2021 Tokyo International Photo Awards – 20 najlepších víťazných fotografií roka

Tokijské medzinárodné fotografické ceny tešia divákov a fanúšikov fotografie aj tento rok. Uznávajú, oceňujú a spájajú talentovaných profesionálnych a amatérskych fotografov z celého sveta s novým publikom v tokijských kreatívnych kruhoch. Prestížna fotografická súťaž je otvorená pre každého a pozýva fotografov z celého sveta, aby prihlásili svoje najlepšie dielo roka. Víťazné fotografie vyberie medzinárodná porota zložená z fotografov a manažérov zo sveta fotografie. Víťazi budú potom ocenení trofejou TIFA, finančnými cenami a rozsiahlou reklamou pred globálnym publikom. Na podporu vynikajúcej práce profesionálnych a amatérskych fotografov na celom svete počas krízy COVID-19 budú Tokijské medzinárodné fotografické ceny udeľovať aj peňažné ceny s finančným darom pre charitatívne organizácie.

Čerešňové kvety od Shirley Wung

Medzinárodné fotografické ceny Tokio 2020 - 20 najlepších víťazných fotografií roka Fotografia čerešňového kvetu

Tokyo International Photo Awards víťazné fotografie podľa kategórií

Tokijské medzinárodné fotografické ceny pozostávajú z 9 hlavných kategórií s 57 podkategóriami. Tu vám predstavujeme iba 20 najlepších víťazných fotografií roku 2020. Môžete si prezrieť celú galériu a úplné príbehy za každou fotografiou. tu sledovať.

Tokyo International Photo Awards je každoročná fotografická súťaž pre fotografov z celého sveta

Tokyo International Foto Awards 2020 - 20 najlepších víťazných fotografií roka geischa foto suché listy

Reklamná kategória

Kategória Reklama sa týka predovšetkým komerčných fotografií, ktoré sa používajú na predaj, marketing alebo propagáciu produktu, služby alebo osoby. Podkategórie zahŕňajú krásu, módu, hudbu, produkty, vlastnú propagáciu, cestovný ruch a pohyblivé obrázky.

Čerstvé mäso od Sh Sadlera

„Čo považujeme za krásu v roku 2020? Ako ďaleko sa odchyľujeme od nášho neúnavného úsilia o mladosť, obdivu a silne kontrolovaného sebaobrazu od maximy, že krása je len hlboká? “

Tokio International Photo Awards 2020 reklama na čerstvé mäso

Kráľovná Christiana Zinka

Je prekvapujúce, že táto fotografia nie je kompozícia ani kúzlo Photoshopu. Bol zaznamenaný v Chorvátsku v hĺbke 12 m. Šaty sú vlastne padák.

Tokyo International Photo Awards 2020 - 20 víťazných fotografií kráľovnej roka pod vodou

Kategória architektúra

Kategória architektonickej fotografie zahŕňa interiér a exteriér všetkých typov budov, architektonických štruktúr, mostov, panorámy mesta atď..

Requiem Pour Pianos od Romaina Thieryho

Romain Thiery, klavirista a fotograf, spojil svoje dve najväčšie vášne s cieľom preskúmať opustené sídla v celej Európe, kde po sebe zanechali staré klavíry, a stalo sa jeho celoživotným dielom..

Tokyo International Photo Awards 2020 - 20 najlepších víťazných fotografií roka requiem pour pianos

Inside Out od Sharon Tenenbaumovej

“Ľudské oko nevníma realitu ako obraz s dlhou expozíciou.” Spojenie večnosti a dočasnosti ma fascinuje, a preto je väčšina mojich fotografií urobená vonku. “

International Photo Awards 2020 v Tokiu - 20 víťazných fotografií roka naruby

Kategória knihy

Táto kategória obsahuje titulné obrázky a 6 strán publikovaných prác v knižnej forme vrátane katalógov výstav, prototypov, limitovaných edícií alebo nových edícií atď. Podkategórie zahŕňajú dokumentárny film, výtvarné umenie, príroda a ľudia.

Antarktída: Prebúdzajúci obr od Sebastiana Copelanda

“Táto kniha dokumentuje cesty po Antarktíde a okolí v priebehu viac ako desať rokov.” Kým pobrežie evokuje snové obrazy strateného sveta, vnútro ukazuje na inú planétu. “

Tokyo International Photo Awards 2020 - 20 najlepších víťazných fotografií roka, obal knihy z Antarktídy

Ľudia v lese od Marka Edwarda Harrisa

„Oči sú oknami do duše“ sa zvyčajne spájajú s ľuďmi, ale pri fotografovaní ľudoopov rýchlo vyjde najavo, že za očami sú vnímajúce bytosti, ktoré sa pozerajú späť cez objektív. “

Tokyo International Photo Awards 2020 - 20 víťazných fotografií roka z lesných ľudí

Redakčná kategória

Táto kategória obsahuje fotografie, ktoré sú zvyčajne určené na ilustráciu článku alebo myšlienky v kontexte publikácie. Môže pokrývať široké spektrum tém od ozbrojeného konfliktu po všeobecné správy.

Garbage In The Cloud od Piotra Zwarycza

“Hustý dym, nespočet toxických látok, ktoré si vyžiadali viac ľudských obetí ako samotné plamene. Smrteľné oblaky vytvárajú požiare v triediarňach, na skládkach a v recyklačných strediskách vozidiel.”

International Photo Awards 2020 v Tokiu - 20 najlepších víťazných fotografií roka, odpadky v oblakoch

Farby pekla od Istvána Kerekesa

Obec Geamăna, ako ju autor nazýva, má strašne smutnú históriu. Začalo sa to tým, že údolie a obec zaplavila toxická voda z druhej najväčšej medenej bane v Európe.

