Naučte sa fotografovať – ​​prezentujte fotografie v čo najlepšom svetle

Bez ohľadu na to, či ide o internetový obchod, reklamné motívy alebo fotografie do katalógu, v našej imidžovo náročnej spoločnosti je pri prezentácii produktov stále dôležitejšie odlíšiť sa od konkurencie. Čo je dôležité pri produktovej fotografii? Ako sa líši propagačná fotografia od produktovej? Reklamné fotografie majú vzbudzovať emócie a rozprávať príbehy, produktové fotografie predstavujú ponúkaný tovar v čo najlepšom svetle.

Kto nemá skúsenosti? Neatraktívne, slabo exponované obrázky v internetových obchodoch, ktoré majú negatívny vplyv na nákupné správanie. Stimulácia fotografií s vysokým rozlíšením sa stala nepostrádateľnou súčasťou reklamy aj maloobchodu. Predtým, ako urobíte prvé obrázky, vyvstáva otázka optimálneho technického vybavenia. Ak sa obrázky nemajú vytlačiť väčšie ako formát DIN A4, takmer každá systémová kamera je tou správnou. Manuálne nastavenie fotoaparátu a expozície je nevyhnutné, aby bolo možné jas nastaviť ručne. Fotoaparát s 8 MP je v skutočnosti dostačujúci na získanie nádherných fotografií, ktoré je možné vytlačiť.

naučte sa fotografovať profesionálne obrázky, fotografujte

Profesionálni fotografi odporúčajú používať statív, aby bolo možné fotoaparát presne nastaviť. Takmer každý fotoaparát má v súčasnosti zoom alebo stavebnicový objektív s premenlivou ohniskovou vzdialenosťou. Sú ideálne pre produktovú fotografiu. V prípade fotoaparátu s vymeniteľným objektívom je najvyššia kvalita získaná s pevnou ohniskovou vzdialenosťou. Ak pracujete s plnoformátovým čipom, ideálna ohnisková vzdialenosť je medzi 70 mm a 150 mm.

naučte sa fotografovať praktické rady, ktoré stojí za to poznať produktovú fotografiu

Kritériá úspešnej produktovej fotografie:

  • správna perspektíva
  • starosti s malými detailmi
  • optimálne osvetlenie

Okno orientované na sever ponúka najlepšie svetelné podmienky. Spravidla tu existuje neustála svetelná situácia bez priameho slnečného svetla. Je vhodné fotografovať za jasných dní, kvôli čomu je blesk fotoaparátu nadbytočný. Terasy a tienisté miesta na balkóne sú rovnako vhodné.

naučte sa fotografovať praktické rady profesionálna produktová fotografia

Niektoré z materiálov, ktoré sú nevyhnutné pre skvelé fotografie produktov, nájdete v domácnosti. Ako povrch je veľmi vhodný napríklad biely kartón. Výrobky by mali zostať pevne na svojom mieste, čo si vyžaduje niekoľko malých pomocníkov. Pre neviditeľné upevnenie a zakrytie sú dvojitá lepiaca páska, lepiaca pasta a nylonové vlákno veľkou úľavou. Nevyplnené výrobky, ako napríklad vrecká, je možné odvážiť jednoduchými materiálmi.

naučiť sa fotografovať praktické tipy triky odborné rady

Pri produktovej fotografii je okrem technických požiadaviek dôležitá aj estetika a kreativita. Atraktívne obrázky mnohonásobne zvyšujú záujem kupujúcich, takže na spracovanie obrazu by mal byť dostatok času. Zarovnanie, orezanie a korekcia tónu premenia krásnu fotografiu na fantastický záber. Nájdite tu profesionála Sprievodca fotografiou produktu.

Veľa zábavy a úspechov pri fotografovaní!

 naučiť sa fotografovať praktické rady rady fotografovanie produktov