Najlepsze maszynki do tatuażu w 2020 roku

Tatuaże stają się coraz bardziej popularne, a branża maszyn do tatuażu wzrosła, aby sprostać zapotrzebowaniu – oto najlepsze maszyny do tatuażu na rynku.

Maszynka do tatuażu w akcji

Tatuaże stały się w ostatnich latach coraz bardziej popularne, a więc na maszyny potrzebne do tworzenia tatuaży jest coraz większe zapotrzebowanie. Istnieją różne sposoby na wykonanie tatuażu; dwa główne typy maszyn to maszynki do tatuażu cewki i maszynki rotacyjne.

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym tatuatorem, czy też nie wykonałeś jeszcze pierwszego tuszu na kliencie, wybór najlepszych pistoletów do tatuażu jest niezbędny, aby zapewnić skuteczne wykonanie pracy i najlepiej jak potrafisz.

Przy tak dużej liczbie maszynek do tatuażu na rynku wybór odpowiedniej może być zniechęcającą perspektywą – dlatego stworzyliśmy ten przewodnik po najlepszych dostępnych obecnie modelach.

Sprawdź nasz kompletny przewodnik po maszynkach do tatuażu, w którym opisaliśmy osiem najlepszych maszynek do tatuażu uwielbianych przez tatuatorów na całym świecie, dzięki czemu możesz natychmiast zacząć tuszować swoich klientów (lub siebie!).

tatuażysta-trzymający-tatuaż-pistolet

Krótka historia tatuowania

 Wydawać by się mogło, że tatuaże są nowym zjawiskiem, biorąc pod uwagę ich status modnego body artu, cenionego przez hipsterów i gwiazdy rocka, ale w rzeczywistości sięgają tysięcy lat temu.

W rzeczywistości najstarszy zmumifikowany człowiek, jaki kiedykolwiek odkryto, znany jako Otzi the Iceman, miał dziesiątki tatuaży rozsianych na jego ciele.

Tatuaże były używane przez wiele starożytnych ludów i istnieje kilka teorii na temat ich znaczenia i celu. Uważa się, że słowo „tatuaż” pochodzi od XVIII-wiecznego słowa samoańskiego „tatu”, co oznacza „uderzyć”; formy sztuki ciała (w tym tatuaże) miały duże znaczenie dla starożytnych cywilizacji polinezyjskich, takich jak Samoa.

człowiek-trzymający-tatuaż-maszyna

Od używania ich jako leczenia, poprzez nadrukowywanie ich jako symboli odpędzających złe duchy, do oznaczania statusu w społeczeństwie i w wojsku, do piętnowania przestępców i identyfikowania więźniów, odwieczna metoda dodawania pigmentu do spodniej warstwy skóry jest bynajmniej nie nowoczesny pomysł.

W przeszłości tatuaże wykonywano ręcznie; dzisiaj mamy specjalnie zaprojektowane maszyny, które poprawiają bezpieczeństwo, dokładność i wydajność sztuki.

Historycznie tatuaże były używane do piętnowania jeńców – najbardziej notorycznie w przypadku nazistowskich obozów koncentracyjnych podczas II wojny światowej. Dziś w świecie zachodnim tatuaże są na ogół artystycznym wyborem i samoidentyfikującym się stylem sztuki ciała.

Mogą być również używane ze względów medycznych, takich jak zaznaczanie miejsca, w którym należy przeprowadzić operację, oraz kosmetycznych celów korekcyjnych, takich jak powiększanie brwi i ust.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wykonuje się współczesne tatuowanie, i przeczytaj nasz przewodnik po najlepszych maszynach do tatuażu do pracy.

pistolet do tatuażu na biurku

Jak dziś wykonuje się tatuaże

Współczesna metoda tatuowania może obejmować maszynkę do tatuażu rotacyjną lub spiralną, ale obecnie proces jest taki sam jak w ciągu ostatnich kilku tysięcy lat.

