20 wykwintnych eleganckich fryzur – prosty styl dżentelmena

Dzisiaj przeprowadzimy Cię przez szczególnie elegancką fryzurę, która zyskuje na popularności. Styl jest połączeniem elementów z klasycznych męskich stylów, a rezultatem jest współczesny zwrot, który tchnie nowe życie w stare tryby gotowości.

Ten styl to połączenie części bocznej, zanikania lub zwężania się i gładkiego topu z tyłu. To dość proste, ale ma mocne uderzenie. Jeśli jesteś zmęczona swoją obecną fryzurą i potrzebujesz orzeźwiającego stylu, wypróbuj ten.

Biznes Slick BackKredyty: Fryzjerzy warkoczowi

Czego potrzebuję do eleganckiej fryzury?

To cięcie działa najlepiej, jeśli masz proste lub falowane włosy, ponieważ włosy będą musiały być zaczesane do tyłu. Jeśli masz kręcone (ale nie zwinięte) włosy, może uda Ci się wyciągnąć tę fryzurę, ale będzie to trochę trudniejsze.

Przyda Ci się również Twój ulubiony produkt do włosów. Żel lub wosk o średnim utrwaleniu powinien być odpowiedni dla większości rodzajów włosów. Jeśli masz trudne do ułożenia włosy, poszukaj produktu mocno utrwalającego. Preferowany jest również produkt matujący, ponieważ wygląda na to, że nie dodano produktu do włosów, więc nie ma tłustego wyglądu.

@adamjosephchase/ Instagram

Jak uzyskać elegancką fryzurę?

Najpierw poproś fryzjera, aby wyblakł (lub zwęził) boki i plecy. Włosy powinny zblaknąć z około #1 do #2. To zanikanie powinno być powtarzane na skroniach, aby uzyskany efekt był ładnym ogólnym zanikaniem.

Następnie poproś fryzjera, aby zmiksował przycięte włosy za pomocą techniki nożyczek na grzebieniu (zamiast maszynki do strzyżenia). Po wykonaniu tego kroku twoje włosy powinny wyglądać ładnie połączone. Innymi słowy, nie powinieneś widzieć dramatycznej różnicy między górą a bokami/tyłami.

JStone / Shutterstock.com

Na koniec poproś o przycięcie włosów na górze do żądanej długości. Możesz wybrać dowolną długość, ale uważamy, że do tego kroju nadaje się od 2 do 4 cali. Chcesz mieć wystarczająco dużo włosów na wierzchu, aby móc je zaczesać do tyłu i rozdzielić, ale nie chcesz za dużo, bo inaczej stanie się nie do opanowania. Jeśli dążysz do bardziej obszernej, eleganckiej fryzury, prawdopodobnie chcesz, aby twoje włosy były na dłuższym końcu spektrum, około 3 do 4 cali.

Możesz również poprosić o uszczegółowienie krawędzi fryzury za pomocą maszynki do strzyżenia, aby uzyskać cienkie linie wokół cięcia. Opcjonalnie możesz również poprosić fryzjera o ogolenie w trudnej części.

Twarda część śliskaKredyty: Harley Detrick

Jak stylizować fryzurę elegancką?

Zacznij od wysuszenia włosów ręcznikiem, aby były jeszcze wilgotne. Rozprowadź około jednej czwartej ilości produktu w dłoniach i wetrzyj go we włosy. Przeczesz go i dalej pracuj rękami.

Rozłóż włosy i uczesz je jak zwykle, a następnie drażnij włosy z przodu, aby uzyskać trochę objętości. Na koniec przeczesz włosy do tyłu, aby uzyskać gładki wygląd. Pamiętaj: używaj umiarkowanej ilości produktu, aby utrzymać efekt i uniknąć przesady.

Klasyczny grzebień stożkowy nałożony

Klasyczny grzebień stożkowy nałożony

Ten elegancki styl wykorzystuje modną technikę bocznego zagięcia i bardziej stopniowy zwężenie, nadając mu bardzo pełny i schludny wygląd.

