Recyklácia remesiel – udržateľné umenie zo starých mincí a kľúčov

recyklácia drobných kreatívnych pohárov na fľaše

Originálne nápady pre kreatívne recyklácie ručných prác

Pravdepodobne už poznáte niektoré naše články o udržateľnej spotrebe a upcyklácii, nie? V týchto vám prinášame praktické a múdre nápady, ako môžete použité objekty priniesť do nového života. Dnes je všetko o kreatívnej recyklácii, ktorá sa zaoberá nepoužiteľnými kľúčmi a mincami.

Michael alebo Moerkey z Austrálie, v ktorých žijeme Etsy je umelec udržateľného myslenia, ktorý vyrába skvelé sochy a domáce potreby, predovšetkým z mincí a kľúčov. Medzi jeho najkrajšie diela patrí pohár na víno, fľaša, lampáš a socha tela.

Tento šikovný nápad ho napadol náhodou, keď si robil poriadok v pivnici. Našiel veľa starých kľúčov, medeného drôtu a mincí. Prvými výtvormi boli gule vyrobené z medi. Ale potom, čo sa stal si viac istý technikou, začal s inými komplikovanejšími prácami. V súčasnej dobe má rozmanitú zbierku sôch a domácich predmetov, ktoré predáva na Etsy. Stačí sa pozrieť a vybrať si svoje obľúbené kúsky.

Jedinečný, udržateľný pohár na víno

recyklácia drotárska stará misa kovové sklo

Pohár na víno bol vyrobený z 20 starých misiek a medeného drôtu. Ako predloha bol použitý pravý pohár na víno – vysoký 19 cm, priemer 9 cm a hmotnosť 280 g. Stonka je vyrobená zo skrúteného medeného drôtu. Celá vec bola natretá čírym leskom a má rafinovaný lesk. Sklo môžete tiež zmeniť na lampáš tak, že doň vložíte čajovú sviečku. To tiež vytvára veľmi romantické tiene.

Fľaša vína sa perfektne hodí k poháru

recyklácia drotár domácich článkov staré mince kľúč

Kovová plastika tela

recyklácia drotár starý kľúč sochárskeho tela

Toto je skutočné umelecké dielo, ktoré môžete hrdo zavesiť na stenu. Umelec na výrobu použil viac ako 400 starých kľúčov a spájkoval ich striebrom. Socha bola jemne leštená. Celková hmotnosť je asi 3 kg, je vysoká 75 cm, v ramenách je široká 38 cm a na hrudi je hlboká 12 cm. Je vhodný do interiéru aj exteriéru, pretože bol spracovaný špeciálnym UV lakom.

Originálna miska na ovocie vyrobená z kľúčov

recyklácia drotár stará misa ovocná misa

Závesná lampa s čajovou sviečkou

recyklačná drotárska závesná lampa stará misa

Staré mince dostávajú novú hodnotu

recyklácia drotárskej lopty staré mince

Socha futbalovej lopty

recyklácia drotárstvo staré kľúče futbalová lopta

Upcyklácia starých uzáverov fliaš

recyklácia drotárska guľa starý uzáver fľaše

Prepracovaný dizajn vyrobený z mincí

recyklácia drotárskej misy starých mincí

Kúzelná guľa vyrobená z kľúčov

recyklácia drotárskej sféry staré kľúče

Romantický lampáš

recyklácia drotárskej lampiónovej gule starý kľúč