Top 10 męskich produktów do pielęgnacji włosów dla każdego rodzaju włosów

Wygląd stał się atutem dzisiejszego życia, dlatego wszyscy skupiają się na dobrym wyglądzie, co oznacza przede wszystkim zdrową skórę i włosy. Dlatego włosy są ważnym dodatkiem do czyjejś prezentacji i wizerunku. Nie dziwimy się jednak, że ludzie zaczynają wydawać coraz więcej pieniędzy na produkty do włosów, aby uzyskać jak najlepsze efekty i zadbać o nowoczesną i elegancką fryzurę.

Biorąc pod uwagę to, jak nasze włosy wyglądają w oczach innych i ponieważ wszyscy chcemy zrobić dobre wrażenie, uważamy za przydatne poinformowanie naszych czytelników o najczęściej używanych produktach do włosów, omawiając ich użyteczność w zależności od rodzaju włosów, styl i osobowość jednostki. Dlatego stworzyliśmy listę 10 najlepszych produktów do włosów dla mężczyzn.

Wszystkie produkty prezentowane na Haircut Inspiration są indywidualnie dobierane przez naszych redaktorów. Jednakże, gdy kupujesz coś za pośrednictwem naszych linków detalicznych, możemy otrzymać prowizję partnerską.

puder tekstury

Proszek tekstury

Puder strukturalny jest używany głównie przez mężczyzn, których włosy potrzebują większej objętości i blasku, które utrzymują się w czasie. Istnieje wiele kategorii pudrów teksturowych, które są przeznaczone dla różnych rodzajów włosów (długie włosy/krótkie włosy; ​​cienkie włosy/lepkie włosy/kręcone/proste itp.).

Wydaje się jednak, że niewiele osób wie o właściwościach i zaletach tego produktu. Można zadać sobie pytanie: w jaki sposób puder może poprawić wygląd moich włosów? Odpowiedź jest dość prosta: dzięki właściwościom składników krzemionkowych (czyli czymś innym niż tradycyjny silikon) włosy stają się szorstkie, a objętość nabierana automatycznie dzięki mechanizmowi tarcia włókien. A to nie wszystko: puder zawiera również substancje chemiczne, które mają zdolność zatrzymywania nadmiaru oleju z włosów, pozostawiając je czyste i zdrowe. Innymi słowy, puder teksturujący oddziela włosy od nasady aż po same końce. Dlatego, aby uzyskać najlepsze rezultaty, puder teksturujący musi pokryć wszystkie włosy, zaczynając od nasady. Jednak fryzurę na koniec trzeba utrwalić pastą lub pomadą, więc puder nie wystarczy do uzyskania idealnego wyglądu włosów.

Wadą jest to, że po nałożeniu pudru tekstury można zapomnieć o miękkich włosach, a jednocześnie przesadzając z ilością pudru można uzyskać odwrotny efekt.

AmazonkaKup TerazLakier do włosów Sebastian Re-Shaper

Serum do włosów i lakier do włosów

Serum do włosów i lakier do włosów to dwa zastępcze produkty do włosów. Jeśli zależy Ci na lśniącej i elastycznej fryzurze, serum do włosów jest właśnie dla Ciebie. Z drugiej strony, jeśli potrzebujesz tylko wykończenia, lakier powinien być bardziej odpowiedni.

Serum do włosów powinno być stosowane na przykład do włosów kręconych, ale także do włosów długich lub suchych. Jego właściwości pozwalają na zabieg zmiękczający, czyniąc go miękkim, nawilżającym, gładkim i lśniącym. Wskazane jest stosowanie go razem z szamponem i nakładanie na mokre włosy lub po kąpieli na suche włosy.

Lakier z kolei zapewnia włosom ochronę i przedłuża trwałość fryzury. Różni się od elastycznego lakieru do włosów do średniego i ostatniego, maksymalnie utrwalającego lakieru do włosów. Czasami jego aplikacja wymaga usunięcia poprzez mycie.

AmazonkaKup Terazmus

Mus

Chociaż mężczyźni zwykle wahają się przed użyciem pianki na włosach, ten produkt może zdziałać cuda w zakresie objętości, połysku i tekstury. Jego podstawowymi składnikami są polimery, proteiny ryżowe, rozmaryn itp. Pianka nakłada się od nasady włosów aż po same końce. Ten produkt nadaje się do każdego rodzaju włosów. Wskazane jest stosowanie go razem z innymi produktami fryzjerskimi, takimi jak pasta czy krem.

Kup Terazpasta grawitacyjna

Pasta

Produktem do włosów, który może zapewnić włosom połysk i utrwalenie (od średniego do zdecydowanego) jest pasta. Wiadomo, że jest to najczęściej używany produkt fryzjerski przez mężczyzn. Po nałożeniu pasty włosy stają się elastyczne, co pozwala na rozdzielenie włosów. Pasta nałożona na mokre włosy poprawia zarówno strukturę, jak i objętość włosów.