Podcięte plecy Brada PittaTinseltown / Shutterstock.com

Przylizane plecy podcięcie

Zaczesane na plecach podcięcie to modna wariacja ponadczasowego, eleganckiego kroju. Ta część jest mniej oczywista, ponieważ punktem centralnym jest ruch włosów do tyłu.

Formalna falista tekstura z boczną częścią@voodoohairlounge

Formalna falista tekstura z boczną częścią

Jeśli chcesz urozmaicić podstawowy styl elegancji, jest to fryzura dla Ciebie. Włosy na górze spływają i wychodzą na czoło, dobrze sprawdzają się przy włosach prostych lub kręconych.

Prosty top z czystymi bokami@lanedorsey

Prosty top z czystymi bokami

Wolisz, żeby to było krótkie? Ta bezsensowna fryzura ma bardzo czysty i równomierny wygląd, który w minimalnym stopniu nadaje stylowi elegancki.

Klasyczny czesany z boku@lanedorsey

Klasyczny czesany z boku

Odgarnianie quiffa na bok to wypróbowany i prawdziwy wygląd i nie bez powodu. Jest to bardzo rozpoznawalna, elegancka fryzura, ale boczny quiff trochę ją urozmaica.

Boczne splotki o dużej objętości@we_married_hair

Boczne splotki o dużej objętości

Ta luźna, obszerna fryzura przenosi elegancką fryzurę na nowy poziom (dosłownie). Długie włosy są czesane palcami, aby uzyskać falisty, smagany wiatrem wygląd pokazany tutaj.

Warstwowy Pompadour ze stożkową świątynią@brinie

Warstwowy Pompadour ze stożkową świątynią

Oto uporządkowane podejście do klasycznego przepychu. Włosy są zaczesane do tyłu i przeczesane palcami za jednym dotknięciem, aby stworzyć wrażenie ruchu, a subtelna linia zapewnia dodatkową wyrazistość.

Strzyżenie Cezara George'a ClooneyaDenis Makarenko / Shutterstock.com

Cięcie biznesowe inspirowane Cezarem George’a Clooneya

Cięcie Cezara przetrwało próbę czasu, w wyniku czego istnieje wiele wspaniałych odmian. Ten krótki biznesowy krój ma korzenie w cięciu Cezara, ale jest nieco bardziej niechlujny i ma delikatną część.

Uczesanie na jeżaDFree/Shutterstock.com

Schludny Quiff

Jeśli chcesz, aby twoje włosy były schludne, ale nadal chcesz mieć wiele stylów, to proste quiff jest doskonałą opcją.

Formalne przeciągnięcie strony@urednistvo.pricesk.robert

Oficjalne zamiatanie strony

Oto prosta, elegancka fryzura, która jest szczególnie dobra dla facetów o cienkich włosach. Włosy są po prostu rozczesane na bok, ale efekt jest formalny i stylowy.

Fryzura Justina Timberlake'a z boczną częściąmagicinfoto / Shutterstock.com

Justin Timberlake’s Classic Taper and Scissor Cut

Połączenie podstawowego cięcia nożycowego i stożka może wydawać się rozczarowujące, ale w rzeczywistości jest to fantastyczne połączenie, które nigdy nie wyjdzie z mody.

Bluszcz LigaKathy Hutchins / Shutterstock.com

Bluszcz Liga

Jeśli szukasz eleganckiej fryzury, która nie wymaga konserwacji, wypróbuj Ivy League. Ten dżentelmeński krój sprawdzi się przy każdym rodzaju włosów, a dostaniesz go w każdym salonie fryzjerskim lub salonie.

Gruby tył szczotki do włosów z wyblakłymi bokami@ virgiltb

Gruby tył szczotki do włosów z wyblakłymi bokami

Kolejny wygląd, który wymaga minimalnej konserwacji, który rezygnuje z trudnej części i zamiast tego skupia uwagę na wyblakłych bokach, które płynnie łączą się z prostym i zgrabnym szczotkowaniem.

