7 rodzajów fryzur męskich kok | Galeria + Jak to zrobić

Przez cały sezon widzieliśmy kilka fryzur, które pojawiły się w modzie, które odzwierciedlają trendy retro z przeszłości. Fryzury z podcięciem, boczną częścią i grzebieniem są inspirowane eleganckim, vintage wyglądem mężczyzn z lat 50-tych. Ale jest jedna fryzura, która wyzywająco łamie wszystkie te zasady i stoi sama – kok męski.

Pinterest

Ten męski kok trend jest albo kochany, albo nienawidzony niektórzy ludzie chodzą, odcinając męskie bułeczki). Ale pomimo całego otaczającego go uroku, męski kok pozostał w pobliżu i nie wykazuje żadnych oznak, że w najbliższym czasie zniknie.

Co to jest bułka męska?

Dla niektórych bułka męska może być myląca. Czym dokładnie jest bułka męska? Czy różni się od fryzury z „górnym węzłem”, o której wszyscy mówią? Mówiąc najprościej, męski kok to zbieranie włosów w kok. Wydaje się proste, prawda? No nie bardzo.

Jego prosty wygląd myli; istnieją specyficzne techniki porządkowania włosów w różnego rodzaju bułeczki i na tym polegało zamieszanie. Na przykład wyrażenie „męski kok” ogólnie odnosi się do bardziej zaokrąglonego węzła włosów. Natomiast wyrażenie „górny węzeł” odnosi się do małego węzła włosów, który zwykle spoczywa na czubku głowy. Nadal z nami? Świetny. Zanurzmy się w rodzaje bułek dla mężczyzn (bo oczywiście są kategorie).

Czego potrzebuję, aby stworzyć bułkę dla mężczyzn??

Jeśli masz ochotę na taki styl, będziesz potrzebować dwóch rzeczy: gumek do włosów i cierpliwości. Jeśli nie masz jeszcze długich włosów, zalecamy wyhodowanie loków, aby miały co najmniej 6 cali długości. To minimalna ilość potrzebna do dobrego koka, inaczej nie będziesz w stanie upiąć wszystkich włosów.

W przypadku średnich bułek dla mężczyzn będziesz potrzebować od 10 do 16 cali. Możesz iść dłużej, jeśli chcesz, ale pamiętaj, że im więcej masz włosów, tym trudniej będzie je uporządkować. W wieku 14-16 cali włosy będą sięgać ramion i mogą być trudne do opanowania.

Eleganckie pół bułeczki

Jak zdobyć bułkę mężczyzny

Masz te gumki do włosów? Pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie miejsca, w którym zamierzasz uformować męską bułkę. W przypadku większości fryzur męskich jest to korona głowy. Większość facetów ma w tym miejscu kaptur. Unikaj formowania bułki zbyt wysoko na głowie. Górna część tyłu głowy to dobre miejsce dla męskiego koku.

Zacznij od zebrania wszystkich włosów w jedną garść przypominającą kucyk. Upewnij się, że wszystkie zabłąkane włosy, które mogą wystawać po bokach lub na dole. Trzymając te włosy razem, przełóż włosy raz wolną ręką przez gumkę. Przy drugim przejściu zatrzymaj się w połowie, aby zdobyć bułkę. Dzieje się tak, ponieważ włosy podwajają się wewnątrz krawata lub opaski, tworząc męski kok. (Alternatywnie możesz dwukrotnie przeciągnąć włosy przez opaskę i zrobić kok przy trzecim przejściu, jeśli opaska jest wyjątkowo rozciągliwa.)

Być może będziesz musiał poeksperymentować z tworzeniem kok, zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia w wiązaniu włosów. Jest to technika, w której obserwowanie, jak robi to ktoś inny, pomoże, a YouTube się tu trzyma.