Jak wiesz, czy jesteś tatuatorem, czy też sam go miałeś, tatuaż wykonuje się przez nakłucie skóry igłą i wstrzyknięcie pigmentów lub barwników w skórę właściwą, tworząc obraz, wzór lub symbol który może być tymczasowy lub trwały, w zależności od rodzaju użytego atramentu.

Dawniej (i jeszcze w niektórych przypadkach dzisiaj) tatuaże wykonywane są ręcznie – artyści po prostu wykonują nakłucie i stopniowo wstrzykują farbę ręcznie..

Generalnie jednak do wykonywania tatuaży używa się profesjonalnych maszyn do tatuażu, wykorzystujących zautomatyzowany system, który sprawia, że ​​igła jest wsuwana i wysuwana ze skóry, ponieważ przyspiesza to proces i zapewnia większą dokładność.

Tatuaże powinny być wykonywane wyłącznie przez profesjonalnie przeszkolonych artystów, którzy wiedzą, co robią i mają wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa i higieny, a także posiadają sterylne, opakowane, jednorazowe igły.

Unikaj wykonywania własnych tatuaży w domu, chyba że odbyłeś odpowiednie szkolenie, a nawet wtedy wskazane jest wykonanie go w dedykowanym salonie tatuażu.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz pracę jako tatuator i chcesz kupić swoją pierwszą maszynkę do tatuażu, czy też masz szczęście, że posiadasz własny salon i chcesz poznać najlepsze dostępne opcje maszynek rotacyjnych, Trafiłem we właściwe miejsce.

Czytaj dalej, aby bliżej przyjrzeć się dwóm głównym typom maszynek do tatuażu oraz naszemu profesjonalnemu przewodnikowi po najlepszych modelach dostępnych obecnie na rynku.

Jakie typy maszyn do tatuażu są dostępne?

W przeszłości artyści musieli wykonywać żmudne ręczne wstrzykiwanie atramentu; dzisiaj maszynki do tatuażu są coraz bardziej wyrafinowanymi maszynami, które sprawiają, że praca jest lekka, pozwalając współczesnym tatuatorom tworzyć piękne, misterne i niepowtarzalne wzory, jak nigdy dotąd.

Istnieją dwa główne typy maszynek dostępnych dla profesjonalnych tatuatorów: maszynki do tatuażu spiralne i maszynki rotacyjne – oba są używane do tej samej pracy, ale każda z nich ma swoje unikalne cechy i zalety. Nie są to jedyne rodzaje maszyn do tatuażu, ale są one najczęstsze we współczesnym salonie tatuażu.

Maszynki do tatuażu zwojów

Tego rodzaju maszynki do tatuażu są tak nazywane, ponieważ mają wewnątrz cewki – zwykle 8, 9 lub 10 – które wytwarzają napięcie potrzebne do poruszania prętem trzymającym igłę w górę i w dół, który wykonuje tusz.

Maszynki cewkowe są najczęstszym typem maszynek do tatuażu i są znane z głośnego brzęczenia, które wydają, gdy są w pracy. Niektórzy uważają, że ten hałas jest inwazyjny, ale cewka jest ceniona za wszechstronność i niezawodność.

Możesz używać różnych typów maszynek do tatuażu zwojów do tworzenia linii, cieni i pakowania w kolorze – lub kombinacji tych trzech, w zależności od stylu tatuażu, którego szukasz.

Maszynki do tatuażu Coil są popularne, ponieważ oferują łatwą kontrolę, regulację i personalizację, a także są wydajne, co pozwala na szybsze ukończenie tatuażu.

obrotowa-tatuaż-maszyna

Maszynki rotacyjne do tatuażu

Drugim typem maszynki do tatuażu jest maszynka rotacyjna, która po raz pierwszy została stworzona w 1978 roku i zmieniła sposób, w jaki tatuatorzy wykonywali swoją pracę. Zamiast używać sprężyn, ten typ maszyny wykorzystuje silnik do poruszania igłą, co pozwoliło na większą kontrolę i precyzję podczas tworzenia projektu.

