Vstupná sprcha – trend v modernom dizajne kúpeľne a niečo viac

Predstavte si nasledujúcu situáciu: prídete domov unavení z práce a prídete do svojej vlastnej súkromnej relaxačnej zóny! Vodotesný sprchovací kút, žiadne otočné dvere, žiadne zábrany, úplná transparentnosť a veľa pohodlia! Jednoducho vstúpte do sprchy a vychutnajte si každodenný zážitok z kúpania doma. Vyššie uvedené nie je pekný sen, je to už realita mnohých moderne zmýšľajúcich majiteľov domov. Každý, kto chce držať krok s najnovšími trendmi v dizajne kúpeľní, má teraz každú šancu premeniť kúpeľňu doma na oázu pohody, o ktorú sa ľahko stará. Každý sa určite chce osviežiť po namáhavom dni a efektívne odbúrať stres z každodenného života. Môžeme odhaliť tajomstvo skvelej relaxácie v kúpeľni a nazýva sa to sprchový kút! Áno, sprchy na úrovni podlahy sú práve teraz veľmi trendy! A existujú na to nesporné dôvody. V posledných rokoch sa dostali do dizajnu kúpeľne a tento trend sa zvyšuje.

 V modernej kúpeľni prevláda transparentnosť a prístupnosť

bezbariérový sprchovací kút, čierne obklady a bielu vaňu

Ak sa chystáte zrekonštruovať vlastnú kúpeľňu, môžete sa bezpečne rozhodnúť pre sprchu na úrovni podlahy. Čoskoro sa ukáže, že ste si vybrali dobre! So sprchovacím kútom si môžete vytvoriť modernú a pohodlnú kúpeľňu bez bariér. Je šikovne navrhnutý s bezrámovou pevnou sklenenou tabuľou.

Sprchovací kút zostáva chránený pred zvyškom kúpeľne. V zásade je podlaha v bezbariérovej sprche úplne dláždená. Na podlahe nevidíte ani necítite prah. To všetko vám prináša príjemný pocit pri sprchovaní a zaručuje vám najvyššiu úroveň pohodlia. Dve kúpeľne sú stručne, ale presne charakterizované: prístupnosť a transparentnosť. Vďaka týmto vlastnostiam bude každá kúpeľňa pôsobiť širšie a priestrannejšie. Pri vstupe do miestnosti sa vďaka tomuto optickému predĺženiu cítite úplne slobodne. Sprchovanie na malom priestore už nie je problém. Udržujete si najlepšiu perspektívu a ráno a večer si naplno vychutnáte kúpeľný rituál.

 Kúpeľňa s otvoreným sprchovacím kútom vyzerá priestranne

sprchovací kút s minimalistickým dizajnom kúpeľne

Praktická funkcia a veľa estetiky v jednom

V kúpeľni so sprchovacím kútom sú praktické funkcie šikovne kombinované s estetikou moderného dizajnu kúpeľne. Na jednej strane tu ušetríte veľa miesta a vytvoríte ilúziu priestoru. Otvorená sprcha sa dokonale vpíše do moderného dizajnu kúpeľne a dodá vám pocit jednotného celku. Ak zúfalo túžite po väčšom priestore v kúpeľni, je to typ modernej sprchy, ktorú môžete použiť. Úžasne sa hodí aj do malých miestností alebo do miestností s nízkymi stropmi. Každá premyslená kombinácia medzi praktickým a estetickým nám dáva nové a početné možnosti dizajnu. To isté platí pre súčasnú kúpeľňu. Dominujú tu jasné línie a šikovný štýl sprchovacieho kúta, ktoré pri kúpaní vytvárajú nový pocit pohodlia. Sprchovanie už nie je luxus, ale ušľachtilá každodenná rutina, ktorá sa odohráva v luxusnom prostredí.

Sprcha na úrovni podlahy sa dokonale vpíše do malej kúpeľne

bezbariérový sprchovací kút so sklenenou priečkou

 Ďalšie výhody bezbariérovej sprchy

Sprcha na úrovni podlahy má ďalšie praktické výhody. V porovnaní s tradičným dizajnom kúpeľne je používanie a údržba oveľa jednoduchšie. Ich bezprahový a bezstupňový dizajn je vhodný aj pre zdravotne postihnutých ľudí. Bezbariérová sprcha je ideálna aj pre starších ľudí a malé deti. Tu máte pri sprchovaní ďalší priestor, aby sa do sprchy mohli dostať súčasne dve osoby.

Bezproblémový vstup do sprchovacieho kúta prispieva k vášmu pohodliu v kúpeľni

nápady na kúpeľňu s modernými sprchami a svetlými kúpeľňovými obkladmi

Inovácie v modernom dizajne kúpeľne sú tu ihneď k videniu. Všetko, čo potrebujete, je vstavané a nepokazí vzhľad. Každá bezbariérová sprcha je vybavená moderným sprchovým panelom a v dizajne má menej armatúr. Dláždená podlaha bez prahov a dômyselne navrhnutý odtokový systém zvyšujú hodnotu sprchového kúta a robia ho funkčným a trendovým zároveň. Váš moderný vzhľad zostane taký inovatívny a trendový ešte mnoho rokov a zanechá vás spokojných vždy, keď sa osprchujete.

Jednoduchá údržba je hlavnou výhodou sprchového kúta

Minimálny hardvér znamená menšie čistenie a jednoduchšiu údržbu. Dvere ani kľučky nemusíte drhnúť, iba sprchovú hlavicu a vodovodné batérie treba z času na čas vyčistiť a zľahka nechať lesknúť. Sklenené tabule sú vyrobené z tvrdeného skla a ľahko sa čistia. So správnym postrekom sa ich čistenie zdá byť detskou hračkou. Kachľová podlaha splýva so zvyškom dizajnu podlahy v kúpeľni a dá sa tiež ľahko udržiavať. Všetky tieto výhody sprchy na úrovni podlahy hovoria samy za seba, ale jedna vec je úplne jasná: nemusíte strácať drahocenný čas čistením kúpeľne. Teraz si však môžete každodenné kúpeľňové rutiny užívať dlhšie.

Čistenie a údržba bezbariérovej sprchy je detská hra

bezbariérový sprchovací kút priestranná kúpeľňa s dlažbou

Teraz máte možnosť relaxovať a cítiť sa ako vo wellness chráme v kúpeľni doma.

Sprchy na úrovni podlahy sú už roky veľmi obľúbené, a nie bez dobrého dôvodu

nápady na kúpeľňu vytvárajú v kúpeľni neobvyklú atmosféru

Moderná kúpeľňa s dizajnovým vzhľadom

nápady na kúpeľňu so sprchovacím kútom

Možno sa chcete najskôr osprchovať a potom relaxovať vo vani?

bezbariérový sprchovací kút v modernej kúpeľni

Praktická a pohodlná zároveň – bezbariérová sprcha

bezbariérový sprchovací kút v malej kúpeľni

Jednoduché a štýlové – vaša vysnívaná kúpeľňa bude vyzerať rovnako?

nápady na kúpeľňu odpočinok a relaxácia v kúpeľni