Trzeźwe pasma Quiffed@we_married_hair

Trzeźwe pasma Quiffed

Lekka stylizacja na znacznej długości u góry tworzy zrelaksowany, szczotkowany palcami wygląd, a niski stożek po bokach nie ma na celu odwrócenia uwagi od prawdziwej gwiazdy serialu.

Mocno osadzona i czesana twarda część@mattjbarbers

Mocno osadzona i czesana twarda część

Bardzo precyzyjne wcielenie klasycznego, wytwornego wojskowego kroju, wymaga odrobiny poświęcenia się stylizacji, a przynajmniej wizytom u fryzjera.

Równie dobrze na boisku piłkarskim, jak na halach West Point, ostrość tego spojrzenia z pewnością wzbudzi szacunek i podziw rówieśników oraz wzbudzi zazdrosny strach w sercach przeciwników.

Czysta część boczna z dmuchanym Pompadour@cal_newsome

Czysta część boczna z dmuchanym Pompadour

Kiedy grasz na basie na stojąco w hałaśliwym zespole psychobilly, przeciętna fryzura po prostu jej nie obcina.

Wydmuchaj fryzurę pompadour, do góry i utrzymuj te szczotkowane mieszki włosowe prosto. Daj swojemu fryzjerowi zielone światło, aby zrzucił nieskazitelny blaknięcie na skórę i rozdziel włosy twardsze niż Mojżesz zrobił Morze Czerwone.

Eleganckie subtelne zanikanie kropli@alexthegreatvivar

Eleganckie subtelne zanikanie kropli

Część nie musi przebiegać przez długość twojej korony, ale czasami wystarczy jako najmniejsze rozcięcie na linii włosów, szybko wtapiając się w teksturowane fale powyżej.

Subtelne pasemka podkreślają marmurkowy charakter piaskowych blond włosów, dodając wymiar koloru, a nie możesz się pomylić z prostym zwężeniem, które przesuwa się elegancko aż do zanikania kropli.

Cienka część boczna ze średnim zanikaniem@tonisaura_barbershop

Cienka część boczna ze średnim zanikaniem

Lekko przekrzywiona część boczna dodaje wyjątkowego smaku temu solidnemu, średnio wyblakłemu quiffowi. Średniej długości góra jest stylizowana na stojącą falę o delikatnej fakturze, a gładkie linie krawędzi są subtelnie kontynuowane w prawie niezauważalnej brodzie.

Klasyczne, czesane, zwężane włosy@javi_thebarber_

Klasyczne, czesane, zwężane włosy

Jedną z najlepszych rzeczy w połączeniu elegancka część/stożek/szczotka jest to, że pozwala na nieskończone możliwości kształtowania głów o różnych kształtach i rozmiarach.

Jeśli obawiasz się, że jakakolwiek długość góry wydłuży twoją i tak już długą twarz, ustaw twardą część wystarczająco wysoko, aby zrobić przerwę w zarysie głowy, tworząc wyraźną separację głowy i włosów. Odgarnij palcem długość bezpośrednio od tej części przy przechyleniu na bok, a otrzymasz zadatki na delikatną teksturę w tym klasycznym wyglądzie.

Mocno stylizowany ze zwężanym biustem@szarlotka

Mocno stylizowany ze zwężanym biustem

Sylwetka tej fryzury sugeruje załogę noszącą szeregi, prawdopodobnie nazywa się Blaine i jak na ironię nie ma pojęcia, czym jest restauracja Big Boy. Ale szalenie przesunięta do środka, poprzeczna twarda część sprawia, że ​​ten cięty koń jest innego koloru.

Zwężane boki i stylizowana góra są dość tradycyjne, ale w połączeniu z awangardowym rozmieszczeniem tej twardej części stają się czymś wyjątkowym.

