Verejné moderné sedenie vyrobené z pneumatík po silnom zemetrasení na Novom Zélande

Verejné moderné sedenie vyrobené z dizajnu pneumatík

Dizajnová inštalácia z pneumatík na Novom Zélande

Po silnom zemetrasení na Novom Zélande v roku 2011 a následnej rekonštrukcii zostali mnohé verejné priestory v meste Christchurch prázdne a bez života. Na zmiernenie tohto nedostatku verejného priestoru vyvinul miestny dizajnér Carl Menary používanie odpadových produktov a položil pevný súčasný základ..

Menary navrhol ReTyre, konštrukciu vyrobenú z kovových spon, ktoré premenia starú pneumatiku na pohodlné sedadlo. Robustné spony vytvárajú v pneumatikách tlak a vytvárajú tak trvanlivý základ, na ktorom sa dá sedieť. Pneumatiky môžu slúžiť ako lavice alebo ako samostatné stoličky pre špeciálne akcie alebo spoločenské akcie.

Verejné moderné sedenie vyrobené z pneumatík

Verejné moderné sedenie vyrobené z kovových sponiek pneumatík

Zemetrasenie v meste Christchurch zabilo 185 ľudí, spôsobilo najväčšiu katastrofu v centre mesta a na východnom predmestí a je považované za najdrahšiu katastrofu v histórii Nového Zélandu. Pre miestneho priemyselného dizajnéra Carla Menaryho sa centrum mesta stalo pustatinou bez verejného vybavenia pre obyvateľov. Rozhodol sa niečo urobiť a zároveň sa s problémom vysporiadať.

Pôvodný spôsob opätovného použitia starých pneumatík

Verejné moderné posedenie z pneumatík znova napíšte Nový Zéland

Jednoduchý systém ReTyre používa štyri kovové spony, ktoré sploštia celú stenu pneumatiky a zostanú vám stabilné a pohodlné, keď si sadnete. Inštalácia trvá asi 90 sekúnd, ale jej odstránenie je veľmi ťažké. Tento dizajn zachytáva jednoduchý kolík medzi sedadlami ReTyre, ktorý spája. Môžu byť usporiadané v radoch alebo kruhoch. Používajú sa v parkoch ako lavičky alebo na autobusových zastávkach.

Niekoľko miest na sedenie

Verejné moderné sedenie vyrobené z vonkajšieho plášťa pneumatiky

Ako nám Menary povedal, jeho cieľom bolo „urobiť použiteľné, robustné verejné priestory jednoduché a lacné“. Menary tiež spolupracuje s populárnou skupinou Gap Filler, nadšencami, ktorí sa angažujú v kreatívnych projektoch na voľných pozemkoch v Christchurchu pod neustálou rekonštrukciou..

Prakticky použiteľné

Verejné moderné sedenie vyrobené z pneumatík na sedenie

Inteligentný návrhársky nápad

Rekonštrukcia verejného moderného sedenia z pneumatík

Kovové klipy Verejné moderné sedenie vyrobené z dizajnu pneumatík

Dizajn ReTyre  Verejné moderné sedenie vyrobené z pneumatík

Nielen udržateľné a funkčné, ale aj ergonomické

ReTyre Carl Menary návrh sedačky myšlienka zemetrasenia NZ

Oživte trochu prázdne verejné priestranstvá

ReTyre Carl Menary návrh sedačky myšlienka zemetrasenia na Novom Zélande