40 nápadov na kryté bazény, výhody a nevýhody a šikovné tipy

Pre väčšinu ľudí je leto príliš krátke. Okrem toho máte vo všeobecnosti v každodennom živote príliš málo času na to, aby ste si užívali prírodu. Radi by ste si predĺžili relaxáciu na dovolenke a plný relax vo svojom voľnom čase a priniesli si so sebou čo najviac nálady domov. Kryté bazény by toho mohli veľa urobiť. Bude aj toto riešenie niečo pre vás? Možno to sami zistíte pomocou nasledujúcich štyroch príkladov. Zároveň by sme chceli uviesť zoznam a vysvetliť výhody a nevýhody.

Obzvlášť pôsobivé sú bazény v bytoch v historických lokalitách

výhľad na veľkú prírodu z bazéna v dome

Veľa zábavy, ale zároveň veľa úsilia

Hlavné výhody domáceho bazéna sú mnohým ľuďom zrejmé. V teplom počasí je vo vnútri ďalšie občerstvenie. V chladných ročných obdobiach máte možnosť plávať každý deň. V chladnom období nemusíte ísť na dovolenku ani na kúpalisko.

Ako si však predstaviť krásne bazény doma? Určite sú veľmi dobre udržiavané a majú čistú vodu, nie? Táto vysoká kvalita však je s veľkou starostlivosťou zviazané dohromady. Vodu a podlahu bazéna by ste mali pravidelne čistiť. Okrem toho by ste ich museli dezinfikovať širokou škálou prípravkov.

Pri navrhovaní bazénov prichádzajú do úvahy rôzne materiály

veľká izba vyrobená z dreveného bazéna v dome

Je to veľká investícia, ale môže priniesť pridanú hodnotu

Kryté bazény sú veľmi veľkou investíciou. Najmä na začiatku musíte veľa plánovať, aby ste konečne dosiahli požadovaný výsledok. Cena samozrejme veľmi závisí od toho, aký bazén chcete. Existujú klasické varianty, ktoré sú spravidla lacnejšie. Môžete sa však rozhodnúť aj pre luxusnú možnosť, napríklad nekonečný bazén na obrázku nižšie. To je samozrejme oveľa drahšie. To isté platí pre náklady na trvalú starostlivosť. Avšak za cenu, ktorú zaplatíte, budete môcť svojmu domu priniesť veľkú hodnotu. To však platí iba za určitých okolností. Bazén by ste si v žiadnom prípade nemali dovoliť doma na úkor zvyšku pohodlia. Nezabudnite, že zvyšok obytného priestoru je pre potenciálneho kupujúceho zvyčajne dôležitejší. Domáce bazény sú pre väčšinu ľudí ďalšou než najvyššou prioritou. Ich integrácia by mala byť bezproblémová a ergonomická. V opačnom prípade by kúpalisko mohlo byť dokonca nevýhodou, keby sa predávalo ďalej.

Atraktívnym dizajnovým prvkom môže byť aj bazén

Pohľad z hosťovskej izby na bazén v dome

Môžete cvičiť doma, ale musíte urobiť viac bezpečnostných opatrení

Bazén je možnosťou každodenného športového a kúpeľného vyžitia doma. Aj keď nechodíte do fitka, tu si môžete zacvičiť. Voda výrazne uľahčuje svalovú relaxáciu a pohyblivosť. Starší ľudia so zdravotným postihnutím alebo dočasnou traumou by si mohli v dôsledku toho zlepšiť kvalitu života. Deti sa tu môžu naučiť plávať naozaj dobre. Bazény doma však so sebou prinášajú značné nebezpečenstvo. Tu musíte obmedziť prístup zvierat a detí bez dozoru. Musíte byť tiež veľmi opatrní, aby bola vaša elektrická inštalácia spoľahlivo chránená pred kontaktom s vodou.

Veľký pád svetla môže mať aj pekný dekoratívny efekt

ŠTYRI

Aké ďalšie náklady by vám vznikli?

Ako som už povedal, údržba a bezpečnosť sú prvými veľkými námietkami voči domácemu bazénu. Existuje tiež otázka rôznych nákladov. Doteraz sme kládli dôraz na počiatočnú investíciu. To však nie je všetko, na čo by ste mali myslieť. Do rozpočtu by mal byť samozrejme zahrnutý nákup rôznych ošetrujúcich prostriedkov a nástrojov na čistenie bazéna a prípravkov na dezinfekciu. Tiež musíte zahriať miestnosť a vodu a samozrejme to vám mimoriadne prispeje k účtu za elektrinu.

Niektoré moderné bazény majú veľmi prepracovaný dizajn

integrované schody v bazéne v dome

Tipy, ako čo najlepšie využiť domáci bazén

Náš článok uzatvárame niekoľkými tipmi, ako čo najlepšie využiť bazén vo vlastnom dome. Prvým dôležitým pravidlom je starostlivo naplánovať funkčnosť. Bazény doma sú každopádne drahé, takže by ste ich museli používať tak často a najlepšie, ako môžete. Zamyslite sa nad tým, akú inú funkciu by bolo možné dať do tej istej miestnosti. Môžete sem z času na čas pridať nejaký nábytok a prácu, alebo tam dokonca niekedy môžete jesť s rodinou. Je to veľmi dobrý nápad, najmä ak máte pekný výhľad. Ak plavecký bazén nemá príjemné prostredie na iné aktivity, mal by byť aspoň strategicky umiestnený vo vzťahu k ostatným miestnostiam. Ak sa nachádza v blízkosti miestnosti, ktorú často využívate, budete mať väčšiu motiváciu oddýchnuť si od každodennej práce a dopriať si čas na cvičenie alebo plávanie.

Koniec koncov, bazén by mohol byť dobrou príležitosťou na spoločné chvíle s priateľmi a rodinou. Dobré večierky pri bazéne by mohli posunúť vašu situáciu na novú úroveň, nemyslíte si to?

Nebolo by to perfektné miesto na párty pri bazéne

zaujímavý pôdorys bazéna v dome

Elegantný bazén v priemyselnom prostredí 

malý a elegantný bazén v dome

umelecký návrh interiéru a bazén v dome

podlhovasté a až k stenám - bazén v dome

Čistý zážitok z prírody prostredníctvom bazéna doma 

plynulý prechod do prírodného bazéna v dome

bazén v dome - skvelé schody

bazén v dome úzky, hlboký, minimalistický

krytý bazén pre malé deti

bazén v dome sivé kamenné múry

Bazén môže byť miestom relaxácie

bazén v dome svetlo modrá farba

7

bazén v dome v sivohnedej zariadenej miestnosti

bazén v dome v kamennom dome

Otvorený bazén

bazén v dome vo viacpodlažnej architektúre

bazén v dome myšlienka nekonečna

bazén v dome zaujímavá vytvarovaná stena

bazén v dome s tmavohnedou plochou vedľa neho

S priehľadnou stenou sa budete cítiť ako v lese na plavárni 

bazén v dome s priehľadnou stenou vedľa neho

SAPPHIRE ISTANBUL | SAPPHIRE ISTANBUL

Dom s olympijským bazénom

bazén v dome s veľkým množstvom svetla

Vďaka osvetleniu môže byť váš bazén obzvlášť atraktívny

bazén v dome veľkolepé osvetlenie

bazén v dome skvelá podlaha s farebnými kameňmi

trávnatá záhrada a vedľa nej bazén v dome

bočné členenie - bazén v dome

Športovať môžete doma vo vlastnom bazéne

spa nápady v krytom bazéne

veľký mramorový múr bazén v dome

zen dvorny bazen v dome