Moderné umenie od Jeffra Uitta inšpirované láskou k prírode

Príroda je najaktuálnejšou témou na svete, ktorá vôbec existuje. Naliehavo potrebujeme spásu, a preto si musíme vážiť a dokonca milovať svoje životné prostredie. Obrat k lepšiemu spočíva v zmene vlastných postojov. Je známe, že toto je veľmi silne ovplyvnené umením a talentovanými umelcami. Diela moderného umenia Jeffro Uitto zdá sa, že to dosiahol. Obsahujú prírodné témy alebo sú zobrazené uprostred nádhernej prírodnej krajiny. Sú vyrobené z recyklovaných materiálov a majú obrovský potenciál. Pozrime sa spoločne na jeho fascinujúce diela a zamyslime sa trocha viac o budúcnosti našej planéty.

Konské hlavy sú obľúbenou témou Uitto

ilustrácia prostredia draka

Estetika recyklovaných materiálov

Estetika recyklovaných materiálov je bežnou témou na našich webových stránkach. Riešime to predovšetkým z hľadiska rôznych štýlov interiérového dizajnu. Vintage a rustikálne sú najbežnejšie dizajnové rady, ktoré sa zaoberajú témou recyklácie.

Ale nielen – v praktických stavbách, ako sú záhradné terasy a verandy, alebo v domácom nábytku, sa tiež veľmi často používajú. Kým pred niekoľkými desaťročiami boli považované za provizórne riešenie, dnes ich možno vnímať ako súčasnú a veľmi trendovú stratégiu interiérového dizajnu. Kombináciou s rôznymi tkaninami alebo vďaka modernej povrchovej úprave môžete dosiahnuť veľmi príťažlivý, až luxusný charakter. Sú obľúbené v eklektických interiéroch na najvyššej úrovni.

 Veľryby sú symbolom ohrozených morí

reprezentácia morského prostredia

Témy a ich posolstvo predmetov moderného umenia od Uitto

Dizajnéri a výtvarníci, ktorí pracujú s recyklovanými materiálmi a prírodnými témami, majú rôzne prístupy. Pointa je, že sa nás pokúšajú naučiť všetkému, že by sme sa mali starať o svoju vlastnú povahu. Poďme analyzovať, ako sa to presne deje s Jeffrom Uittom a prečo sa najmä jeho diela tešia takej veľkej popularite. V umeleckých dielach inšpirovaných prírodou existujú dve hlavné línie. Prvá je tam na šírenie jasných sociálnych správ vo svete. Druhý typ environmentálneho výtvarného diela je o estetickej hodnote. To len vzbudzuje väčšiu lásku k prírode a motivuje diváka k ochrane životného prostredia.

Jelen na stene – skvelý nápad z prírody na interiérový dizajn

zviera na stene - prostredie

Samotný umelec a projekt „Knock on Wood“

Diela Jeffreyho Uitta jednoznačne patria do druhej skupiny. Umelcov projekt je na sociálnych sieťach známy ako „Knock on Wood“. Pri svojej práci používa materiály, ktoré našiel v okolí svojho rodného mesta. Používa teda regenerované drevo, ktoré našiel na plážach štátu Washington v USA. Umelecké diela zobrazujú rôzne zvieratá v naturalistickej forme. Uitto tiež ukazuje, že umenie a príroda patria k sebe tým, že ukazuje rôzne hudobné nástroje uprostred nádhernej prírodnej krajiny.

Umelec sa už od školských čias zaoberá sochami a moderným umením z dreva. Toto je jeho obľúbený materiál, aj keď tvorí s ostatnými. Ukázať prirodzenú krásu vetvičiek, konárov a starého dreva – to je asi jeho vôľa. Okrem sôch moderného umenia inšpirovaných živou prírodou má práve toľko praktických. Medzi jeho dielami možno vidieť aj nábytok a ozdoby na dekoráciu interiéru. Jeho abstraktné posolstvá pre lásku k prírode však zostávajú najdôležitejšími.

Žirafa – vzácny druh, u ktorého hrozí aj zmiznutie

žirafa - moderné prostredie

Vyzerá to ako skutočný orol, že?? 

lietajúci vták - skvelé prostredie

Drevo je umelcovým obľúbeným materiálom

zaujímavé kostrové prostredie

Umenie a príroda musia byť v harmónii, hovorí Uitto

ľudia s gitarou - moderné umenie pre životné prostredie

Chovme chovať veľké vtáky! 

realistický nápad moderného umenia vták - prostredie

Ďalšia veľká konská hlava vyrobená z dreva 

skvelé prostredie pre myšlienku konskej hlavy

prostredie - rakovina na internete

prostredie - skvelá gitara

Niektoré diela moderného umenia Uitto sú múzejnými exponátmi 

prostredie - veľké hormóny v múzeu

prostredie - scény vo voľnej prírode

prostredie - skvelý tip do vody

Takáto socha obohacuje prírodnú krajinu

Prostredie - vták v kuse dreva

myšlienka životného prostredia moderným spôsobom

environmentálna posteľ na pláži

Tieto sochy možno považovať aj za prírodné pamiatky

Environmentálna ilustrácia leva hlava

myšlienka prostredia s klaksónom - moderné umenie

prostredie jazda na koni nápad

Lev – kráľ prírody a teraz aj umenia

prostredie veľký lev

prostredie - veľký kôň

životné prostredie vták a umelec

Socha ako vlny – ďalšia inšpirácia z prírody 

Životné prostredie ilustrácie vodných rastlín

prostredie dva exotické vtáky moderné umenie

nádherný trón - skvelé prostredie