AmazonkaKup Terazwłókno załogi

Włókno

Innym popularnym produktem do włosów jest włókno. Należy go zawsze stosować na suche włosy. Nadaje się tylko do włosów średnich i krótkich i ma tę zaletę, że pozwala uzyskać wykończoną i idealną fryzurę, dzięki czemu włosy nie rozchodzą się już we wszystkich kierunkach. Błonnik ma również zdolność zwiększania objętości. Jeśli masz długie włosy, nie powinieneś próbować tego produktu, ponieważ możesz skończyć z rozczochranymi włosami.

AmazonkaKup TerazKrem modelujący Paul Mitchell

Krem

Jeśli jesteś mężczyzną o średnich lub długich włosach i potrzebujesz niskiego utrwalenia i średniego naturalnego połysku, a także separacji włosów, powinieneś wypróbować krem. Stosować tylko na suche włosy. Kremy nakłada się tylko na kręcone lub gęste włosy. Ich składniki składają się z olejków i aminokwasów. Dzięki właściwościom tych pierwiastków włosy stają się mocne, elastyczne i mają naturalny wygląd. Kremy działają jak odżywki poprawiające strukturę włosów. Ponadto jest najlepszym zamiennikiem produktów woskowych lub pomadowych.

AmazonkaKup TerazPanowie-Republika-Wyrafinowane-Modelowanie-Wlosy

Żel

Poręcznym produktem do włosów wśród mężczyzn jest żel, którego głównym zadaniem jest nadanie włosom blasku, ale jednocześnie może zapewnić mocne utrwalenie. Jest to produkt powszechnie stosowany przez mężczyzn, niezależnie od rodzaju włosów. Łatwiej jest jednak nakładać go na długie włosy, ponieważ krótkie lub cienkie włosy wymagają mocnych formuł żelowych lub dodatkowego użycia wosku, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

AmazonkaKup TerazTIGI Bed Head For Men wosk

Wosk

Wosk nakłada się wyłącznie na suche włosy. Jest bardziej odpowiedni do włosów średnich i krótkich. Efektem są lśniące włosy o średnim utrwaleniu. Również w przypadku rozczochranych włosów może zapewnić idealne i uporządkowane wykończenie. Co więcej, eksperci nie radzą nakładać wosku na kręcone włosy, ale na włosy proste. Produkt ten ma takie same właściwości jak pomada, tyle że zapewnia słabsze utrwalenie. Jednak stopień połysku włosów jest od średniego do wysokiego, co powinno zrekompensować niski poziom utrwalenia włosów.

AmazonkaKup TerazSuchy szampon Batiste

Suchy szampon

Wszyscy chcemy mieć piękne włosy, które przez cały czas wyglądają zdrowo i czysto. Niestety jest to w większości przypadków złudzenie, bo zazwyczaj włosy stają się tłuste po kilku dniach mycia. Zgodnie z tradycyjnymi wierzeniami i mitami włosy należy codziennie myć i myć. Eksperci twierdzą jednak, że ma to więcej negatywnych skutków niż pozytywnych, ponieważ włosy staną się bardziej suche i nie będą już wyglądały zdrowo.

Codzienne mycie włosów nie tylko jest niepotrzebną stratą czasu i wysiłku, ale także zmniejsza ilość naturalnego oleju i sprawia, że ​​mają niezdrowy wygląd. Jednak rozwiązaniem dla tych, którzy chcą uniknąć przetłuszczania się włosów, jest suchy szampon do włosów, który ma zdolność redukowania nadmiaru oleju już od nasady, a jednocześnie zwiększa jego objętość.

AmazonkaKup TerazSuavecito-pomada

Pomada

Wreszcie, pomada to rozwiązanie dla mężczyzn, którzy chcą mieć lśniące, średnio utrwalone włosy. Jego składniki mogą być oparte na oleju mineralnym lub wodzie. Powodem, dla którego przyznaliśmy pomadzie pierwsze miejsce w naszych topowych produktach, jest to, że osoby, które jej używają, mogą przestawiać włosy kiedy tylko chcą i tyle razy, ile chcą w ciągu dnia, w przeciwieństwie do innych produktów do włosów, takich jak żele, woski itp. Ponadto nie ma skutków ubocznych stosowania, ponieważ nie stwardnia i nie wysusza włosów po aplikacji.

Pomady nadają się do włosów kręconych i grubych. Nie należy stosować w żaden sposób na cienkie włosy.

Udoskonaloną wersją pomady jest glinka, która zapewnia lśniące włosy przy mocnym utrwaleniu. Jednak największym plusem tego produktu jest objętość przenoszona na włosy. Ponadto glinka ma zdolność usuwania zanieczyszczeń z włosów, odżywiania włosów i kontrolowania kręconych lub puszących się włosów, zachowując przy tym naturalne olejki i dostarczając zestaw składników odżywczych i minerałów dla skóry głowy.

AmazonkaKup Teraz