Zelené záhradné sochy v súlade s prírodou

záhradné sochy žena labuť

Živé zelené záhradné sochy

Živé zelené záhradné sochy nie sú samy o sebe ničím novým. Ľudstvo to vie už stáročia. Vždy zdobili dvory vládcov a šľachticov. Teraz sa dostali aj do svojich veľmi moderných verzií. Kombinujú to najlepšie zo starých tradícií a sú nádherne zapísané do našich moderných záhrad svojimi jasnými líniami a dokonalým dizajnom.

V niektorých prípadoch sa vyznačujú aj svojim chladným farebným charakterom.

Pozrime sa späť na Rím

Živé zelené záhradné sochy zobrazujúce ľudí a zvieratá sú známe už od staroveku. Vedeli ste, že záhradná plastika bola vtedy tiež farebná? Záhradné sochy boli teda iba ekvivalentom tohto.

A ešte trocha histórie

O historickom vývoji zelených živých sôch by sa dalo samozrejme veľa napísať. Chceme však poukázať na niekoľko veľmi desivých momentov. V tej dobe sa veľa vyrábalo z obyčajného stromčeka. Techniky a nápady sa vyvíjali už vtedy, takže sa z nich môžete inšpirovať aj dnes.

Vhodné kríky pre živé záhradné sochy

záhradné sochy slon anglická záhrada

Živé zelené záhradné sochy tak predstavujú kríky narezané do určitého tvaru. Na dosiahnutie dobrých výsledkov potrebujete nízke druhy, ktoré sú vždy zelené a majú listy. Všetky ostatné by boli tiež vhodné. Ale v druhom prípade by ste museli použiť oveľa väčšiu predstavivosť.

Dokonalý vzhľad je výsledkom storočí

Ak chcete dosiahnuť nádherný a krásny tvar, museli by ste byť trpezliví. Na zapĺňaní prázdnych miest musíte pracovať mnoho dlhých rokov. Ale ak budete pokračovať tam a späť, budete schopní vytvárať najkomplikovanejšie tvary.

S kríkmi vybranými pre živé zelené záhradné sochy by ste na jar mali použiť intenzívne hnojenie. Nikdy by ste nemali používať štandardné záhradné nožnice, iba kvalitné záhradné nožnice. V opačnom prípade riskujete pokazenie výsledkov, ktoré boli doteraz dobré.

Geometrické figúrky z buxusu

záhradné sochy zimostrázová záhrada

Živé sochy a ročné obdobia

Veľa závisí od typu kríka. Väčšinou sú však jar a niekedy leto správnymi obdobiami, v ktorých by ste mali zapracovať na veľkých živých dielach. V tejto dobe stálezelené rastliny rastú oveľa intenzívnejšie. Boxwood by bol príkladom. Obdobie od apríla do júna by bolo najlepším časom na prácu na požadovanej forme.

Pracovitá včela a kvet

záhradné sochy včelie kvety

Správne nástroje a ďalšie tipy

Poďme na záver, aké by boli správne nástroje na vytváranie živých záhradných sôch a mohli by sme vám pomôcť s niekoľkými ďalšími tipmi. Používajte iba čisté nástroje. V opačnom prípade riskujete infekciu rastliny. Ak ochorie, vaša práca bude nakoniec takmer určite zbytočná. Dôležitým pravidlom je, že striháte konáre, nie listy. Uvedomte si, že to rastlinu oslabí. Ihneď potom teda bude potrebovať oplodnenie.

Na konci témy so živými sochami vás chceme upozorniť, aby ste všetko robili trpezlivo a nie príliš rýchlo. Dlhšie obdobie sa vám vyplatí s dobrými výsledkami.

  Budha v záhrade

záhradné sochy meditácia Budhu

Farebná kosatka

záhradné sochy farebná kosatka

Pasúci sa jednorožec – rozprávkový a mystický

záhradné sochy farebný jednorožec

Chameleón na strome

záhradné sochy chameleónsky strom sukulenty

Nočná sova

záhradné sochy soví strom

Plávajúca ryba

záhradné sochy ryby sukulentná vegetácia

Vtipná žaba

záhradné sochy žabia botanická záhrada

Anglická záhrada s čistými líniami

záhradné sochy geometrické tvary anglická záhrada

Báječné – božstvo s dračím hadom

záhradné sochy božstvo jeleň paroh had

Zábavná rodina

záhradné sochy zelené prasatá

Malá žabka

záhradné sochy žabí park

Žena z pitného lesa

záhradné sochy matka príroda vodopád

Príroda ako žena

záhradné sochy prírodné jelene kone

Roj papagájov

záhradné sochy papagáj zelený

Farebný rajský vták

záhradné sochy rajský vták pestrá vegetácia

Obrovský motýľ

záhradné sochy motýľ pestrý

Divoké kone

záhradné sochy divokých koní