Latino hudba – nekonečný, vášnivý príbeh

latino hudba rumba tanečníci

Latino hudba – pravda a mýty

Latino hudba a tance s ňou spojené pre mnohých ľudí predstavujú kombináciu nádherných melódií, dynamických rytmov a vášnivých pohybov..

Ale tento svet je taký luxusný, že sa často cítite trochu zle. Myslíš si, že je ťažké patriť.

Ale, ako sme už často hovorili, nebojte sa spoznávať nepoznané. Dnes vám chceme pomôcť lepšie spoznať latino hudbu a tance dodržiavaním tejto zásady.

V tejto súvislosti je pre nás dôležité, aby ste začali rozlišovať medzi pravdou a mýtom. Ste v??

Latino hudba a tanec k sebe neodmysliteľne patria

latino hudba latino americké tance

Salsa nie je vždy latino hudba

Latinskoamerický štýl hudby a tanca, ktorý sa v Európe stal najobľúbenejším, je salsa. Existuje však oveľa viac. Nechýba ani bachata, merenge a mnoho ďalších. Nehovoriac o brazílskej sambe, ktorá sa hrá s úplne inou latino hudbou.

Farebná radosť zo života – samba

latino hudba samba karneval brazília

Salsa – latino hudba s veľkým tancom

Latino hudba, ktorá je potrebná na tancovanie salsy, je iba jedným typom, ale dá sa s ňou hrať mnoho rôznych tancov. V skutočnosti je ich nespočetné množstvo. Toto všetko vedia len veľmi profesionálni tanečníci. Ani to nie je úplne isté …

Najbežnejšie a najpopulárnejšie na celom svete sú štýl LA a New Yorker. Majte na pamäti tieto špeciálne vlastnosti, ak sa chcete bližšie zoznámiť s latino hudbou a tancom, možno v kurze?

Existujú samozrejme aj podobnosti. Vo všetkých tancoch salsy vedie muž. Tri kroky a potom krátka prestávka. Od tohto bodu začínajú rozdiely. Kubánska salsa je svetlá. Nevyžaduje žiadne špeciálne technické znalosti. Potrebujete však veľa energie a fyzickej vytrvalosti. Často tancujete v kruhu a dámy sú preoblečené. Kedy sa to stane, určuje aj muž. Volá sa zmena žien.

Kubánska rueda

latino hudba rueda kubánska salsa

Kubánska salsa na ulici

latino hudba kubánska salsa

Salsa nie je ani zďaleka tým najvášnivejším štýlom

Salsa hudba a tanec so sebou prinášajú veľa vášne. To je isté. Toto však zďaleka nie je najvášnivejší tanec na svete. Mnoho ľudí tomu nesprávne verí. V skutočnosti salsa ukazuje väčšiu vášeň pre život. Ak je láska viac vašou vecou, ​​potom pravdepodobne existujú aj iné štýly, ktoré lepšie vyhovujú vášmu zmýšľaniu. V takom prípade by sme vám skôr odporučili naučiť sa bachatu.

Vášnivá bachata

latino hudba bachata tanec

Náročnosť tohto tanca skutočne spočíva v požiadavke na vyjadrenie tejto emócie. V opačnom prípade nie sú kroky veľmi komplikované.

Ako rozpoznať svoj štýl

Chcete ďalšie rady, ako najlepšie nájsť svoj štýl v hudbe? Urobte si časové obdobie, počas ktorého idete na čo najviac latino večierkov. Vychutnajte si latino hudbu, trochu spontánne tancujte, vnímajte, čo sa vám páči viac alebo menej. Pretože v latino hudbe a tanci rozhodujú predovšetkým emócie a pocity.

Tradičná kubánska hudba

latino hudba africký vplyv

Nadčasové a legendárne

latinskoamerický bar buenavista

Na slnku dosť veľa

latino tancuje obyčajný pár

Romantický a elegantný

latino hudba tradičný kubánsky tanec

Karneval v Havane

latino tance karneval havana kuba

Tanec na pódiu

latinskoamerická hudba rumba havana cuba

Nočný tanec

latino hudba pár tancujúci

Profesionálne kroky

latino hudba tanečné topánky ženy muži

Kubánsky rytmus na pláži

latino hudba dance beach kuba

Tradičné bubny

latino hudba tradičné bicie