dynamiky, môžete sa rozhodnúť pre honosné farby alebo vytvárať príťažlivé farebné kontrasty súčasne.

Čiernobiele farebné duo, ak máte radi výrazné kontrasty ….

Malá kúpeľňa bielo čierna v kontraste, veľká dlažba

Moderný dizajn kúpeľne nie je možný bez krásnych dlaždíc. Preto chceme dať niekoľko nápadov na obklady v malej kúpeľni a na to, ako ich hravo využijete. Naša rada znie: vyberajte veľkoformátové obklady, ktoré majú málo škár. Pri malých dlaždiciach potrebujete oveľa viac škár a tie rozhodne narušujú výhľad a pôsobia kŕčovito. Preto by bolo optimálne tomu predísť.

Každý optický klam je tu vítaný.

Malá kúpeľňa biela dlažba veľká stena zrkadlová stena svetelný optický klam

  • Trik č. 2: Veľké nástenné zrkadlá a zodpovedajúce osvetlenie robia malú kúpeľňu priestrannejšou

Cieľom každého moderného návrhu a rekonštrukcie kúpeľne je vytvoriť v kúpeľni relaxačnú atmosféru a urobiť ju čo najpohodlnejšou. V tomto ohľade je každý pokus o to, aby sa malá kúpeľňa javila väčšia, dobre odôvodnený. Preto vám chceme dať pár tipov, ako hravo využiť kúpeľňové zrkadlo a osvetlenie miestnosti. Čo sa týka kúpeľňových zrkadiel, je to jasné – čím je zrkadlo väčšie, tým je pocit priestoru silnejší. Môže byť okrúhly aj hranatý, ale čo najväčší! Áno, veľké zrkadlo dokáže v malej kúpeľni skutočne zázraky. Odráža prichádzajúce svetlo a môže tak malý priestor opticky zdvojnásobiť. Aby táto stratégia fungovala dobre, bolo by lepšie, keby ste v malej kúpeľni nemali žiadne zábrany. Dokonca jeden bezbariérová sprcha  bude tu na správnom mieste. Dokonale sa hodí do malej kúpeľne a neruší plynulý vzhľad v miestnosti. Takáto sprcha navyše prináša do malých kúpeľní silnú plechovku jednoduchej elegancie.

 Správne osvetlenie do kúpelne je dôležitým prvkom celého dizajnu kúpeľne.

Malá kúpeľňa v bielej skrinke pod umývadlo sivá zrkadlová nástenná lampa s vanou Metro dlažba v plástovom vzore

Pokiaľ ide o moderné osvetlenie do kúpelne, máte na výber niekoľko možností dizajnu, jeden lepší ako druhý. Na jednej strane sa určite musíte starať o centrálne stropné osvetlenie, ktoré rozptyľuje rozptýlené svetlo v malej miestnosti. Máte tiež možnosť nainštalovať niekoľko bodových svetiel. Tie potom môžu vizuálne zvýrazniť určité predmety v kúpeľni a urobiť z nich tak stredobodom vašej pozornosti. Ak máte napríklad malý, tmavý výklenok v malej kúpeľni, určite tam potrebujete cielené osvetlenie. Bez ohľadu na to, čo ste tam vložili, napríklad vaše nádoby alebo pekný hrniec so zodpovedajúcim zeleným Rastlina do kúpeľne, smerové osvetlenie všetky tieto veci vizuálne zdôrazňuje. Šikovné, nie??

 Dobrý príklad šikovne zvoleného osvetlenia do kúpelne.

Malá kúpeľňa šikovne premyslené osvetlenie Kúpeľňový dizajn v hnedej farbe je veľmi elegantný

  • Trik č. 3: Šikovne využite každé voľné miesto

V neposlednom rade sa dostávame k 3. triku moderného dizajnu kúpeľne v obmedzenom priestore. A toto je: Využite každý centimeter štvorcový správne naplánovaný a premyslený! Tento trik funguje pre každú malú miestnosť, ale je obzvlášť dôležitý pre malú kúpeľňu. Pretože tu naozaj platí každý centimeter. Ak nemáte dostatok úložného priestoru pod a v úrovni očí pre svoje kúpeľňové doplnky a kozmetiku, prepracujte sa. Do otvorených, vysoko namontovaných nástenných políc sa zmestia veci, ktoré v skutočnosti nepotrebujete každý deň. Vždy ich však máte poruke veľmi lacno. Skrinka pod umývadlo, úzka konzola vedľa nej alebo pár nástenných háčikov vám môžu poskytnúť ďalšie možnosti úložného priestoru. Pri navrhovaní kúpeľne však nikdy nesmiete zanedbať jeden základný princíp: malá kúpeľňa nesmie pôsobiť preplnene alebo preplnene. Každý neporiadok je tu tabu.

Uistite sa, že máte v malej kúpeľni dostatok úložného priestoru.

Úložný priestor dôležitý malá kúpeľňa Obklady Metro tmavá skrinka kontrastná grafitová dlažba

Postupujte podľa týchto šikovných trikov pre malú kúpeľňu a jej moderný dizajn a čoskoro vás poteší veľmi uspokojivý konečný výsledok. Útulnej malej kúpeľni už nič nestojí v ceste!

Krásne vzorované podlahové dlaždice prinášajú dynamiku do tejto malej kúpeľne, ktorá je celá vyrobená v bielej farbe.

 Malá kúpeľňa, biela, krásne vzorované podlahové dlaždice, čiernobiele púta pozornosť

Akcentovaná stena by tiež nebola zlý nápad.

Malá akcentovaná stena do kúpeľne farebné krásne vzorované obklady

 Aj malá kúpeľňa ukazuje štýl a eleganciu.

Otvorený sprchovací kút, elegantné WC, oddelená vzorovaná dlažba, malá kúpeľňa v štýle elegancie

 Bielu farbu je možné v tejto retro kúpeľni nádherne skombinovať s teplým drevom a mosadznými tónmi.

Malá kúpeľňa v retro štýle, biele dlaždice metra, biele steny v kombinácii drevenej mosadze

Malý, ale pekne navrhnutý!

Malá kúpeľňa štýlovo navrhnutá v dobrom koncepte v dvoch farbách

 Vyťažte maximum zo svojej malej kúpeľne!

Kúpeľne to maximálne využívajú, vďaka čomu je sprcha zvlášť elegantná

 Farebnú harmóniu je možné narušiť dvoma alebo tromi zvýrazneniami.

Malé zvýraznenie farieb kúpeľne v ružovej farbe

 Biele dlaždice metra sú opäť vo veľkom štýle! Otvorená polica vo výklenku tu však skutočne púta pozornosť.

Malá kúpeľňa biela dlažba metra otvorená polica vo výklenku veľmi praktická

Ak máte radi vizuálnu dynamiku ….

Nápadné dlaždice vytvárajú vizuálnu dynamiku pri zariaďovaní malých kúpeľní

 Vyhnite sa tomu, aby ste v malej kúpeľni videli príliš veľa predmetov. To vedie k poruche!

Malá kúpeľňa príliš málo miesta, veľa predmetov vytvára neporiadok

 Malá kúpeľňa, do ktorej sa zamilujete!

Malá kúpeľňa splnený sen svetlé farby dobrý dizajnový koncept