Renovácia kúpeľne: kam umiestniť toaletu?

renovácia kúpeľne žiarivo biela starožitný nádych

Rekonštrukcia kúpeľne

Už na začiatku renovácie v kúpeľni by vaši majstri mali vedieť, kam umiestniť toaletu – či je namontovaná na podlahe alebo na stene a kde má byť umiestnený prívod vody. Ak to nie je dosť komplikované – tu sú ďalšie kritériá – obklady stien, kladenie dlaždíc, sprchové dvere a soklové lišty – ktoré tiež určujú umiestnenie toalety.

Nebojte sa – môžete to urobiť so správnym odborníkom. Nasledujúcich niekoľko tipov vám pomôže správne umiestniť toaletu pre vás a pre váš dizajn.

Všimnite si nástenných panelov a soklových dosiek

Väčšina toaliet je 30 cm od podlahy, takže sa dobre hodí k toaletám umiestneným na podlahe.

Poznámka: Niektoré toalety vyžadujú montážne spony – ďalší obmedzujúci faktor, ktorý môže interferovať so sálavým vykurovaním. Vopred sa poraďte so svojim dodávateľom vykurovania, či svorky neprekážajú vo vodovodnom potrubí a vykurovacích kábloch.

Klasická kúpeľňa – veľmi sa mi páči.

Vzhľad toalety sa perfektne hodí k soklovým lištám a stropným lištám

renovácia kúpeľne krištáľový luster pruhované tapety

Poznámka: Maľovanie za takouto cisternou je veľmi ťažké. Odporúčam, aby bola stena pred inštaláciou toalety prvýkrát natretá a nainštalovaná základová doska.

Najprv naplánujte sprchu

obklady stien, renovačné do kúpeľne s dreveným vzhľadom

Ak plánujete mať vonkajšiu sprchu v blízkosti toalety, zvážte závesnú toaletu, aby boli hydroizolačné práce jednoduchšie.

Dvere sprchy tiež ovplyvňujú umiestnenie toalety. Aby boli splnené zákonné požiadavky, dvere by sa mali dať otvárať v oboch smeroch, to znamená, že by sa mala brať do úvahy aj šírka dverí..

Sprchovací kút je oddelený od toalety sklenenými dverami

renovácia kúpeľne disko prostredie modré svetlo

Poznámka: Vyskúšajte rôzne varianty toaliet a polôh dverí. Označte pohyb dverí na podlahe.

Rozhodnite sa pre montáž na podlahu alebo na stenu

Inštalácia na stenu je rutinná práca. Vyžaduje sa nástenná konzola na podporu toalety a niekoľko veľmi presných bodov prívodu vody, ktoré neumožňujú veľa možností umiestnenia toalety..

Vzhľad je však bezproblémový a moderný a má aj niekoľko funkčných výhod

rekonštrukcia kúpeľne biele keramické WC

Poznámka: Štandardná toaleta je vysoká 35-38 cm od podlahy po okraj záchodovej misy. Zvážte výšku 40 až 45 cm pre nástennú toaletu pre vaše staršie roky. Teraz to môže vyzerať vysoko, ale neskôr to bude v poriadku.

Nástenné toalety sú vhodné do menších miestností, pretože nádrž je umiestnená v stene.

V tomto prípade majster postavil stenu vpredu, odporúčajú sa menšie podpätky

renovácia kúpeľne kruhové umývadlo z matného skla

Pri inštalácii sú toalety vo väčšine prípadov upevnené dvoma skrutkami. Mnoho čistých obložených toaliet (ktoré sa tiež veľmi ľahko udržiavajú) má oddelené držiaky a WC sa pripája z oboch strán..

Títo Duravit Toaleta má skvelé čisté línie a jednoduchú inštaláciu ako bežné

rekonštrukcia kúpeľne moderný dizajn WC

Poznámka: Pre každé nové WC máme pravidlo 10 spláchnutí. Po montáži, ale pred silikónovým tesnením, toaletu 10 -krát opláchneme, aby sme mohli skontrolovať, či všetko funguje správne.

Upozorňujeme, že toalety namontované na podlahe a na stenu sú k dispozícii v bežných a predĺžených tvaroch. Ak je priestor obmedzený, prejdite na normálny alebo menší model.

Biele keramické a tmavé tieniace steny – perfektný kontrast

renovácia kúpeľne tmavé nuansy perleťové obklady

Dávajte si pozor na výklenky alebo komory

Na tomto obrázku police poskytujú viac priestoru nad toaletou a šetria miesto

zrkadlo posuvné dvere na renováciu kúpeľne

Toto šikovné využitie priestoru určite vyplýva z dobrého plánovania. Vopred informujte o týchto funkciách všetkých majstrov.

Poznámka: Pred inštaláciou akýchkoľvek vedení, potrubí alebo izolácie skontrolujte, či majstri vymaľujú všetky tieto výklenky.

Ak plánujete toaletu, riaďte sa odporúčaním pre veľkosť 90 x 170 cm, s dverami 80 cm. Absolútne minimum je 75 x 150 cm, čo je iba 38 cm z oboch strán toalety.

Poznámka: Ak máte obavy, že by toaleta pri inštalácii mohla poškriabať dlažbu alebo podlahu z tvrdého dreva, použite vodotesnú membránu Kerdi.

Plánujete v blízkom čase rekonštrukciu? Ďalšie tipy nájdete na našom webe.

dekorácia zrkadla na rekonštrukciu kúpeľne s kvetinovým rámom