Objavte čiernobielu fotografiu ako nadčasové umenie

čiernobiela fotografia kôra stromu jesenné lístie

Čiernobiela fotografia? Ako môžete vylepšiť fotografie?

Nie je to vlastne zvláštne, že aj keď farebná fotografia existuje už od 20. rokov 20. storočia, čiernobiela fotografia je stále veľmi cenená a v skutočnosti je medzi mnohými ľuďmi obľúbenejšia? Môžete dokonca povedať, že dnes, v digitálnej ére, tento druh umenia dokonca zažíva vrchol.

Silnejšia správa

Zdá sa, že čiernobiele fotografie v mnohých ohľadoch pôsobia na naše zmysly silnejšie ako ostatné. Je to pravdepodobne preto, že farebný dizajn sveta je pre nás obvyklý. Čiernobiela fotografia preto všetko okamžite ukazuje v mystickom, jedinečnom svetle.

Neustály kruh života

čiernobiela fotografia ruky nohy kruh života

Ale je tu aj niečo iné. Niektoré farebné efekty pôsobia na fotografii príliš jasne. V bežnom svete takí ani nie sú. To všetko je nadbytočné ako problém s čiernobielou fotografiou. Stále sa môžete oveľa lepšie sústrediť na tému.

Profesionálni fotografi milujú čiernobiele obrázky

Profesionálni fotografi milujú čiernobielu fotografiu. Dokonca niektorí z nich, ako Henri Cartier Bresson, v skutočnosti zachádzajú tak ďaleko, že farebnú fotografiu vôbec neuznávajú. Zastávajú názor, že farebné obrázky by sa mali uchovávať iba v rodinných albumoch.

Henri Cartier Bresson

čiernobiela fotografia Henri Cartier Bresson

Jedna z najznámejších fotografií fotografa

čiernobiela fotografia che gevara henry cartier bresson

Čo väčšinou zobrazujete na čiernobielej fotografii??

Na čiernobielej fotografii sú zobrazené najmä nádherné krajiny a portréty. Skvelým príkladom umeleckých majstrovských diel sú obrázky Ansela Eastona Adamsa, ktorý zobrazil nádhernú krajinu. Vyznačujú sa svojim grafickým charakterom. Okrem toho zapôsobia na tisíce odtieňov čiernej a bielej, ktoré vyjdú na svetlo.

Ansel Easton Adams

čiernobiela fotografia ansel adams fotograf

Známy fotograf hľadajúci nezabudnuteľné chvíle

čiernobiela fotografia ansel adams retro kamera do auta

Rybárske lode prijaté Anselom Adamsom

čiernobiela fotografia ansel adams člny more

Kedy sa musíte uchýliť k čiernobielej fotografii?

Keď zobrazíte verziu toho istého obrázku čiernobielo a farebne, často dôjde k dvom veľmi odlišným výsledkom. Väčšinou silnejšia správa prichádza s variantom s dvoma odtieňmi.

Ale v niektorých prípadoch by nemal jeden nutne uprednostňovať farebné verzie pred ostatnými? Pravdepodobne to platí napríklad vtedy, ak chcete stvárniť nie tak známe zviera, alebo chcete vykresliť neporovnateľnú krásu východu alebo západu slnka … V skutočnosti tu musíte urobiť ďalšiu námietku. V týchto príkladoch to do značnej miery závisí od toho, aký efekt chcete dosiahnuť. Radšej by ste kládli dôraz na náladu a atmosféru alebo ukázali nádheru farieb a odtieňov? Môžete odpovedať, pre ktorý z týchto dvoch prípadov by bola vhodnejšia farebná a ktorá čiernobiela fotografia, príp?

Podlažný autobus pred Katedrálou svätého Pavla

čiernobiela fotografia londýnsky autobus st paul

Výhody modernej technológie

Sympatické na moderných technológiách je, že v správny moment nemusíte dlho premýšľať, či fotografujete farebne alebo čiernobielo. Dôležité je skôr to, aby ste zachytili scénu. S digitálnymi fotoaparátmi môžete urobiť iba rozhodnutie, ktorý z nich bol spomenutý neskôr.

Niekedy však, keď už máte za sebou experimenty s čiernobielou fotografiou, môže byť predbežné rozhodnutie tiež veľmi nápomocné. Ak fotoaparát nastavíte správne, pri ich prezeraní môžete stále vidieť scény čiernobielo. Takže by ste mohli získať pocit, aký je svet, keď ho vidíte čiernobielo!

Láska neporovnateľnej matky

čiernobiela fotografia opica matka dieťa

Salvador Dali – portrét

čiernobiela fotografia portrét salvadora dali

Nostalgia na starom nábreží

čiernobiela fotografia nostalgia stará loď

Hudba čiernobielo

klavír na čiernobielu fotografiu

Úchvatná prírodná panoráma

čierna biela fotografia príroda krajina morské kamene

Ticho a dokonalosť

čierna biela fotografia zen pocit žltých kvetov

Retro výhľad na New York

čiernobiela fotografia new york panorama retro

 Láska a mier v bielom

čiernobiela fotografia svadba bielych holubov