Architektonické štýly od roku 2020 – impozantné budovy a oveľa viac!

Chcete postaviť moderný dom? Pozrite sa na trendy v architektúre do roku 2020

Moderný dom je predovšetkým individuálne navrhnutým domovom. Plánovač domov by mal byť veľmi dobre oboznámený s aktuálnymi trendmi a prispôsobiť ich vlastným potrebám majiteľov. Inšpiráciu ste mohli čerpať kdekoľvek. Súčasné trendy nikdy neboli také komplexné ako dnes: Objavujeme súvisiace zásady a nápady vo verejnom a súkromnom sektore.

Dnes predstavujeme zoznam pozoruhodných budov z verejného priestoru od roku 2020. Dúfame, že pre vás predstavujú krásne výtvory.

Architektonické štýly – rozšírenie Národného múzea v Zürichu

robustné prvky architektonických štýlov

Prístavbu Národného múzea v Zürichu vykonal Kristus & Gantenbein si uvedomil. Nová robustná konštrukcia je v príkrom kontraste s konštrukciou pôvodnej budovy. Práve tento kontrast sa v súkromných domoch vyskytuje čoraz častejšie. Vďaka tomu si jednotlivé vynikajúce prvky prídu na svoje.

Tate Modern v Londýne

architektonické štýly rozšírenie londýnskeho múzea

Švajčiarsky architekt zo spoločnosti Herzog& de Meuron postavil 64,5 m vysokú prístavbu londýnskej galérie Tate Modern. Vežovité rozšírenie poskytuje ďalší priestor galérie.

Tu máme príklad odkazu na historickú architektúru – niečo, čo sa stalo trendom v súkromných domoch.

Architektonické štýly – Prístavný dom v Antverpách

rozšírené architektonické štýly

Zaha Hadid Architects stojí za obrovskou presklenou budovou v prístave v Antverpách. Bol postavený pre administratívu. Fasetová fasáda je pozoruhodná – príklad snahy o zaujímavé efekty vo vonkajšom dizajne budov.

Geologické múzeum v Qinglongu

geologické múzeum architektonických štýlov

Fazety tiež charakterizujú stavbu geologického múzea v geoparku Qinglong Mountain v Číne. Tvar sleduje línie krajiny a rámuje určitú oblasť, v ktorej sú vystavené dinosaurie vajíčka. Dĺžka budovy je 70 metrov. V interiéri textúru budovy dopĺňajú bambusové rúrky.

Tu zažívame súhru moderných materiálov a organických tvarov a textúr – niečo, čo sa dá určite vziať ako nápad v uzavretom dome v prírode.

Architektonické štýly – Elbphilharmonie v Hamburgu

architektonické štýly modernej výstavby

vojvoda & de Meuron dokončili tento rok svoj desaťročný projekt. Výdavky desaťnásobne prekročili pôvodný rozpočet. Fasáda je vertikálne rozdelená na dve hlavné oblasti. Spodná zodpovedá mestskej architektúre a horná má mimoriadne moderný dizajn. To platí aj pre materiály – tehla dole a sklo hore. Ktoré rozdelenie by bolo vhodnejšie, ak chcete postaviť moderný dom, ktorý by mal dobre zapadnúť aj do historickej obytnej štvrte.

CKK Jordanki

architektonické štýly nové trendy

Fernando Menis stojí za architektúrou koncertnej siene na Tenerife. Zvlášť zaujímavý efekt priniesla kombinácia rozbitých tehál a betónu. Vo vnútri sa cítite ako v obrovskej modernej jaskyni. Materiály tiež zaisťujú vynikajúcu akustiku. Použitie starodávnych návrhov v modernom dizajne domu je ďalším trendom, ktorý bude ešte dlho pokračovať.

Architektonické štýly – realizujte nápady veľkých architektov vo svojom dome!

moderné architektonické štýly

Architektonické štýly – robustné prvky pre ešte väčšiu mobilitu vo vašom dome

architektonické štýly moderné trendy

Vo svojom dome môžete vytvoriť jedinečnú atmosféru!

múzeum architektonických štýlov švajčiarsko

Architektonické štýly – úžasné prostredie

trendy architektonických štýlov

Nasleduje niekoľko ďalších nápadov na modernú architektúru vášho domova

architektonické štýly hamburg

architektonické štýly hamburg moderný

štýly hamburskej filharmónie

architektonické štýly výnimočné

budovanie moderných architektonických štýlov

architektonické štýly nové nápady