Japonská lampa – rozprávkové kúzlo a rozmanitosť

Rozprávkové kúzlo japonskej lampióny

Japonská lampa je typickým doplnkom úžitkového umenia na Ďalekom východe a sama o sebe má rozprávkové kúzlo. Ale zároveň má skvelú schopnosť rozprávkovo sa zapísať do celkovej krajiny a zaistiť, aby jej skvelé vlastnosti vyzerali ešte efektívnejšie..

Odroda v japonských lampách

Farebné prevedenie japonskej lampióny

Mnoho ľudí nevie, že v japonských lampách je taká veľká rozmanitosť. Hovoria si Yukimi, Oribe, Kasuga, Iamadoro, Oki, resp.

Konštrukcia japonskej lucerny zahŕňa niekoľko hlavných prvkov. Máte kamennú základňu, podperu, stojan na lampovú kameru, skutočnú kameru, strop a vrchol.

O histórii japonskej lucerny

Japonská lampa ružová koruna stromu

Rovnako ako mnoho iných vecí v japonskej histórii, aj japonské žiarovky vyrobili najskôr Číňania. Pre väčšinu ľudí je prekvapujúce zistiť, čo boli ich predchodcovia. Toto boli typické nádoby, v ktorých sa pripravovalo mäso. Tí druhí zažili nejaký druh revolúcie, kým sa z nich nestali nádoby na varenie byliniek a potom žiarovky.

Romantický a túžený

Japonská lampášová voda praje

Na rozdiel od čínskej žiarovky je japonská lampa vyrobená z kameňa, a nie z kovu. Ich prototypmi boli rituálne nádoby, ktoré boli umiestnené pred postavou Budhu.

Predtým slúžili na lemovanie cesty k chrámu. Japonské žiarovky sa skutočne distribuovali v takzvanom období Muromachi, v ktorom sa rozvíjali aj tradície čajového obradu.

Rôzne typy japonských žiaroviek

Japonský tvar žiarovky

Japonské lampáše v tvare žiaroviek

žiarovky Japonská lampa originálny nápad na dizajn

Teraz sa pozrime na rôzne typy japonských žiaroviek jeden po druhom a odhalíme hlbší význam, ktorý majú za sebou. Yukimi bolo určené na užívanie si snehu. Ich strop je zámerne rovný. Jeden chcel nechať topenie snehu pomalšie. Takže sa vám podarilo predĺžiť pôžitok z nádherného zimného pohľadu. Toto bolo obzvlášť cenené v oblastiach, kde je sneženie zriedkavé. Jedle a machy boli v záhrade obklopené takýmito lampami. Ďalším pozoruhodným doplnkom sú kamene, ktoré sa týčia nad veľkými zdrojmi vody. Ľudia sú väčšinou tiež fascinovaní svojim nádherným zrkadlovým vzhľadom.

Podlahové svietidlá v kovovej konštrukcii

Kovová konštrukcia japonskej lucerny

Japonská lampa typu Oribe bola pomenovaná po svojom pánovi. Podľa legendy žil v japonskom kláštore v XVI. Storočie žilo. Z historického hľadiska sa nazýval týmto šógunátom Tokugawa. V tom čase bolo Japonsko úplne izolované od zvyšku sveta. Všetky viery okrem šintoizmu a budhizmu boli tiež zakázané. Zákaz sa vzťahoval aj na kresťanstvo. Napriek tomu bol Oribe kresťan. Maskovaným spôsobom umiestnil kríž na spodok žiarovky. Táto oblasť bola zvyčajne pokrytá rastlinami. Oribe bola použitá pri čajových obradoch. Obvykle to bolo vedľa hrnca, z ktorého sa lial čaj.

Podľa zvyku by sa mal človek nakloniť k zalievacej nádobe. Tento čin vôbec nevzbudil podozrenie. Oribe sa však v skutočnosti priklonil k Bohu.

Japonská lampa v štýle Kasuga

Rohy japonských lampiónov

Táto japonská lampa je dekoratívnym prvkom. Je umiestnená oproti vchodu alebo na inom otvorenom mieste. Táto lampa sa používa ako akési centrum japonskej záhrady. Tento typ japonskej žiarovky má šesťuholníkový strop so obrátenými rohmi. Tento typ dizajnu je obzvlášť typický pre Čínu a južné Japonsko.

Tradičná kasuga

Exotická japonská lampa visiaca

Iamadoro

Japonský lampiónový kameň

Japonská lampa Iamadoro bola vytvorená z hrubo vytesaných kameňov. Má asymetrický tvar. Je až meter vysoký a zarastený machom. Aby sa to stalo, sú umiestnené na obzvlášť vlhkých miestach v záhrade. Komora má iba jeden okrúhly otvor. Uložíte ich na tmavé a vlhké miesta v záhrade.

Oki je najmenšia z ich japonských žiaroviek a má tiež jasne definované miesto v záhrade. Sú umiestnené na štrkových okrajoch vodných zdrojov alebo presne na brehu malého jazera. Táto japonská lampa nemôže byť vyššia ako 40 cm. Niektoré prvky konštrukcie chýbajú.

Veľmi jednoduché a prázdne   Japonský dizajn červenej steny lampáša

Lampový dizajnér z Japonska

Okrúhle prevedenie japonskej lampióny

  Prirodzený tvar a jasné línie

Návrhy japonských lampášov

   Jasne žiariace Japonská lampa v exotickom štýle

Oválny tvar zdobený kvetinovým vzorom

Japonská lampa exotický zen

Okrúhle lampáše na okne

Japonské lampášové okno

  Tri sférické tienidlá   Japonské lampové závesné žiarovky

Tradičné lampióny pred fasádou

Japonská lampa visí

Zlatý povrchy

Japonský lampáš zlatý povrch

 Nosené a staré, ale skutočne vynikajúce

Japonská lampa

Rad žiaroviek Kasuga

Japonská lampa špeciálne tradičná

 Svietidlá pre vonkajšie použitie

Umenie japonských lampiónov

Typické kúsky na verejnosti

Japonské lampové žiarovky

Konvenčné návrhy z Japonska

Japonská lampa červená okrúhla

Pozoruhodná konštrukcia pre vizuálny efekt   Japonská lampa biely červený odtieň

Strop žiaroviek

Štýlová japonská lampa

Niečo moderné a vhodné

Stolová lampa v japonskom lampióne