Jak projektować & Utrzymuj Man Bun

Kok męski to prosta fryzura, ale wymaga regularnej pielęgnacji, aby nie stała się zbyt tłusta lub niezdrowa. Większość ekspertów od włosów zaleca mycie włosów maksymalnie dwa lub trzy razy w tygodniu, ponieważ szampony pozbawiają włosy naturalnych olejków. Aby mieć jak najzdrowsze włosy, myj włosy szamponem tylko co kilka dni.

Więc co robisz w inne dni, pytasz? Dwa słowa: suchy szampon. Te rzeczy będą twoim nowym najlepszym przyjacielem… dosłownie. Dla tych z Was, którzy dopiero zaczynają przygodę z produktami do włosów, suchy szampon to proszek – zwykle w formie sprayu – który działa jak „szampon”, ale zachowuje olejki włosów. Zasadniczo proszek wysysa tłuszcz z twoich korzeni, pozostawiając naturalne olejki w pozostałych twoich zamkach, jednocześnie nadając ci objętość i sprawiając, że wygląda jak właśnie umyłeś włosy. Niesamowity umysł, wiemy.

Rodzaje męskich bułek

Istnieje 7 głównych – i najbardziej popularnych – rodzajów męskich bun.

Nieskończoność Man Bun@lasselom

Nieskończoność Man Bun

Szukasz nietuzinkowego stylu, który sprawi, że Twój męski kok będzie się wyróżniał? Nie szukaj dalej, my w Haircuts Inspiration lubimy nazywać to Kokiem Infinity Man ze względu na jego kształt, ale możesz eksperymentować tyle, ile pozwalają na to twoje włosy. Dodaj kilka dodatkowych zwrotów akcji, aby uzyskać przyciągającą wzrok bułkę i gotowe!

Brudny mężczyzna kok i broda@filippomelloni

Pełna niechlujna bułka męska

Wszystkie włosy są związane w jeden męski kok, który znajduje się na czubku głowy, ale aby uzyskać bałagan w tym wyglądzie, zamiast porządnie blokować wszystkie pasma włosów, pozwól kilku przelać się na zewnątrz, a będziesz mieć inny i sprytniej szukaj siebie.

męski kokStudio plików cookie/Shutterstock.com

Półmęski kok

Używa tylko włosów na czubku głowy, aby stworzyć mini kok, który znajduje się na czubku głowy.

męski kok@męskie.haircuts/Instagram

Niski męski kok

Podobna do pełnej bułki męskiej z tą różnicą, że znajduje się niżej na głowie.

samuraj-kok-azjatycka-męska fryzura

Wysoki mężczyzna kok

Pół bułka, która znajduje się na samym czubku głowy.

Najlepsze fryzury na węzłach Pinterest

Man Bun Undercut Fade

Pół męski kok, który jest połączony z podcięciem z tyłu i po bokach głowy.

Bun drwala

Drwal

Parowanie brody z męskim kokem.

Bułka z podciętym stożkowym blaknięciem@tombennetthair

Bułka z podciętym stożkowym blaknięciem

To jest to, co nazywamy równowagą, top ma cienkie włosy, ale ma gęstą objętość z podciętym stożkiem po bokach. Biorąc to pod uwagę, bułka siedząca na górze ma tak duży rozmach. Nie zapomnij, że baki wtapiają się w brodę, dzięki czemu wszystko jest bardzo wyważone i uporządkowane.

Brudna bułka i pasemka@lasselom

Brudna bułka i pasemka

Jest to kędzierzawy mężczyzna o długiej nici z bułką z otwartym końcem. Tego typu bułki zwykle nie wymagają dużej konserwacji, wystarczy, że potrzebują odpowiedniej długości i bumu. Zwłaszcza ten ma złote pasemka o jedwabistej konsystencji, zwykle do grubych włosów.

Trudna do farbowania bułka ze średnim blaknięciem@ zana_thebarber

Trudna do farbowania bułka ze średnim blaknięciem

Łał! Patrząc na to, można powiedzieć, że w tej bułce jest tyle życia. Przede wszystkim, o gęste, kręcone włosy trudno się tutaj kręci. Kok jest ufarbowany matowym blond barwnikiem, a wierzch jest ciasno spleciony, a boki są wyblakłe. Dolna skroń jest wyblakła, co przenosi całą uwagę na górę. Intensywny styl alertu.