Teksturowana pompadour@cutsbyerick

Teksturowana pompadour

Skromniejsza wersja trudnej części. Lekko zwężane boki nie odwracają uwagi od teksturowanej pompki powyżej. Jest to solidny wygląd, który wymaga minimalnej porannej stylizacji, aby łatwo osiągnąć.

Klasyczny Taper z Brush Up@we_married_hair

Klasyczny Taper z Brush Up

Falista długość na górze nie jest warunkiem wstępnym dla eleganckiego wyglądu. Krótsza, wyszczotkowana uprawa zapewnia równie wyrafinowany wygląd przy minimalnym utrzymaniu. Czysta skóra wyblaknie dopełnia ciemne, a nawet słono-pieprzne włosy.

Cienka część z czesaną szczotką boczną@rockstarsbarberscradleyheathr

Cienka część z czesaną szczotką boczną

Jak widać u wielu modnych chłopaków w Wielkiej Brytanii, ta szczotka boczna jest idealnie uczesana i ukształtowana z elegancką wysoką częścią.

Klasyczna twarda część ze szczotką boczną@chris_barbercode

Klasyczna twarda część ze szczotką boczną

Kolejny krój wykorzystujący niekonwencjonalne ułożenie części twardej, nieco wyższe niż standardowe. Zarówno zwężające się zanikanie poniżej, jak i falująca długość u góry są odsunięte od tej części pod kątem bocznym, dodając ruch do zawinięcia fali.

Warstwowy top z podcięciem Fade@javi_thebarber_

Warstwowy top z podcięciem Fade

Podcięte blaknięcie może wyglądać równie wspaniale bez żadnej części; zamiast dramatycznego kontrastu, płynna spójność między krótkim i długim. Utrzymuj krawędzie przycięte i naprawdę zdmuchnij pompadour, aby uzyskać duży, uniesiony i teksturowany styl.

side-parts-patty_cuts@patty_cuts

Cięcie półregulacyjne

Pomimo swojej surowej, inspirowanej wojskiem nazwy, regularny krój jest jednym z najbardziej wszechstronnych stylów formalnych. Wszystko czego wymaga to dłuższe, starannie uczesane włosy do góry, z krótszymi, zwężającymi się (jeśli nie wyblakłymi) bokami. Wybór, czy część jest twarda, czy nie, a umiejscowienie samej części pozwala na prawie nieskończone wybory.

część boczna@tonisaura_barbershop

Styl inspirowany przepisami grzebienia

Ta wersja cięcia regulacyjnego wykorzystuje bardziej typowe miejsce na twardą część, ale zmniejsza blaknięcie skóry na tyle, aby zdefiniować krawędzie baków i ledwo do prawie niewidocznej brody ducha. Personalizując klasykę, wszystko tkwi w szczegółach.

Pompadour@jubei_ma

Pompadour

Podobnie jak w przypadku regulacji (i wszystkich sprawdzonych fryzur, naprawdę) pompadour oferuje wiele opcji.

Od rockabilly Briana Setzera po teatralną melancholię Morrisseya, ta wersja będzie wyglądać jak w domu wśród białej koszulki i tłumu Lucky Strikes późnych lat 50..

Drobno wyblakła świątynia@domthebarberian

Drobno wyblakła świątynia

W przypadku jaśniejszej cery jasne włosy mają tę zaletę, że mieszają się prawie niewidocznie, gdy zanikają w kierunku skóry. Można to wykorzystać do uzyskania dramatycznego efektu, nadając krawędziom efemeryczny upior i drobno szczotkowaną górną głębię tonalną między światłem a cieniem.

Klasyczny Pompadour z eleganckim stożkiem@javi_thebarber_

Klasyczny Pompadour z eleganckim stożkiem

Kolejna odmiana pompadour, ta wersja wykorzystuje teksturowany wydmuchiwany palec, dodając wszelkiego rodzaju warstwy na wierzchu. To także dowód na to, że elegancka pompa nie zawsze musi być połączona z gładko ogoloną twarzą.

cienkie włosy@szarlotka

Drop Fade z klasycznym Top Crop

Nie zawsze musisz próbować wymyślać koło na nowo. Czasami wszystko, czego potrzebujesz, to czysty spadek zanikania z kilkoma falami na górze.