Ta prosta, kompaktowa i lekka maszyna jest łatwa do trzymania i obsługi i może być używana zarówno do liniowego, jak i blokowego napełniania atramentem, z kilkoma regulacjami wymaganymi podczas procesu farbowania. Dostępnych jest również wiele modów do maszyn rotacyjnych, dzięki czemu artyści mogą dostosować własne narzędzia.

Aby zapewnić swoim klientom najlepsze wyniki, musisz mieć pewność, że masz nie tylko odpowiedni typ maszyny do pracy, ale także najlepsze dostępne modele i marki. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są obecnie osiem najlepszych maszynek do tatuażu, dzięki naszej aktualnej recenzji najlepszych maszynek do tatuażu z cewkami i rotacyjnymi.

4 najlepsze maszynki do tatuażu na cewkach

Naszym zdaniem są to obecnie topowe cewki na rynku.

  1. Wielki śpi X od Bishopa

Big-Sleeps-x-Bishop-Coil-Maszyna

ten Duży śpi X to jeden z najlepszych modeli, jakie tworzy Bishop, ekspert od maszyn do tatuażu LA – ręcznie robiony, jak wszystkie ich maszyny, łączy w sobie głębokie zrozumienie dwóch rzeczy: jak tworzyć wspaniałe tatuaże i czego sam artysta potrzebuje od maszyny.

Big Sleeps X grupuje więcej igieł w celu szybszego blokowania kolorów i precyzyjnego cieniowania, lub możesz łatwo zmniejszyć moc, aby skupić się na podszewce. 8-cewkowy mechanizm jest celowo wysoki, aby zapewnić doskonałą kontrolę igły, dzięki czemu artyści mogą tworzyć zarówno proste, jak i skomplikowane projekty z taką samą przejrzystością i precyzją.

 

  1. Hybryda cieniowania ducha od Workhorse Irons

Ghost-Shader-Hybryda-z-konia roboczego-Irons

Ta klasyczna i znana marka oferuje kolejną wysokiej jakości maszynę dla artystów tatuażu w całych Stanach Zjednoczonych. Zaprojektowany specjalnie z myślą o wygodzie użytkownika. Workhorse Irons szczyci się dostarczaniem maszyn, które są budowane przez doświadczonych tatuatorów od ponad dwóch dekad. Wykonane przez tatuatorów, dla tatuatorów jest mnóstwo niesamowitych modeli do wyboru.

ten Hybryda cieniowania ducha jest jednym z ich najlepszych, łączącym lekkość, czułość maszyny rotacyjnej z mocą cewki, aby tworzyć piękne projekty zarówno ostrych, precyzyjnych linii, jak i odważnych kolorów bloków – jest to zarówno jeden z najlepszych blokerów kolorów, jak i najlepsza podkładka dostępne opcje maszynki do tatuażu.

  1. Mini Dietzel Powerliner od HM Tattoo Machines

Mini Dietzel Powerliner od HM Tattoo Machines

HM Tattoo Machines działa w branży od dziesięcioleci i wie, jak tworzyć maszyny, które pomagają w pełni wykorzystać umiejętności artystów. ten Mini Dietzel Powerliner model może być ładowany różnymi rozmiarami igieł, najlepiej sprawdza się w rozmiarze 7 lub wyższym. Mocne cewki są owijane 10 razy i zapewniają mocne, wydłużone ruchy, zapewniając optymalną kontrolę i wydajność.

Wykonany z jednego dużego kawałka żeliwa, model jest idealny dla artystów, którzy potrzebują mocnej, trwałej maszyny, która nie ma sobie równych pod względem jakości i trwałości.

 

  1. Mosiężna hybrydowa maszynka do tatuażu od Micky Sharpz

Maszynka do tatuażu Brass Hybrid od Micky Sharpz

Gładkość i trwałość Mosiężna hybryda Micky Sharpz model sprawia, że ​​wykonywanie projektów bloków kolorystycznych jest płynne i wydajne. Ta maszynka do tatuażu na cewkach zapewnia mocne blokowanie kolorów i wyraźne, czyste linie, a części składowe idealnie do siebie pasują, aby zapewnić minimalne tarcie, przedłużając żywotność maszynki.