Kok męski na długie włosy

Kok męski na długie włosy

To właśnie dają jedwabiste włosy, długie kosmyki z fajnie zawiązanym kokem. Biorąc to pod uwagę, boki są wystarczająco długie, aby związać je z tyłu głowy. Co więcej, włosy są farbowane na końcach, aby dodać stylizacji. Luźne wiązanie daje mu życie, spróbuj następnym razem!

Niechlujny górny kok i broda@lasselom

Niechlujny górny kok i broda

Ta fryzura przykuwa uwagę w pokoju, proste i grube pasma włosów pozostają nadal związane w kok. Dodatkowo luźne pasma z boku sprawiają, że wygląda odrobinę swobodnie, o to chodzi. Niezbyt surowe i samo puszczanie luźnych włosów.

Pleciony Kok Męski Z Podcięciem@_karco

Pleciony Kok Męski Z Podcięciem

Tutaj wszystkie style i trendy zawodzą, warkocze + podcięcie + blaknięcie, czy możesz poprosić o inną lepszą kombinację. Podcięcie skóry blaknięcie przyciąga całą uwagę do góry, podczas gdy broda zapewnia równowagę. Nie można pokonać tego rozmachu!

Pleciony męski kok z wyblakłą skórką@russ_thebarber

Warkocze z wyrównanym blaknięciem skóry

Wiązane bułki mają zupełnie inny poziom, który nie ma sobie równych. Ten tutaj ma włosy afro lub bardzo cienkie włosy z zawiązanymi warkoczami, które tworzą kok. Warstwa z podciętym stożkowym blaknięciem, co jest rzadką kombinacją. Zestaw został stworzony z brzytwą, aby pokazać, jak żywy jest każdy szczegół. Tym właśnie jest oko byka do rzutek.

Bułeczki z dredami@abbas_hmadifard/Instagram

Bułeczki z dredami

Jest to bardzo uduchowiona bułka męska, ponieważ ma słynną pieśń „Om” z przerażającą bułką. Jak to może być bardziej stylowe? Dredy są farbowane i wyblakłe po bokach i wokół skroni. Om jest tworzony przez zwężanie się i golenie wokół szczelin. Bardzo ciekawe, prawda??

Zabawa w kok z blaknięciem skóry@shawn_barbz

Zabawa w kok z blaknięciem skóry

Grube, zardzewiałe i suche, teksturowane włosy to ulubieniec wszystkich, a jeśli zobaczysz, że stopniowe zanikanie stożka, to wieje każdy inny styl w mieście. Line upy i gładkie środkowe zanikanie są tak czyste, że oczy lądują bezpośrednio na górze, gdzie znajduje się luźno związany kok. Pamiętaj, ładnie ogol wszystkie kąty, aby wyglądało idealnie.

Luźno dziany kok@ben_slade

Luźno dziany kok

Czy tak kobiety nazywają macho-mężczyzną? Tak! Cofnięta linia włosów wygląda dobrze, gdy jest odpowiednio odżywiona i nie ma luźnych końcówek. Włosy są tak cienkie, że stają się jedwabiste, a farba na ich końcach sprawia, że ​​wyglądają na idealnie luźne, a jednocześnie mocno związane. Trzymaj boki zawiązane dla równego wyglądu i bum, ya go!

Super Kręcona Bułka z Podciętym Stożkiem@justmikethatsme

Super Kręcona Bułka z Podciętym Stożkiem

Wow, od czego zaczniemy od tej miski niesamowitości? Góra jest na pewno kręcona z kokem, a boki są lekko zwężane i w większości wyblakłe. Biorąc to pod uwagę, linia jest wyblakła skóra z blaknięciem skroni i opadającym zwężeniem z tyłu. Góra to właściwie sama bułka, a nie tył.

