15 fryzur surferów: kultowy potargany styl i nie tylko

Włosy surfera należą do kategorii „zmierzwionych fryzur” — które są celowo niechlujne, rozczochrane i nieporządne, ale nadal wyglądają. Zwłaszcza ta fryzura jest długa (z włosami zwisającymi aż do szyi), zaniedbana i bardzo często kręcona lub falowana. Ta fryzura wzięła swoją nazwę od stereotypu hardkorowego surfera, którego włosy zostały rozjaśnione przez słońce, namoczone w słonej wodzie morskiej i poddane minimalnej pielęgnacji.

Brudny styl surferaźródło

Chociaż może to nie brzmieć jak najzdrowsze rzeczy dla twoich włosów, możesz stworzyć podobny efekt w domu, nie uszkadzając włosów. Oto nasz przewodnik, jak osiągnąć ten pełen przygód, fajny wygląd.

Jak uzyskać włosy surfera?

To oczywiste, ale jeśli chcesz ukołysać fryzurę surferską, pierwszym krokiem jest umożliwienie Twoim włosom urosnąć. Pamiętaj, aby oprzeć się pokusie „trochę przycięcia”, gdy twoje włosy staną się niepraktyczne, ponieważ w przeciwnym razie nigdy nie będziesz w stanie zapuścić ich wystarczająco długo!

Włosy Surferaźródło

Niech twoje włosy urosną do mniej więcej wysokości podbródka po bokach i wysokości oczu z przodu – lub nawet niżej. Można nosić wyższe wersje tego kroju, ale odradzamy to, chyba że masz jasny plan, jaki wygląd chcesz osiągnąć.

Nie martw się, że spróbujesz jeszcze dodać loki lub „ruchy” do swoich włosów. Każda tekstura przyjdzie z czasem, a kiedy już nadejdzie, niech będzie naturalna.

Agencja Fotograficzna Featureflash / Shutterstock.com

Jak stylizować to cięcie?

Mimo że jest tak długi, ten krój jest dość łatwy w utrzymaniu. W większości przypadków „zagłówek” może ujść na sucho, jeśli nosisz włosy surfera.

Jeśli chcesz dodać trochę więcej emocji, możesz użyć produktu do włosów. W rzeczywistości istnieją nawet specjalne produkty przeznaczone do tego cięcia, które próbują naśladować rozjaśniony słońcem, przesiąknięty solą wygląd, z którego powstały włosy surfera (bez uszkadzania włosów!)..

Włosy Surferaźródło

Używając produktów do włosów, wybierz coś, co stworzy bardziej matowe wykończenie — w przeciwieństwie do błyszczącego — dla bardziej autentycznego wyglądu.

Czasami możesz znaleźć się w sytuacji, w której będziesz musiał dokonać formalności, ale nie chcesz golić swoich długo oczekiwanych włosów. Nie martw się, zapewniamy Ci ochronę — w tym przypadku wybierz produkt, który zapewni bardziej błyszczące wykończenie i przeczesz włosy przed ułożeniem ich z powrotem, a la Brad Pitt.

Zobacz galerię poniżej, aby uzyskać więcej inspiracji:

Częściowo pofalowana tekstura o dużej objętości@kevinluchmun

Falista tekstura o dużej objętości

Ten niechlujny mop to łatwa fryzura dla surferów, która będzie świetnie wyglądać nad wodą. Jak zawsze okulary przeciwsłoneczne są opcjonalne, ale naprawdę uzupełniają wygląd!

Brudna bułka i pasemka@lasselom

Brudna bułka i pasemka

Męskie bułki są zarówno najlepszą, jak i najgorszą rzeczą, jaka może przytrafić się męskim włosom w XXI wieku, w zależności od tego, kogo zapytasz. W każdym razie ten niechlujny kok to z pewnością czysta, nowoczesna fryzura odpowiednia dla każdego miłośnika surfingu.

Brudne loki leżą wokół@kevinluchmun

Brudne loki leżą wokół

Średniej długości, niechlujne loki to kolejny niesamowity wygląd surfera. Ten fason jest bardzo łatwy w utrzymaniu i świetnie wygląda zarówno na mokro, jak i na sucho.

Brudna fryzura Surferaisharay / Shutterstock.com

Brudna fryzura Surfera

Ta długa, sięgająca ramion fryzura surfera jest bardzo wygodna – bez jakiejkolwiek stylizacji – i całkowicie kołysze swobodne wibracje. Tutaj zarost dodaje sporej dawki męskości.

Zmierzwiona fryzuraZmierzwiona fryzura, przez @andrewdoeshair

Zmierzwiona fryzura

Więc chcesz surferskiej fryzury, ale także czegoś stosunkowo łatwego do opanowania. Dlaczego nie zdecydować się na krótsze cięcie, takie jak to proste, potargane podcięcie??

Fryzura Undercut SurferDiana-Indiana/shutterstock.com

Fryzura z podcięciem surfera

Oto kolejne podcięcie surfera, ale tym razem z mnóstwem hipsterskich wibracji. Będziesz spędzać dużo czasu, zamiatając ten bardzo długi quiff z twarzy za każdym razem, gdy się myjesz.

Kręcone surferka Średnie długie włosyOlesya-Kuprina/shutterstock.com

Kręcony średni styl

Niektóre afros zdecydowanie należą do kategorii fryzur surferskich. Ten średnio długi i bardzo kręcony afro nadaje się do oceanu — widać to w odbiciu tych okularów.

Mokra fryzura kultowego surferasergey-causelove/shutterstock.com

Mokry styl kultowego surfera

Ten wygląd to kolejna krótka fryzura dla surferów, idealna, gdy rano musisz być w biurze i możesz uderzyć na plażę dopiero później. Uniwersalny, fajny i prosty — czego chcieć więcej?

Średnie proste włosy surferaAnchiy/shutterstock.com

Średnie proste włosy

Ta średniej długości fryzura ma kilka fajnych kątów i mnóstwo bałaganu. Istnieją tysiące wariantów tych niechlujnych, naturalnie stylizowanych krojów.

Krótka fryzura surfingowa z kręconymi włosamiDean-Drobot/shutterstock.com

Krótszy styl kręcony

Ten kręcony styl nie jest całkiem afro, ale zdecydowanie się zbliża. Niesamowita objętość tego wyglądu sprawia wrażenie bardzo młodego i męskiego, więc sprawdzi się świetnie dla wielu początkujących surferów.

Brudna fryzura surferaKjell+Leknes / Shutterstock.com

Brudna fryzura surfera

Oto kolejny mop do ramion – tym razem z kilkoma lokami wprowadzonymi na dole. Ten fajny wygląd jest również dość elastyczny, ponieważ nie jest trudno wyobrazić sobie kogoś noszącego go w formalnym otoczeniu.

Gdzie są fale?@nigel_vanderhorst

Gdzie są fale?

Ten wygląd nie mógł już więcej Tarzana! Jeśli chcesz dać dzikie wibracje, poświęcenie czasu na zapuszczenie tak długich włosów jest najlepszym rozwiązaniem. Dodaj nieco zaniedbaną brodę do mieszanki, a będziesz na najlepszej drodze do zostania królem dżungli.

Tylko z fal@tombaxter_hair

Tylko z fal

Lob uderza ponownie! Ta fryzura jest super pochlebna dla każdego, kto ją nosi. Aby uzyskać „mokry wygląd” nałóż żel po umyciu włosów (pamiętaj o użyciu odżywki), a po wyschnięciu możesz zmiażdżyć część sztywności.