Zaprojektowany przez brytyjską firmę Micky Sharpz, która jest ekspertem w tej dziedzinie, Brass Hybrid jest niezwykle wytrzymały i trwały oraz umożliwia szybką wymianę rur, co oznacza, że ​​możesz szybko pracować nad swoim projektem ze znacznie zmniejszoną przerwą.

4 najlepsze rotacyjne maszynki do tatuażu

  1. Spektra Edge X od FK Irons

Spektra Edge X Kosmiczna Burza

„FK” w FK Irons oznacza „Upadły Król” i są ekspertami w tworzeniu wysokiej jakości maszynek rotacyjnych do tatuażu dla profesjonalnych artystów – Spektra krawędzi X, w szczególności łączy wszystko, co wiedzą o branży i tych, którzy korzystają z tych maszyn.

Spektra Edge X jest wykonana z wysokiej jakości aluminium i wyposażona w sprytną funkcję MultiVise, która oznacza, że ​​nie musisz w ogóle używać adapterów kartridży. Możesz łatwo zmienić rodzaj używanego pociągnięcia – linię lub wypełniacz i tworzyć ostre, czyste linie z optymalną precyzją.

FK Irons zawsze szuka nowych sposobów na innowacje i ulepszanie swoich istniejących projektów; Spektra Edge X prezentuje swoje świeże i współczesne podejście, a także każdy z ich produktów. Jeśli kochasz całkowitą sprawność nad swoimi projektami i dokładnością przy każdym pociągnięciu, jest to prawdopodobnie najlepsza rotacyjna maszynka do tatuażu dla Ciebie.

  1. Seawolf Direct Drive 3.0 od Vlad Blad Irons

Seawolf Direct Drive 3.0 firmy Vlad Blad Irons

Zdobądź wszystko, czego potrzebujesz do zgrabnej, profesjonalnej i wydajnej sztuki ciała w jednym kompletnym pakiecie z Napęd bezpośredni Seawolf 3.0 – najlepsza rotacyjna maszynka do tatuażu dla doświadczonych artystów. Niezwykle wszechstronny, ten model jest idealny do wszelkiego rodzaju dzieł sztuki – od podszewki po wypełnianie i cieniowanie, a mocny napęd sprawia, że ​​jest idealny do szybkiego wykonania pracy.

Nieskomplikowany design tych moskiewskich profesjonalistów sprawia, że ​​ten konkretny model jest ulubionym modelem na całym świecie. Wytnij niepotrzebne dodatki i zamiast tego wypróbuj narzędzie, które niezawodnie podkreśli Twoje unikalne umiejętności jako artysty – niezależnie od Twojego osobistego stylu, ta maszyna pomoże Ci zrealizować każdy projekt bez przerw.

  1. Pióro Jastrzębia z Cheyenne

Pióro Jastrzębia z Cheyenne

Niemcy są domem dla jednych z najbardziej niesamowitych firm produkujących maszynki do tatuażu: Cheyenne jest jedną z najlepszych w kraju, ponieważ zawsze wprowadzają innowacje i znajdują nowe sposoby na ulepszenie klasycznych projektów, nie tracąc z oczu tego, co zawsze działało dla profesjonalnych artystów.

ten Pióro jastrzębia to jeden z najlepszych pistoletów do tatuażu dostępnych obecnie na rynku: zapewnia całkowitą kontrolę i precyzję, a także zapewnia niezrównany komfort w dłoni. Pomiń bolący nadgarstek i zamiast tego skup się na sztuce, którą tworzysz dzięki tej najnowocześniejszej maszynie.