Tokyo International Photo Awards 2020 - 20 víťazných fotografií roka farieb pekla

Kategória udalostí

Kategória Udalosti zahŕňa všetky typy udalostí po celom svete, od hudobných koncertov až po svadobné oslavy.

Pod povrchom konkurenčného freedivingu od Kohei Ueno

„Freediving je šport, pri ktorom sa jediným dychom ponoríte čo najhlbšie. Na prvý pohľad sa môže zdať, že je to extrémny šport, v ktorom športovci hľadajú adrenalín a vzrušenie. V skutočnosti je tento šport skôr o pokojnom a uvoľnenom potápaní, aby našiel vnútorný pokoj. “

International Tokyo Photo Awards 2020 - 20 najlepších víťazných fotografií roka pod povrchom

Majstrovské diela talianskej opery od Alessie Santambrogio

„Tieto fotografie chcú poukázať na krásu talianskej opernej kultúry, najmä v čase pandémie Covid, keď sú talianske divadlá zatvorené.“

International Photo Awards 2020 v Tokiu - 20 najlepších víťazných fotografií talianskeho operného diela

Kategória výtvarného umenia

Táto kategória obsahuje fotografie, kde je zámer estetický. Cieľom je odhaliť umelcovu subjektívnu a tvorivú víziu a ukázať obrázky, ktoré vyjadrujú myšlienku, posolstvo alebo emóciu. Kategória výtvarného umenia zahŕňa abstraktné umenie, ako aj krajinu, portrét, zátišie atď..

Rybári Mangrovov od Les Sharp

“Mnoho storočí lovili ručnými sieťami, ale neukojiteľný dopyt po rybách vyčerpal zásoby rýb alebo priniesol moderné technológie na vyplnenie prázdnoty.” Teraz ich stará tradícia takmer zmizla. “

Tokio International Photo Awards 2020 - 20 najlepších víťazných fotografií roka, fischermen z mangrovov

Poklady od Cheraine Collette

Táto úžasná kompozícia je súčasťou pokračujúcej série fotografií, ktoré ukazujú poklady ľudstva v kombinácii s pokladmi prírody.

Medzinárodné fotografické ceny Tokio 2020 - 20 najlepších víťazných fotografií roka si cení schody plameniakov

Kategória príroda

Táto kategória je pre všetky fotografie, ktoré sú určené na zobrazenie prírodných prvkov, ako sú krajiny, voľne žijúce zvieratá alebo domáce zvieratá, rastliny, detailné zábery prírodných scén, ročné obdobia atď..

Neptúnove kone od Davide Giannettiho

Snehobiely Camargue kôň, považovaný za jedno z najstarších plemien koní na svete, žije v polodivokých podmienkach v bažinách a mokradiach Camargue už tisíce rokov. O koňoch sa hovorí, že sú Neptúnom, bohom mora, osobnými ocami.

Tokyo International Photo Awards 2020 - 20 najlepších víťazných fotografií roka Neptúnske kone

Dračie oko od Jamesa Rushfortha

Letecký pohľad na bublajúci horúci prameň hlboko v islandskej vysočine. Táto oblasť má obzvlášť vysoký obsah oxidu kremičitého, čo má za následok krásne zložité geotermálne útvary lešteného bieleho geyseritu.

Tokio International Photo Awards 2020 - 20 víťazných fotografií roka draci oko draci

Kategória ľudia

Táto kategória je určená pre obrázky, ktoré sa zameriavajú na ľudí, či už ako jednotlivcov alebo ako skupiny. Fotografie tu ukazujú ľudský aspekt života v celej jeho nádhernej rozmanitosti.

Kids of The Old Manor od Rasa Razaniene

“Dieťa môže dospelého naučiť tri veci.” Buďte šťastní bez dôvodu. Vždy buďte zvedaví. Neúnavne o niečo bojovať. “ – Paulo Coelho

International Photo Awards 2020 v Tokiu - 20 víťazných fotografií roka, deti zo starého panstva

Americkí horskí muži od Jeroena Nieuwhuisa

“Aj v dnešnom modernom svete sa niektorí ľudia cítia viac ako doma v horách než v spoločnosti.” Chcú jazdiť, loviť a prežiť vo voľnej prírode. “

International Photo Awards 2020 v Tokiu - 20 najlepších víťazných fotografií roka amerických horských mužov

Kategória veda

Táto posledná kategória sa zaoberá vedou ako umeleckou formou. Obsahuje fotografie prírodných udalostí, ako je globálne otepľovanie, scény z medicíny a sveta technológií.

Viveria od Ely Kurowskej

“S fotoelastickými gélmi a krížovo polarizovaným svetlom vytváram a zachytávam biomorfné abstrakcie, ktoré pripomínajú nadpozemský život svetla a farieb.” Obrázky sú interpretované ako mikroskopické alebo možno makroskopické a ukazujú pôsobivú, univerzálnu vitalitu života. “

Medzinárodné fotografické ceny Tokio 2020 - 20 víťazných fotografií série fotografií viveria

Portréty mikro hmyzu od Marca Jongsmu

“Touto sériou chcem svetu ukázať, aký je hmyz krásny a že sa ho ľudia nemusia báť.” Snažím sa ich fotografovať čo najkrajšie a najsladšie a publiku odhaliť čo najviac podrobností. “

Tokio International Photo Awards 2020 - 20 víťazných fotografií roka z portrétov mikro hmyzu

Profesionálnych a amatérskych fotografov od 18 rokov sa môžu zúčastniť Tokijských medzinárodných fotografických cien

Tokio International Photo Awards 2020 - 20 najlepších víťazných fotografií roka s tetris efektom