Afro Bułka z Rdzawym Barwnikiem@tailorfade

Afro Bułka z Rdzawym Barwnikiem

Włosy afro są odrobinę trudne do upięcia, ale dobrze zrobione wyglądają jak urok. Oto zupełnie inna scena, ma również gładkie zanikanie stożka, ale z ogoloną linią włosów. Dodatkowo kok jest ufarbowany na kolor rdzawego żelaza, co dopełnia cały wygląd. Jak nie lubić tego niesamowitego stylu?

Kok męski z kręconymi plecami z otwartymi końcami@hair_bello

Kok męski z kręconymi plecami z otwartymi końcami

Czy tak wygląda klasyczny francuski styl? Szyja żółwia w jakiś sposób łączy się z kędzierzawymi i rozpuszczonymi włosami, co oznacza, że ​​gęsta tekstura włosów sprawia, że ​​idealnie się układają bez fruwania na wietrze. Boki są nieznacznie zmniejszone, aby je zrównoważyć.

Top Bun i Undercut WołodymyrHipskij / Shutterstock.com

Top Bun i Undercut

Ten pochodzi z kaptura lub wojska. Klasyczne podcięcie ze zwężanymi bokami w stylu bocznym. Na końcu z tyłu znajduje się mały kok, który wiele mówi o stylu. Skronie i bokobrody wtapiają się w brodę, aby była bardziej wszechstronna.

Wyróżniony mężczyzna Bunprometeus / Shutterstock.com

Wyróżniony mężczyzna Bun

Ten jest bardzo powszechnym męskim kokem, który zobaczysz, nie daj się zwieść, choć wymaga równie wiele wysiłku. Objętość musi być utrzymywana na stosunkowo równym poziomie wokół głowy z pasemkami pasemek, aby wyskoczyła. Linia włosów jest nadal zrobiona tam, gdzie wygląda równo i żadne włosy nie fruwają tu i tam.

Cienki kok z długimi włosami@ christinapellmanphoto

Cienki kok z długimi włosami

Cienkie włosy nie oznaczają, że nie możesz zrobić żadnego stylu, na pewno możesz je trochę podrasować! Podobnie jak tutaj, objętość jest zwiększona, a długość dłuższa, dzięki czemu kok może być kilka fałd. Co więcej, cienkie włosy wyglądają jedwabiście, co również sprawia wrażenie wypielęgnowanego i nie za dużo.

Przerażająca bułka z wyblakłymi bokami@iameugenejordan

Przerażająca bułka z wyblakłymi bokami

Widzieliśmy bułeczki z dredami, ale to triumfuje wszystko. Boki są podcięte, wyblakłe, a kok masowo otwarty. Dredy są nawet farbowane, aby dodać im kolejną warstwę rozmachu.

Gęsta broda z grubymi włosami i olejowanym kokem@amit_kumar_25

Gęsta broda z grubymi włosami i olejowanym kokem

Tak właśnie robi mężczyźnie gęste, gęste włosy z idealnie wyrzeźbioną brodą. Włosy są gęste i dodaje im objętości, aby uzyskać bardziej gęsty wygląd, ponadto boki zlewają się w brodę, co daje bardzo jednolity wygląd, czy kiedykolwiek można być tak idealnym?

Dorywczo wiązany kok@jason_poland

Dorywczo wiązany kok

Nie popełnij błędu, wygląda to zwyczajnie, ale włożono w to dużo pracy, aby wyglądać w ten sposób. Na przykład produkty do włosów służą do tego, aby pozostały nieruchome, a boki są lekko zwężane, aby zapewnić lepszą kontrolę. Istota powiedziała, że ​​bułka jest nadal bardzo swobodna, aby wyglądała fajnie,

Luźny, puszysty kok męski z otwartym zakończeniem@freizo_

Luźny, puszysty kok męski z otwartym zakończeniem

Czy możemy kiedykolwiek powiedzieć wystarczająco dużo o tym macho stylu? Kok z tyłu siedzi spokojnie z łatwością luźnego wiązania. Co więcej, broda i wąsy mają w sobie tyle życia, że ​​broda jest drobno zwężana, a wąsy nabierają objętości i są gęste. Linia włosów jest również bardzo dobrze utrzymana, a włosy są odrobinę zardzewiałe.

