Na to by ste mali pri kúpe sprchového kúta myslieť

Bez ohľadu na to, či ide o rekonštrukciu alebo novostavbu, dobre navrhnutá kúpeľňa je vždy na prvom mieste v zozname. Pretože nič nie je osviežujúcejšie ako ranná sprcha krátko po vstávaní. Telo a myseľ sa príjemne rozbiehajú a pripravujú sa na všetky ostatné denné aktivity. Správny výber sprchovacieho kúta alebo sprchovacieho kúta hrá mimoriadne dôležitú úlohu, pretože zaisťujú pohodlie pri kúpaní a celkový vzhľad kúpeľne. A hoci váš vlastný vkus nie je pri výbere sprchovej kabíny dôležitý, do hry vstupuje mnoho ďalších aspektov, ktoré sú ešte rozhodujúcejšie a pri plánovaní ich určite treba vziať do úvahy. V nasledujúcom texte nájdete najdôležitejšie z nich a dozviete sa o téme ešte viac.

Aké typy sprchovacích kabín sú k dispozícii?

Nie všetky sprchovacie kabíny sú rovnaké. V závislosti od situácie pri inštalácii a priestoru, ktorý je v kúpeľni k dispozícii, sa môžete rozhodnúť pre správny typ sprchovej kabíny. Menšie kúpeľne sú najvhodnejšie napríklad pre rohové a okrúhle sprchy, pretože tieto varianty majú priestorovo úsporný tvar a používajú dve z existujúcich stien v miestnosti. V tomto prípade sa odporúča aj rohový vstup a päťuholníková sprcha a ponúkajú ešte viac pohodlia a trochu iný dizajn. Výklenková sprcha je tiež typom sprchovej kabíny, ale prichádza do úvahy len vtedy, ak v kúpeľni je existujúca nika a potrebuje iba dvere do sprchovej kabíny. Trendové sprchové kúty a sprchovacie kabíny U sú ideálne do priestranných kúpeľní. Oba zaisťujú väčšiu voľnosť pohybu. Prvý variant je dokonca úplne bezbariérový, pretože tu nie sú žiadne dvere. Veľký výber všetkých týchto sprchovacích kabín nájdete na www.badwelten24.de.

vyberte sprchovací kút s otvorenou sprchou

Extra tip: Ak v súčasnosti žijete v prenajatom byte a máte iba vaňu, ideálnym riešením by bola dobrá skladacia vaňová stena.

Vyberte príslušné sprchové umývadlo a dvere

Sprchová vanička sa stále nazýva sprchová vanička alebo sprchová vanička. Toto je základ každej sprchovej kabíny, a preto by mal byť vhodne zvolený. Poloha a kondícia hrajú zásadnú úlohu. Môžete sa rozhodnúť pre sprchovú vaničku zo smaltovanej ocele, sanitárneho akrylátu, kameňa, dlaždíc, silestone alebo rôznych kompozitných materiálov a taktiež si môžete vybrať z rôznych farieb. Štandardný rozmer je 90 x 90 cm, ale ak máte v kúpeľni viac miesta, stále môžete použiť väčšie sprchové vaničky. Vchodové sprchové kabíny sú trendom už nejaký čas, a preto už vôbec nevyžadujú sprchovací kút.

sprchovací kút schulte akrylová päťuholníková sprchová vanička

Pri výbere dverí sa opäť zameriavame predovšetkým na priestorové podmienky – pôdorys, zarovnanie, umývadlo a kúpeľňový nábytok. Vaše osobné potreby a fyzická kondícia môžu byť tiež ďalším kritériom rozhodovania. Hlavnými druhmi sprchového kúta sú krídlové, skladacie, posuvné a posuvné dvere. Vopred si tiež premyslite, ktorý záves dverí preferujete, pravý alebo ľavý.

Extra tip: Pri niektorých sprchovacích kabínach majú zmysel sprchové dvere s takzvaným mechanizmom zdvíhania a spúšťania, pretože chránia tesniace lišty a iné vodné deflektory.

vyškolená majstrovská trieda sprchovacích kabín

A čo pánty, profily a držiaky??

Obvykle ich výrobca ponúka štýlovo a ladí s príslušným modelom sprchového kúta. Vyberať môžete samozrejme z ponúkaných variantov. V zásade sa odporúčajú pánty z masívnej mosadze alebo tlakovo liateho hliníka, ktoré sú potom pochrómované na vysokú kvalitu. Pokiaľ ide o profily, hliníkové sú vo väčšine prípadov najlepšou voľbou. Aby bola zaistená lepšia životnosť, sú anodizované, farebne práškovo lakované alebo pochrómované. Tento aspekt je obzvlášť dôležitý pri plne zarámovaných sprchovacích kabínach. Môžete si samozrejme objednať aj tie, ktoré sú len polovičné alebo úplne bezrámové. Posledne uvedené sú možné len so sklenenými dverami. Vyzerajú oveľa subtílnejšie a vznešenejšie, ale sú o niečo drahšie. Veľký plus: bezrámové sprchové kabíny sa veľmi ľahko starajú.

O ktorú sprchovaciu kabínu je jednoduchšie sa starať?

Keď už hovoríme o jednoduchosti starostlivosti, tento aspekt nie je pri vašom nákupnom rozhodnutí vôbec nedôležitý. Pretože výrobky náročné na údržbu vás potom stoja veľa času a energie a môžu zbytočne znečisťovať životné prostredie chemickými čistiacimi prostriedkami. V zásade platí nasledujúce: bezrámové sprchové kabíny so sklenenými stenami a dverami sa čistia oveľa jednoduchšie v porovnaní s plne zarámovanými kabínkami vyrobenými z plastu, ktoré majú príliš veľa rohov profilov. Posledne menované uprednostňujú hromadenie nečistôt a vodného kameňa.

sprchový kút s rohovým vstupom

Ak si vyberiete sklenený sprchovací kút, určite by ste mali zvoliť taký, ktorý je vybavený tvrdeným bezpečnostným sklom. Hrúbka skla 6 mm je vo väčšine prípadov úplne dostačujúca. Mnohé z modelov si dokonca s 5 mm vystačia perfektne a sú aj o niečo lacnejšie. Sklenené steny, ktoré majú perličkový efekt, sú skvelou vecou, ​​ktorá tiež zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa a nečistôt. Jedným z odporúčaných sklenených tesnení je Fixil. Vzorované druhy skla so štruktúrou chinchillovej kožušiny alebo so vzormi carré sú okrem matného, ​​antracitového alebo pieskovaného aj celkom praktické a mnohými preferované.

Extra tip: Aby sa čistenie uľahčilo, pohyblivé časti sprchovacieho kúta s úplným rámom by mali byť sklopné.

Ak je to možné, doprajte si pohodlnú a príjemnú sprchovaciu kabínu a začnite deň plné elánu každé ráno. Spoľahnite sa na vysokú kvalitu Made in Germany a spoľahnite sa na profesionálne služby odborníkov, a to ako pri poradenstve, tak pri meraní a montáži.

     bezrámový sprchovací kút na úrovni podlahy