Zariadenie: správne inscenované umenie

Na to, aby ste vo svojich štyroch stenách vytvorili skvelú atmosféru života, hrajú zásadnú úlohu správne obrázky. Koniec koncov, umenie, ktoré možno nájsť vo vlastnom dome, je výrazom osobnosti obyvateľov a vzbudzuje emócie.

Bez ohľadu na to, či dávate prednosť Picassovým majstrovským dielam, abstraktným maľbám alebo pop -artovým výtlačkom Marylin Monroe Andyho Warhola, umenie, ktoré visí na vašich domácich stenách, je silne expresívne. V dnešnej dobe je veľký výber umeleckých diel, najmä na internete, s niečím pre každý vkus, ako napríklad na Tvorcovia umenia.

Ako však je možné umelecké diela najlepšie inscenovať, a tak dodať domovu veľmi zvláštnu atmosféru? Nasledujúci príspevok prináša odpovede.

nástenná dekorácia s plátnom

Vyberte si umelecké diela, ktoré zodpovedajú vašej individuálnej osobnosti

Bez ohľadu na to, či ide o kresby, maľby na plátno alebo umelecké výtlačky – pri výbere správnych obrázkov by ste mali rozhodne počúvať svoj osobný pocit z čreva. Obrázky napokon odrážajú vlastnú osobnosť a charakter obyvateľov.

Odvážni ľudia často inklinujú k avantgardnej maľbe, dobrodružné postavy si užívajú starú mapu v krásnom drevenom ráme. Pred kúpou by sa preto malo zvážiť, aké posolstvo by mali vyjadrovať obrázky visiace na stenách.

Nájdite najlepšie miesto pre obrázky

Umelecké diela by mali byť umiestnené na mieste, ktoré má byť aktualizované a obzvlášť inscenované – steny nemusia vždy žiariť čisto bielou farbou. Zvlášť fotografie alebo výtlačky v čiernej a bielej farbe pôsobia na farebných stenách veľmi esteticky a silne.

Obrázky navyše nemusia byť umiestnené iba v spálni alebo obývačke. Poskytujú tiež veľkú pridanú hodnotu v kuchyni alebo kúpeľni. Ak nájdete miesto, ktoré je odolné voči slnku a dažďu, môžete dokonca do značnej miery formovať atmosféru na terase. Je preto vhodné dávať si pozor na netypické miesta, kde je možné zavesiť umelecké diela.

nápady na fotografickú stenu do kúpeľne

Správny počet obrázkov

Ak má byť predstavený jeden veľmi špecifický exemplár, mal by byť zavesený jednotlivo. To mu dáva veľmi špeciálnu fázu, v ktorej môže pracovať. Existujú však aj umelecké diela, ktoré do seba veľmi dobre zapadajú, pokiaľ ide o ich predmet, alebo ktoré výberom farieb vedú k celkovému harmonickému obrazu. Doplnkové farby, ako je modrá a oranžová, do určitej miery vzájomne posilňujú ich svietivosť. Je tiež možné kombinovať čiernobiele obrázky s inými umeleckými dielami vo veľmi výrazných a jasných farbách.

Dáva zmysel otestovať účinok, ktorý majú rôzne obrázky na seba, tým, že ich položíte na podlahu a potom ich zavesíte na stenu..

Nechajte obrázky na stenách svietiť

Jednou z najdôležitejších vecí, pokiaľ ide o optimálne inscenovanie umeleckých diel, je ich optimálne osvetlenie. Aby bolo možné nájsť ideálne miesto pre obrázky, je potrebné vziať do úvahy príslušné svetelné podmienky.

Nielen obrázky na plátne vyzerajú najkrajšie za prirodzeného denného svetla – ak sú obrázky alebo fotografie vložené do skleneného rámu, mohli by byť zrkadlené pôsobením zdrojov umelého svetla. Tí, ktorí by chceli osvetliť svoje obrázky lampou, musia preto zabezpečiť, aby svetlo nebolo príliš silné a aby bol svetelný zdroj umiestnený priamo nad príslušným obrázkom..

zavesiť ozdobené nástenné dekorácie

Správna výška pre obrázky

Bolo by chybou zavesiť obrázky príliš vysoko. Je lepšie ich vždy pripevniť na úrovni očí – takto môžu v optimálnej polohe rozvíjať svoje efekty ideálne pre diváka.

Je veľmi užitočné, aby s inštaláciou pomohol niekto iný. Kým je obraz zavesený, môžete si pozrieť efekt obrazu z postele, stolu alebo pohovky. Mimochodom, nie vždy je potrebné obrázky na stenu vôbec pripevňovať. Tiež môžu mať veľký vplyv, ak sú umiestnené na komode, poličke alebo na podlahe.

Foto stena obývačka Škandinávske bývanie

Odvaha ísť novými cestami

Aj keď sa príslušný byt vyznačuje klasickým zariadením, izby by mali byť okorenené správnymi umeleckými dielami. Netreba sa báť príliš silných kontrastov ani príliš abstraktných a moderných obrazov.

Aj keď je byt inak zariadený vo veľmi modernom a priamočiarom štýle, kúsky od Vermeera alebo Rubena môžu predovšetkým poskytnúť skvelý štýl. Kreatívny vánok je možné priniesť do kúpeľne vylepšením tejto miestnosti skvelými čiernobielymi fotografiami v čiernych obrazových rámoch.

nápady na fotografickú stenu obývacia izba

Nájdite správne závesné usporiadanie

Ak chcete na stenu umiestniť niekoľko obrazov, existujú rôzne bežné spôsoby ich usporiadania. Samozrejme, je to predovšetkým vec osobného vkusu. Účinok obrázkov je však tiež ovplyvnený zodpovedajúcim usporiadaním.

Napríklad takzvaný „petrohradský záves“ alebo „salónny záves“ vyzerá na prvý pohľad trochu chaoticky, ale zakladá sa na určitých pravidlách. Od upustenej vizuálnej osi sa upúšťa a umelecké diela sú voľne usporiadané vedľa seba, pod sebou a nad sebou. To vytvára spojovacie prvky, ktoré vytvárajú harmonický celkový obraz – aspoň pri vytváraní spojení. Napríklad je možné zvoliť podobné motívy alebo farby a použiť by mali byť rovnaké pasparty alebo rámy. Vzdialenosti medzi jednotlivými obrázkami by mali byť vždy rovnaké.

nástenné dekorácie obrázky fotografie petersburg závesné

Je tiež možné zvoliť si zavesenie „Inside the Lines“. Aj toto je vo všeobecnosti dosť voľne navrhnuté, ale stále vyzerá mimoriadne harmonicky. Ich základom je imaginárny geometrický tvar. Obrázky sú zavesené v príslušnom ráme tohto formulára bez ohľadu na to, či ide o uhlopriečku, obdĺžnik alebo kruh. Pevne natiahnuté šnúry môžu pomôcť udržať požadovaný tvar, ak vaša predstavivosť nestačí.

Na rozdiel od opísaného „petrohradského závesu“ nie je úplne nevyhnutné vytvárať spojovacie prvky. Rôzne rámy, motívy, farby a štýly je teda možné kombinovať bez toho, aby bol narušený celkový obraz. Dobrým tipom je začať s najväčším z obrázkov a zoskupiť okolo neho menšie verzie.

Kópia fotografií Pr