Nowoczesny kok w paski stożkowy wyblakły z podcięciem@hamedjavanacademy

Nowoczesny kok w paski stożkowy wyblakły z podcięciem

Długie włosy nie muszą cały czas pasować i dookoła głowy. To doskonały przykład nowoczesnego stylu klasycznej bułki męskiej. Boki są bardzo krótkie ze zwężającym się wyblakłym wzorem pasków. Włosy na górze są dość długie, które sięgają do tyłu, a następnie nadrabiają ten styl króliczka.

Steve Jobs to ty?@ finn.brock

Steve Jobs to ty??

Ten wygląd jest tak niedoceniany, szczególnie ten niezwiązany, ale zawiązany męski kok. Długość jest tutaj głównym graczem z przyjemną cienką teksturą, która nadaje włosom jedwabisty wygląd. Biorąc to pod uwagę, broda jest czymś, co podkreśla blask w wyglądzie.

Podcięty męski kok zalizany na plecach@besthairstylesmen

Podcięty męski kok zalizany na plecach

Co możemy powiedzieć o tej bestii z fryzury, o gładkiej fakturze na górze, która jest poparta idealną męską bułeczką, po prostu trudno zignorować. Boki są podcięte, zwężane, a następnie lekko wyblakłe dla maksymalnego efektu, a wyblakła broda z gęstym wąsem to tylko finezyjny ruch.

Lekko pofalowany top z rozcięciem X@besthairstylesmen

Lekko pofalowany top z rozcięciem X

Czy jakiekolwiek cięcie może być czystsze niż to, podcięcie oddziela górę od boków, co pomaga wyciągnąć zuchwały, stożkowy blaknięcie ze średnim blaknięciem, które ustępuje brodzie. Rozcięcie „x” sprawia, że ​​jest bardzo modny i nieco hipsterski, a męski kok jest odrobinę pofalowany.

Gruby, gęsty, zwinięty mężczyzna Bun@ kevin.gs

Gruby, gęsty, zwinięty mężczyzna Bun

Bezpieczeństwo przede wszystkim, ale potem widzisz tę zwiniętą dobroć, gęsta tekstura włosów sprawia, że ​​wyglądają na pełniejsze. Falista faktura ze względu na długość jest czymś, o co należy zadbać, ale gdy zostanie wykonana prawidłowo, będzie wyglądać świetnie.

Cienki męski kok wiązany do włosów@ crzygorgeous__beauty

Cienki wiązany męski kok

Plecionki męskie są zawsze bardzo ekscytujące, ponieważ łączą dwa najmodniejsze style wszechczasów w jeden. Tutaj warkocz robi się na dwa różne sposoby, a następnie zawiązuje w bułkę, która sprawia, że ​​jest bardzo makowa. Cienki warkocz to coś fajnego, bo boki są wyblakłe.

Długi męski kok z podciętymi włosami@ tommy.rnz

Długi męski kok z podciętymi włosami

Bardzo szykowny akcent na normalny męski kok z wyściełanym podcięciem, które dzieli górę z bokami. Cienka część sprawia, że ​​jest to subtelnie widoczne, a zwężające się po bokach sprawia, że ​​jest to zabawne. Góra jest średniej długości z luźnym kokem na górze.

Cienkie włosy całego mężczyzny Bun@ j5reyes

Cienkie włosy całego mężczyzny Bun

Cienkie włosy prawie zawsze mogą ściągnąć wspaniały męski kok, jak widzimy tutaj z tą cienką teksturą, szczególnie objętość jest spójna dookoła i jest to możliwe tylko przy tej utrzymywanej objętości. Z drugiej strony broda nadaje konsystencji twarzy i utrwala wygląd.