Lekka, kompaktowa maszynka do tatuażu, stworzona tak, aby wyglądała jak standardowe pióro, umożliwia osiągnięcie niezrównanej dokładności i tworzenie projektów wszelkiego rodzaju, od scen fantasy po wzory kropek, a także jest łatwa w czyszczeniu. Cokolwiek masz na myśli (i Twoich klientów), to fantastyczne narzędzie artystyczne sprawia, że ​​osiągnięcie tego jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

  1. Wałek obrotowy firmy Infinite Irons

Rolka obrotowa od Infinite Irons

Łącząc ponadczasową skuteczność klasycznego projektu maszyny rotacyjnej ze współczesną inżynierią, Wałek obrotowy żelazka Infinity jest solidnym i trwałym faworytem wśród profesjonalnych tatuażystów na całym świecie.

Nieskomplikowana konstrukcja oznacza, że ​​nie ma futurystycznych dodatków ani dodatkowych części, które wymagają czyszczenia lub wymiany: masz solidną, trwałą i całkowicie niezawodną maszynę z silnikiem, który wytrzymuje imponującą liczbę 5 tysięcy godzin.

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w branży, Infinite Irons wykonuje wszystkie swoje maszyny ręcznie i projektuje je ogólnie w celu uzyskania wyraźnych, czystych projektów opartych na liniach, a także bezbłędnego cieniowania. Model jest bardzo łatwy w obsłudze, a także utrzymany w czystości, a Ty nie będziesz musiał mieć do czynienia z niewygodnymi dodatkami – pozycja obowiązkowa dla tatuatora, który lubi proste narzędzia.

Wybór najlepszej maszynki do tatuażu dla Ciebie

Mając do wyboru wiele opcji, warto poeksperymentować zarówno z maszynami spiralnymi, jak i rotacyjnymi, aby sprawdzić, który z nich najbardziej Ci odpowiada. Możesz poprosić w salonach tatuażu o wypróbowanie jednej z ich maszyn lub odwiedzić imprezę branżową lub festiwal, aby zapoznać się z nowymi i klasycznymi maszynami w ofercie.

Każdy tatuator ma swój własny, niepowtarzalny styl i osobisty gust, a jedna maszyna do tuszowania może być świetna dla kogoś innego, ale nieodpowiednia dla innej – wszystko sprowadza się do wypróbowania i przetestowania różnych narzędzi przed znalezieniem tego, które będzie dla Ciebie najlepsze.

Gdzie kupić profesjonalne maszynki do tatuażu

Aby w pełni wykorzystać swoje talenty jako tatuażysty oraz bezpiecznie i skutecznie budować doświadczenie, potrzebujesz wysokiej jakości narzędzi od renomowanych dostawców. Gdzie więc kupić maszynki do tatuażu, aby mieć pewność, że inwestujesz w produkt premium??

Wybierając miejsce zakupu najlepszych maszynek do tatuażu na rynku, radzimy kupować bezpośrednio od producenta lub od zatwierdzonych, legalnych sprzedawców, którzy są znani z dostarczania oryginalnego artykułu.

Możesz kupić maszynki do tatuażu online w witrynach takich jak eBay i Amazon, ale uważaj, aby przeczytać recenzje od innych klientów, aby upewnić się, że kupujesz od renomowanego sprzedawcy i że maszyny są zgodne z opisem. Maszynki do tatuażu to inwestycja – w niektórych przypadkach mogą trwać latami – więc zrób wiele badań przed przekazaniem pieniędzy.

Dolna linia

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na tatuaże rośnie również zapotrzebowanie na wysokiej jakości, trwałe i przyjazne dla użytkownika maszynki do tatuażu. Niezależnie od tego, czy jesteś praktykantem, który dopiero zaczyna pracę jako tatuator, czy też działasz w branży od lat, są to najlepsze maszynki do tatuażu na rynku zarówno dla początkujących, jak i ekspertów.

Świetna maszynka do tatuażu jest jak wysokiej jakości pędzel w ręku malarza; pozwól swojemu wyjątkowemu stylowi i kreatywności ujawnić się dzięki jednej z tych maszyn premium, a z pewnością rozwiniesz się jako artysta – i jako firma. Szczęśliwego atramentu!