Výber perfektnej umývadlovej batérie – malý návod ako praktická pomôcka

Umývanie rúk a čistenie zubov sú dve najdôležitejšie a najčastejšie vykonávané činnosti v každodennom živote, pokiaľ ide o dobrú hygienu. Obvykle to robíme pri umývadle v kúpeľni. Zvlášť vás poteší, keď je priestor na umývanie skutočne pohodlný a praktický. Nemal by sa zanedbávať ani vzhľad, pretože štýlové prostredie v kúpeľni to celé pekne dotvára. Pri umývaní je kladený dôraz na správny mixér a umývadlo, ako aj na dokonalú kombináciu týchto dvoch. Ak teda práve rekonštruujete alebo redizajnujete svoju kúpeľňu a hľadáte správnu umývadlovú batériu, nasledujúce informácie a tipy môžu byť pre vaše úspešné rozhodnutie pri kúpe skutočne užitočné.

moderný dizajn kúpeľne grohe

Aké typy umývadlových armatúr existujú??

V závislosti od inštalácie, prevádzkového režimu a prevádzkyschopnosti sa rozlišujú tieto armatúry:

Kovanie s dvoma držadlami

To je známe z minulosti. Takéto faucety majú dva otočné gombíky, ktoré sú na ľavej a pravej strane vodovodného kohútika a slúžia na miešanie teplej a studenej vody. Tie samozrejme nie sú k dispozícii len v nostalgickom retro dizajne, ale aj vo vysoko modernej verzii. Napriek tomu, že opravy takejto umývadlovej batérie je možné vykonávať celkom jednoducho aj sami, každodenná prevádzka je o niečo ťažkopádnejšia. Potrebné množstvo a teplotu vody musíte regulovať dvoma rukami. Trvá to viac času a zbytočne sa míňa oveľa viac vody.

dvojruchová umývadlová batéria od Grohe

Páková batéria

Takéto armatúry sa pre nič nenazývajú jednopákové mixéry. Ovládanie je tu detská hra. Jednou rukou je možné veľmi rýchlo a ľahko nastaviť teplotu a množstvo vody. Vďaka tomu je umývanie a čistenie zubov oveľa príjemnejšie a presnejšie. Čas a voda sa dlhodobo šetria.

Kovanie pre stojany

V závislosti od typu inštalácie sa rozlišuje medzi namontovanými armatúrami a armatúrami, ktoré sú za umývadlom. Prvé sú namontované priamo na umývadlo. Ostatní často veľmi diskrétne stoja za umývadlom a majú veľmi tenký profil.

Povrchové a skryté tvarovky

Tiež známe ako nástenné kovanie, tieto sú zvyčajne namontované na stenu, priamo na omietku alebo inštalované pod ňou. V druhom prípade zostáva všetka technológia úplne skrytá a vidíte iba držadlo a vývod vody. Perfektné riešenie pre skutočných minimalistov, ktorí túžia po zníženom vzhľade a väčšom priestore pri umývadle.

dvojumývadlová batéria Grohe

Vysokotlakové alebo nízkotlakové armatúry

Bez toho, aby sme v týchto technických pojmoch zachádzali do podrobností, by sme chceli len stručne spomenúť, že ide o prevádzkový režim ventilu. Ak napríklad čerpáte horúcu vodu z ústredného kúrenia, bude lepšie, ak použijete vysokotlakovú armatúru. Nízkotlaková armatúra sa naopak odporúča, ak používate prietokový ohrievač alebo zásobník teplej vody.

Kovanie so snímačom

Vo väčšine prípadov ide o automatické armatúry s infračerveným senzorom. Poznáme to hlavne z verejných sociálnych zariadení, kde si denne pomôže niekoľko ľudí. Pre domácnosť je však bezdotyková prevádzka takýchto tvaroviek tiež veľmi praktická a už aj veľmi obľúbená. Tak budete lepšie chránení pred choroboplodnými zárodkami a vírusmi s minimálnym čistením umývadlovej batérie.

umývadlová batéria Grohe Cosmopolitan

Čo ešte je potrebné vziať do úvahy pri výbere armatúry?

Bez ohľadu na to, aký typ umývadlovej batérie si vyberiete, pre optimálne pohodlie pri umývaní vždy hrá niekoľko ďalších kritérií. V prvom rade ide o výšku a priemet tvarovky. Ak sú tieto optimálne zladené s umývadlom, medzi umývadlom a dnom umývadla je pri umývaní alebo čistení zubov dostatočný priestor. A ak vodný lúč padá na odtok čo najviac, potom na podlahu ani na vás nedochádza k nepríjemnému striekaniu vody.

Pri kúpe uistite sa, že hľadáte hodnotný materiál, bezchybné spracovanie a dlhé záručné doby. Uprednostnite osvedčených a vysokokvalitných výrobcov pre prvotriedne kúpeľňové armatúry a ďalšie kúpeľňové doplnky. Spoľahnite sa na najlepšiu kvalitu "Vyrobené v Nemecku" a ťažiť z profesionálnych služieb a dobrého pomeru ceny a výkonu.

umývadlový faucet podlahový faucet grohe

Aké sú najnovšie trendy v kúpeľňovom vybavení

Pre armatúry do sprchy a vane, ako aj pre umývadlové armatúry, sú rozkvety a retro úchytky v súčasnosti rozhodne zastarané a nepraktické. Jasné línie a jemne zakrivený dizajn sú naopak úplne trendy. Minimalistický kúpeľňový nábytok oslavuje svoj návrat a pokračuje ďalším Pocit SPA ešte jedna vec. Prírodné materiály a textúry, ako je mramor a drevo, dokonale korešpondujú s matnými a lesklými kúpeľňovými armatúrami, ktoré bodujú optimálnou funkčnosťou. Okrem klasického vzhľadu z nehrdzavejúcej ocele alebo chrómu sa ako veľmi obľúbené osvedčilo aj ružové zlato, meď a mosadz, ktoré mnoho nadšencov interiéru často používa ako elegantné akcenty v kúpeľni. Čierne umývadlové batérie sú tento rok obzvlášť žiadané a zaisťujú harmonický kontrast, najmä v kombinácii s bielou.

umývadlová batéria Grohe čierna

Bez ohľadu na trendy by ste pri zariaďovaní kúpeľňovej oázy mali predovšetkým počúvať svoj vlastný vkus a osobné potreby. Navrhnite si umývadlo v kúpeľni tak, ako sa vám to najviac páči, a zaistite dokonalú hygienu s optimálnym efektom. Dúfame, že sme vám s týmito základnými znalosťami pomohli, a prajeme vám úspešný nákup vašej novej umývadlovej batérie.

umývadlové armatúry grohe