Navrhovanie kúpeľne: 10 najhorúcejších kúpeľňových trendov do roku 2020

Dnešný dizajn kúpeľne získava stále viac útulnejších a pohodlnejších funkcií, a to je presne to, o čom by sme chceli informovať. Osobné potreby užívateľov majú v tomto roku najvyššiu prioritu, podľa čoho sú v súlade aj kúpeľňový nábytok a dizajn kúpeľne. Získajte inšpiráciu, ako navrhnúť svoju kúpeľňu podľa najnovších trendov.

Dnešná kúpeľňa sa nazýva „Wohnbad“

Možno je však vaše plánovanie kúpeľne dokončené a stačí sa opýtať, kde je možné kúpiť dobré a lacné kúpeľňové doplnky? Dobré kúpeľňové skrinky od Schildmayer, ktoré pojmú všetky vaše veci na kúpanie a nezaberajú veľa miesta a priestoru, tiež patria k najhorúcejším trendom v kúpeľni roku 2020.

Navrhovanie kúpeľní – aké sú aktuálne trendy v dizajne kúpeľní?

kúpeľňový dizajn výber materiálu útulný

Trend 1) Ergonomické toalety a protišmykové nátery alebo špeciálne povrchy v sprche nás budú sprevádzať aj od tohto roku a v lepších prevedeniach.

Trend 2) Osobná bezpečnosť a pohodlie spojené s udržateľnosťou vedú k novému a lepšiemu vnímaniu priestoru, ktorý sa doteraz obmedzoval iba na funkčné a hygienické.

dizajn kúpeľne malá kúpeľňa

Digitálna kúpeľňa

Trend 3) Hitom roku 2020 je nepochybne digitálna kúpeľňa, ktorá prirodzene dopĺňa vašu inteligentnú domácnosť. Energeticky úsporné LED osvetlenie v kúpeľni je teraz možné pohodlne ovládať stlačením tlačidla, rovnako ako požadovanú teplotu vody alebo vzduchu v miestnosti. Ako ste si už mohli všimnúť, dizajn kúpeľne dosahuje nové rozmery a výšky, ktoré vám jednoducho sľubujú lepšiu kvalitu života, čo je súčasťou štvrtého trendu roku 2020.

výber materiálu pre dizajn kúpeľne

Trend 5) Pokiaľ ide o interiérový dizajn, príliv sa opäť úplne obrátil. Veľké a svetlé kúpeľne pripomínajú roky Bauhausu. Redukované tvary a jednotlivé kvapky farby oživia vašu kúpeľňu a 3D zrkadlové skrinky rozšíria vizuálne vkusný dizajn interiéru.

Trend 6) V menších kúpeľniach je priestor aj na voľne stojace vane, pretože aj tu by ste si mali nájsť pár minút relaxu a zábavy.

polička do kúpeľne trendy v kúpeľni 2020

dizajn kúpeľne wellness zóna

Trend 7) vzhľad dreva

Ak sa vám páči vzhľad dreva, na základe trendov do roku 2020 môžete do značnej miery vybaviť kúpeľňu drevom. Dizajnové drevené umývadlá alebo vane, ale aj obklady s dreveným vzhľadom dotvárajú špecifický pocit útulnosti a kultivovanosti.

Dizajn kúpeľne Trendy do obývačky 2020

Ďalšími rastúcimi trendmi v tomto roku sú toalety bez okrajov (Trend č. 8) a geometrické vzory stien (Trend č. 9). A keď je všetko stále ohľaduplné k prírode a navrhnuté 100% podľa osobných potrieb, nie ste len in Trend č. 10, ale môžete sa považovať za šťastného človeka a užiť si naplno svoju osobnú a pohodlnú kúpeľňu.

dizajn kúpeľne oranžové kvety

dizajnová kúpeľňa