Zdobenie výkladov – neobvyklý merchandising na vysokej úrovni

výzdoba výkladnej skrine Luis Vuitton Sofia Coppola

Zdobenie výkladov – skvelé nápady na dizajn interiérov výkladov

Ľudia, ktorí sa niekedy pokúsili predať službu alebo produkt sami, vedia, že: Vzhľad hrá zásadnú úlohu.

Vždy sa musíte snažiť byť o krok pred konkurenciou.

Dnes sme pre vás zostavili niekoľko zdrojov inšpirácie z celého sveta.

Prvý obrázok nám ukazuje výkladné skrinky značky Tommy Hilfiger v univerzálnom obchode La Rinascente v Miláne. Dizajnér je Fabio Novembre. V tomto boli predstavené oblečenie a doplnky, ktoré podľa jeho názoru predstavujú hlavné prvky pánskeho šatníka.

Foto: Pasquale Formisano

zdobenie výkladov tommy hilfiger

Toto dielo vytvorila Kazunori Matsumura zo štúdia Tymote v Tokiu. Vytvoril túto veselú a pokojnú inštaláciu. Skladá sa z 1 500 obálok a 200 pohľadníc. Písmená symbolizujú duchovnú a emocionálnu jednotu. Svetelné efekty vytvárajú veľmi príťažlivý vzhľad.

Foto: Kenta Hasegawa

výkladná skriňa zdobiaca štúdio Kazunori Matsumura tymote tokyo

Dnešnú tretiu myšlienku dizajnu interiéru vytvorila továreň Poliform spolu s japonskou spoločnosťou Vertu. Vitríny sú od spoločnosti, ktorá vyrába najkvalitnejšie mobilné telefóny. Bol tu vytvorený jedinečný dizajn, ktorý ukazuje jedinečnú interakciu dizajnérskeho nábytku a doplnkov. Vystavili kusy nábytku, ktoré predstavujú konkrétne modely mobilných zariadení.

Foto: Poliforma

nápady na dizajn poliformového dizajnu výkladu

Tu vidíme skvelú výkladnú skriňu vytvorenú japonským dizajnérom Yochi Yamamotom. Projekt bol realizovaný pre Boutique Issey Miyake. Je neuveriteľné, že vzniká veľká vizuálna ilúzia, ktorá vzniká. Dvojmetrové postavy boli vystavené tak, že ich divák vníma trojrozmerne. Pozrite sa na drevené povrchy! Zdá sa, že máte do činenia so skutočnou sadou stolov a stoličiek.

Foto: Architekti Yoichi Yamamoto

Výklady zdobiace nápady pre dizajn Yochi Yamamoto

Tu je niečo skutočne veľkolepé! Reč je o biznise Prada v New Yorku. Vyznačuje sa neobvyklým a odvážnym divadelným predstavením. Figuríny boli vyrobené zo sadry. Jeho komponenty boli zlepené skutočnými ľuďmi. Považujeme podivné tvary, ktoré nadobudli, za skutočne jedinečné. Len ťažko sa dá prehliadnuť, že to celé vytvoril režisér. Reč je o Tadeuszovi Kantorovi.

Foto: Barneyho

výzdoba výkladov prada nápady na dizajn obchodu s módou

Potom uvidíte výkladnú skriňu značky Hermes, ktorú vytvorilo francúzske štúdio „Zim and Zou“ v Barcelone. V tomto prípade máme do činenia s oranžovo-modrou inštaláciou. Všetky položky – od samotnej inštalácie, ako aj položky, ktoré sú na predaj – boli distribuované tak, aby bol dosiahnutý najlepší možný účinok..

Foto: Nacho Vaquero

výkladná skriňa Hermes Store Zim a Zou nápady na dizajn

Dizajn výkladu módneho domu Luis Vuitton nie je o nič menej veľkolepý. Za týmto projektom stojí Sofia Coppola. Podmienky, ktorými by sme opísali túto inštaláciu, sú jasné a expresívne. Rozprávková inštalácia v parížskom nákupnom centre pripomína sny mladých dievčat. Môžete tu cítiť slnečnú náladu, more farieb a nadbytok rozprávkových doplnkov.

Foto: Mundoflaneur

výzdoba výkladnej skrine Luis Vuitton Sofia Coppola

Obchody z radu Anthitropologie sa vždy vyznačujú svojim jedinečným charakterom. Nápady na zariadenie sa vždy vzťahujú na špecifiká lokality, v ktorej sa nachádza. Aj biznis v Grécku chce odrážať jedinečné čaro Egejského mora.

Foto: antropológia

výkladná skriňa zdobenie antitropológie grécko nápady dizajnu obchodu

Tu vidíme jedinečný projekt výkladu „Bright Young Things“ od značky Selfridges. Zažijete sériu inštalácií, ktoré demonštrujú mladistvú atmosféru. Mladí dizajnéri ukázali svoju víziu okolitého sveta. Urobili to pomocou symbolov a obrázkov.

Foto: T. Lipop

Výloha zdobiaca spoločnosť Bright Young Things Selfridges

Ako posledný príklad sme spomedzi našich nápadov na interiérový dizajn vybrali výkladné skrinky módneho domu Luis Vuitton. Navrhol ho maliar Daniel Buren v New Yorku. To predstavuje neustálu inštaláciu vo forme pásov. Pripomína vám to legendárne tkaniny Damier. Tu sa hravo popasujete aj s predstavivosťou perspektív, priestorových konceptov a optických ilúzií. To sa dosahuje hlavne skvelými kombináciami farieb.

Foto: Julien Boudet

výzdoba výkladnej skrine Luis Vuitton Daniel Buren

Považovali ste dnešné príklady návrhov interiérového dizajnu za nezabudnuteľné? Myslíte si, že prispievate k jedinečnému charakteru zastúpených značiek? Poznáte z nej aj prvú triedu značiek?