Czysta strona zamieciona ze zwężanymi bokami@szarlotka

Czysta strona zamieciona ze zwężanymi bokami

Ten elegancki styl wygląda dobrze we wszystkich kolorach włosów, ale szczególnie uderza w połączeniu z różnorodnością tonalną piaskowej blondynki. Twarda część pozostawia wystarczającą długość poniżej, aby uformować stożek o świetnych możliwościach kształtowania.

fryzury dla mężczyzn o okrągłych twarzach@szarlotka

Stylizowany średni top z twardą częścią

Odrodzenie elegancji. Ten krój nie boi się ciężkiej stylizacji, decydując się na niematowy produkt dla maksymalnego blasku. Zaprasuj swój kombinezon i wypoleruj zegarek kieszonkowy, ponieważ ten krój mówi, że wychodzisz dziś wieczorem!

eleganckie fryzury@tonisaura_barbershop

Kompaktowy stylowy blat i twarda część

Gdyby Vanilla Ice kiedykolwiek musiał pojawić się na dworze w latach 80., mógł kazać fryzjerowi uderzyć go tą szanowaną wersją jego kultowego płaskiego topu.

Dla pewności nie ma powodu, aby zawsze wybierać miękkie fale standardowego odświeżenia. Połącz to z ostrzejszymi kątami na górze i starannie wyblakłymi bokami.

eleganckie fryzury@rio_black_rose

Długa góra z zacięciem do tyłu

W przypadku każdego zaczesanego do tyłu stylu zawsze istnieje ryzyko, że będzie wyglądać… tłusto. To przewiewne, matowe wykończenie palcami pozwala uniknąć tego, utrzymując teksturowaną objętość poza skórą głowy. Gustowna część i wybuchowe zanikanie dopełniają to nieformalne podejście do zazwyczaj bardziej agresywnego stylu retrospekcji.

elegancka fryzura@szarlotka

Średni wyblakły i klasyczny krój biznesowy

Teraz jest to bardziej tradycyjne podejście do gładkich pleców. Sugeruje asertywność, zdecydowanie, inteligencję; credo powerbrokera. Wymieszaj, zachowując ostry wygląd z płynnym blaknięciem w miejscu typowej twardej części.

elegancki@szarlotka

Górna część w stylu grzebienia i zwężane boki

Mniej więcej tak elegancka, jak tylko może być fryzura. Nieskazitelny niski spadek zanikania bez bokobrodów pod praktyczną twardą częścią, ze schludnym bocznym pędzelkiem u góry, który sprawi, że twój pradziadek będzie dumny.

eleganckie fryzury@rio_black_rose

Wysoki spadek zanikania i długa górna twarda część

Ten wyjątkowy krój przepowiada piekło ze standardową twardą częścią i zamiast tego wybiera kąt skośny, który zaczyna się daleko poza górną skronią i biegnie przez całą długość korony. Długa górna część jest szczotkowana z boku grzebieniem o szerokich zębach, co nadaje mu teksturę.

przeczesać@jeremywexlerhair

Klasyczny zwężający się i grzebień Over

Zdekonstruowana część, prosty stożek i średniej długości szczotka boczna u góry. Czego nie kochać w tym zrelaksowanym, łatwym w utrzymaniu stylu??

Frosty White Mohawked Brush Up@faraz_rouhi_

Frosty White Mohawked Brush Up

Bardzo hipsterski wygląd, ale dobrze zrobiony może sprawić, że będzie wyglądać elegancko. Mroźny biały barwnik sprawia, że ​​jest modny, a góra jest lekko zaczesana i lekko irokezowato wsparta brodą grizzly, która sprawia, że ​​wszystko jest idealne.