Błyszczący złoty luźny kok męski@derknederhand

Błyszczący złoty luźny kok męski

Objętość jest jednym z decydujących czynników o tym, jak będzie wyglądać męski kok, i tutaj widzimy, że objętość jest dość duża, ale rozmiar twarzy rekompensuje to zwłaszcza swoim podkręconym charakterem dodaje wyglądowi więcej obwodu, ale luźne końce nadają mu bardzo codzienny strój. Złoty barwnik to tylko zgrabny akcent.

Cienki olejowany kok męski@ bib_zi

Cienki olejowany kok męski

To klasyczny męski kok z cienkimi włosami, ale olejowana konsystencja przenosi go na inny poziom. Odsunięty do tyłu wygląd z tą grubą brodą zakotwicza cały wygląd i ma ten surowy charakter. Zawiązana na górze kokka sprawia, że ​​jest bardzo zarządzana i kontrolowana.

Kok męski z cienkimi włosami@aseadoymasculino

Kok męski z cienkimi włosami

Bułka męska jest wyglądem dość alfa, jak sprawić, by był jeszcze bardziej alfa? Broda jest dość oswojona, z lekkim blaknięciem w kierunku skroni z bezczelnym zwężeniem po bokach, które dodają jej dodatkowej warstwy schludności.

Długie Włosy z Zaokrąglonym Kokiem@jan.taavi

Długie Włosy z Zaokrąglonym Kokiem

Cienkie włosy mają tę zaletę, że kształtują je na ponad milion sposobów, co czyni je jedną z najbardziej wszechstronnych tekstur włosów. Tak jak tutaj widzimy, góra jest cienka odsunięta do tyłu, ale kok jest zaokrąglony, aby uzyskać swobodny wygląd z lekkim puszeniem się dookoła.

Kok z cienkimi włosami z posypką ze ścierniskaAlex Visualnue/ Shutterstock.com

Kok z cienkimi włosami z posypką ze ścierniska

Mniej znaczy więcej i dokładnie to widzimy tutaj. Top jest po prostu cienki, z pewnymi śladami cofniętej linii włosów, ale potem dłuższe pasma nadrabiają to, przesuwając je do tyłu. Codzienny kosz z mieszanką do brody wystarczy na jeden dzień!

Okulary z górnym węzłem dla młodego mężczyznyNinafotoart/ Shutterstock.com

Okulary z górnym węzłem dla młodego mężczyzny

Kto nie lubi ich schludnej, ale modnej długiej fryzury? Cienkie podcięcie, które graniczy z wyglądem, jest dość wykwintne, a przydaje się trochę zwężenia. Cienkie włosy są dość ładnie związane na górze, a okulary wyglądają poważnie.

Skład Sharky z Buniem Grubego CzłowiekaSyda Productions/ Shutterstock.com/ Shutterstock.com/ Shutterstock.com/ Shutterstock.com

Skład Sharky z Buniem Grubego Człowieka

Koki męskie są dość zgrabne z dobrą równowagą włosów do brody. Boki są równie długie, a skroń dość zgrabnie wtapia się w brodę. Rzeźbiony skład jest zawsze dobrym akcentem w tym kształcie.

Grube długie włosy z prostym kokiem@manuelhasni

Grube długie włosy z prostym męskim kokem

Mały męski kok jest schludny, ale grube i dłuższe pasma włosów odróżniają ten styl od wszystkiego innego. Jednak zwraca się uwagę na szczegóły i nie zaniedbuje się ich. Pasemka są również wyprostowane, aby uzyskać idealny wygląd.

Slick Man Bun z podciętym stożkowym blaknięciem@ javi_thebarber_

Slick Man Bun z podciętym stożkowym blaknięciem

Bułki o grubych włosach są naprawdę nienaganne, zwłaszcza ze względu na ich konsystencję. Podcięcie tutaj sprawia, że ​​jest bardzo widoczny z boków i po prostu sprawia, że ​​jest jeszcze lepszy, boki są wyblakłe, a następnie zwieńczone grubą brodą, aby zrównoważyć ją jak ninja.