Nápady do kúpeľne – zriadenie japonskej vonkajšej kúpeľne

 nápady na kúpeľňu japonská kúpeľňa zelené listy

Nápady do kúpeľne – navrhnite vonkajšiu kúpeľňu

Hľadáte skvelé Nápady do kúpeľne? Ten, o ktorom si dnes povieme, pochádza od botanického dizajnéra Amkoto Azuma. Architekti Naruse-Inokuma ho poverili vytvorením nádhernej kúpeľne pokrytej zelenými listami zhora nadol.

Dočasný priestor bol potom predstavený na veľtrhu Naruse-Inokuma Architects. Skladá sa z priehľadných sklenených podláh, zelených stien pokrytých listami. Čistý biely nábytok navyše vytvára veľký kontrast.

Vonkajšie nápady na bývanie

nápady na kúpeľňu Vonkajšia japonská kúpeľňa Zelené listy

Názov projektu je gokujo no heya. Doslova to znamená „priestor externality“. Makozo Azuma a Naruse-Inokuma Architektur spolupracovali s výrobcom YPP AP. Výrobca toaliet TOTO bol najatý aj do kúpeľní.

Zdá sa, že ste prostredníctvom tejto malej kúpeľne ukázali ich potenciál. Ukázali, koľko stratíte, ak tomu nebudete venovať dostatočnú pozornosť. Konečná práca určite stála za námahu, nachádzame na Freshideen.

Nápady do kúpeľne – vonkajšie umývadlo

nápady na kúpeľňu japonská kúpeľňa zelené listy

Vonkajšia kúpeľňa v japonskom štýle

nápady na kúpeľňu japonská kúpeľňa zelené listy

Z tohto príkladu ste mohli čerpať skvelé nápady na kúpeľne?

Ste zvedaví na samotného dizajnéra? Potom sa spolu o ňom dozvieme niečo viac. Môžeme to urobiť na jeho webovej stránke http://azumamakoto.com/.

Už na domovskej stránke vidíme, aké originálne sú jednotlivé diela tohto botanického dizajnéra. Všetky pôsobia podľa svojho charakteru jedinečne a môžu slúžiť ako zdroje inšpirácie.

Zavedené hierarchie v projektovaní domov sa nezdajú byť spochybňované. S dosť podriadenou a nie príliš reprezentatívnou miestnosťou si môžete dovoliť zahltiť ju flórou. Môže z toho len ťažiť. Naproti tomu v klasickejších interiérových prevedeniach pôsobia rastliny ako tapety na pozadí.

Pôsobivé sú tiež supermoderné modely, ktoré kombinujú chlad vzácneho kovu so živým charakterom rastlín. Túto kombináciu nájdete vo veľmi rôznych variáciách. Niekedy je to nádherná lúka pred súčasnou budovou vyrobenou z kovu a nehrdzavejúcej ocele, alebo si musíte vystačiť s vitrínou pripomínajúcou akvárium. V treťom prípade sukulenty visia v klietke ako vtáky.

Užite si vonkajšiu sprchu

nápady na kúpeľňu japonská kúpeľňa zelené listy

Ktorú prácu dizajnéra považujete za najpôsobivejšiu?