Moderná a praktická inšpirácia pre váš strop v kúpeľni

Stropný dizajn je často zanedbávaný vo všetkých oblastiach interiérového dizajnu. V niektorých miestnostiach je to však citeľnejšie než v iných. V kúpeľni je táto téma veľkou výzvou, ktorej sa v tomto článku s veľkou radosťou chopíme. Dizajn stropu hrá v kúpeľni nielen estetickú, ale aj funkčnú úlohu. Najmä ten posledný ho spolu s niekoľkými ďalšími vlastnosťami robí obzvlášť moderným. Pozrime sa na niekoľko obzvlášť aktuálnych riešení stropov do kúpeľne!

Zrkadlo na strope kúpeľne – veľmi moderné riešenie

dekorácia stropu do kúpeľne so zrkadlom

Strop v kúpeľni s pútavými prvkami

Moderná kúpeľňa je zdravé a pohodlné. Akcenty sú však potrebné, rovnako ako je to vo všetkých ostatných miestnostiach. Ale niekedy je dosť ťažké nájsť na podlahe v úzkej alebo minimalistickej kúpeľni priestor pre väčšie doplnky, ako je to v modernej kúpeľni pravidlom.

Nápadný prízvuk, akým je luster, je preto obzvlášť obľúbený v modernom kontexte kúpeľňového vybavenia. Môžeme to vidieť na mnohých uvedených príkladoch. Ďalšími možnými akcentmi na strope sú zrkadlá v zaujímavých tvaroch alebo umelecké dizajnérske svetlá.

Vďaka dobre umiestnenému tienidlu môžete stropu zvýrazniť

kryt kúpeľne jednoduchý nápad

Návrh stropu a izolácia vo väčšej kúpeľni

Otvorený plán obývačky väčšinou ide ruka v ruke s mnohými rôznymi zónami v nej. Hlavným problémom tohto typu pôdorysu by bolo rozumné rozdelenie do rôznych zón. Na tento účel je možné použiť stropný dizajn. Rôzne materiály alebo farby môžu označovať rôzne zóny. V príklade pod týmto textom vidíme inú stratégiu – nad vaňou bol zavesený luster, čím sa označila samostatná oblasť..

Veľké nástenné zrkadlo rozptyľuje svetlo zo stropného svietidla

stropy do kúpelne rovný strop so svetlami

Kúpeľňový strop vyrobený z dreva

Obloženie kúpeľne drevom sa považuje za obzvlášť luxusné a štýlové rozhodnutie. To sa však môže ukázať ako príliš drahé a časovo náročné pre celú miestnosť. Tento materiál však môžete použiť na strop v kúpeľni. Výsledkom je, že kúpeľňa bude vyžarovať veľa tepla a dosiahne obzvlášť domácky charakter. Na našich obrázkoch je niekoľko drevených stropov, ktoré nám ukazujú, aké rozmanité môžu byť riešenia vyrobené z tohto materiálu.

Sklenené povrchy prispievajú k hravému vzhľadu stropu

stropy do kúpelne so sklom

Vyrobte si niečo špeciálne z jednoduchej deky

S trochou zručnosti a kreativity môžete aj ten najjednoduchší strop v kúpeľni premeniť na zvýraznenie tejto miestnosti. Obvykle to funguje prostredníctvom strategicky dobre naplánovaného použitia svetiel. Mohli by byť zaujímavé samy osebe alebo spolu tvoriť vzrušujúcu konšteláciu. Oba môžete vidieť na našich obrázkoch. Napríklad na nasledujúcej ilustrácii máte veľmi jednoduchý biely strop do kúpeľne. Retro lampa a niektoré malé okrúhle žiarovky ich však uvoľnili a urobili z nich niečo obzvlášť vzrušujúce.

Jednoduchý strop tu bol obzvlášť zaujímavý vďaka strategicky umiestneným svetlám

stropy do kúpeľne sivé a biele

Strop a osvetlenie v kúpeľni

Strop do kúpeľne má spravidla kľúčový význam pre funkčné osvetlenie a v kúpeľni je veľmi dôležitý. O svoju hygienu sa môžete dobre starať iba vtedy, ak máte dostatok svetla a zároveň zaistíte bezpečnosť. Pri navrhovaní stropu do kúpeľne by tento aspekt nemal byť v žiadnom prípade zanedbávaný. Krásne svetlá by mali miestnosť rovnako dobre presvetliť. Na jednej strane to zaručuje, že sa vždy rozhodnete pre najlepšiu možnú kvalitu. V tomto ohľade by navyše mohli byť veľmi nápomocné zrkadlá a povrchy zrkadiel. Existuje niekoľko efektívnych spôsobov, ako to dosiahnuť – môžete nainštalovať zrkadlo na strop alebo umiestniť tienidlo tak, aby jeho svetlo bolo rozptýlené cez nástenné zrkadlá.

Kúpeľňový strop z dreva – v súčasnej dobe obzvlášť moderné riešenie

stropný dizajn kúpeľne vyrobený z dreva

Pôvodné a zároveň funkčné stropy sú najmodernejšie

Moderný kúpeľňový strop sa harmonicky integruje do celkového dizajnu. Dopĺňa alebo zvára rôzne prvky dohromady, pomáha štruktúrovať priestor a podporuje nastavenie akcentov. Zároveň človek sleduje neustálu snahu o originálne riešenia. Vždy zostanete v rámci praktického a funkčného myslenia. Čím lepšie budete tieto parametre dodržiavať, tým aktuálnejšie budú konečné výsledky. Načerpajte inšpiráciu z našich ďalších nápadov na kúpeľňové deky.

Zdôraznite charakter moderných kúpeľňových stropov

kúpeľňové stropy gotická inšpirácia

Svetlá na strope by mali urobiť dizajn obzvlášť jasným 

malé stropné svietidlá do kúpeľne

Drevené stropy nájdete v rôznych variantoch

mozaikový vzor kúpeľňového stropu

Dizajn tohto stropu do kúpeľne žije z kontrastov

Kruhové tienidlo do kúpeľne

nápad na pokrývku kúpeľne

pokrývka kúpeľne domáca myšlienka

Tento strop do kúpeľne je akcentovaným povrchom v modernej farbe

kúpeľňové stropy nádherný vysoký strop

kúpeľňa-strop-nádherná-lampa

sedlové stropy do kúpeľne

Vstavané bodové svetlá zdôrazňujú zaujímavú stropnú konštrukciu

vysoké stropy kúpeľňové stropy

vysoké stropy do kúpeľne v bielom prevedení

osvetlenie ako nápad na stropy v kúpeľni

Spoľahnite sa na umelecké svetlá a moderný dizajn kúpeľne

plastové stropy do kúpeľne

štvorcové výrezy do kúpeľne

čierne a drevené kúpeľňové stropy

Štvorcový tvar stropných svetiel zodpovedá ostatným doplnkom v kúpeľni 

skvelé svetlá kúpeľňové stropy