Dvojité tyčové rohože pre váš plot – výhody a výber správneho typu

Aký dizajn a / alebo materiál by bol vhodný pre váš záhradný plot? Rozhodnutie by malo byť prijaté v súlade s vašim domácim dizajnom. Okrem toho hrá dôležitú úlohu životné prostredie a určité regionálne požiadavky. Do akej miery chcete chrániť svoje súkromie, je tiež otázka, na ktorú by ste mali myslieť. Moderným a zároveň univerzálnym riešením, ktoré sa v posledných rokoch taktiež kontinuálne vyvíja, sú Dvojité tyčové rohože. V nasledujúcich riadkoch píšeme o najobľúbenejších druhoch a popíšeme ich výhody.

dvojité tyčové rohože šedej farby

Stručný prehľad výhod rohoží s dvojitou tyčou

Hlavné výhody rohoží s dvojitými tyčami, ktoré ich robia obzvlášť obľúbenými pre súčasné záhradné oplotenie, sú tri. Po prvé, máme do činenia s kovovou konštrukciou, ktorá sa dobre zapísala vo väčšine mestských a dedinských prostredí. Navyše sú rohože s dvojitým prútom dosť robustné a môžu vydržať mnoho rokov za rôznych poveternostných podmienok. V prospech rozhodnutia rozhodne hovorí relatívne jednoduchý typ konštrukcie: Väčšina obyvateľov domu si môže zostaviť vlastný plot z rohoží s dvojitými tyčami. Toto riešenie je teda lacné a prispôsobiteľné individuálnym požiadavkám a predstavám.

dvojité rohože pre veľké jazdecké centrum

Najpopulárnejšie typy dvojitých drôtených pletív

Na trhu je niekoľko modelov, ale dva sa zatiaľ osvedčili ako najuniverzálnejšie a najobľúbenejšie. Na jednej strane je to typ 656 a na druhej strane typ 868. Odkiaľ pochádza tento názov? Rohože s dvoma tyčami sa skladajú z oceľových drôtov, ktoré sú usporiadané horizontálne a vertikálne. Príslušné označenia sú odvodené od pevnosti použitých oceľových drôtov. V prvom prípade sú horizontálne hrúbky 6 mm a zvislé hrúbky 5 mm. Pri druhom type máme do činenia so 6 a 8 mm. Prvý typ, ako bude zrejmé, je menej robustný ako druhý. To však stavbu plotu trochu uľahčuje. Z tohto dôvodu sa s ním často dosahujú veľmi stabilné a konzistentné výsledky. Typ 868 je tiež potiahnutý práškom, a preto je odolnejší voči poveternostným vplyvom. To by teda bola správna voľba pre niektoré regióny s drsným podnebím.

dvojité tyčové podložky s krásnymi kvetináčmi

individuálne riešenia

Do akej miery ponúkajú rohože s dvojitými tyčami dizajnovú flexibilitu? Na základe našich fotografií môžete vidieť, že máte k dispozícii rôzne vzory a výšky kovaného železa. Niektoré modely sú vhodné pre tradičný vidiecky dizajn, v ktorom sú malé dekorácie takmer vždy povinné. Minimalistické moderné riešenia sú naopak obľúbenejšie na mestských predmestiach. Pre tých, ktorí si svoj súkromný život v záhrade nechávajú čo najviac pre seba, by boli obzvlášť vhodným riešením rohože s dvojitými tyčami, ktoré sú vybavené ochrannými pásikmi..

zaujímavý vzor dvojitých rohoží

Kedy sú rohože s dvojitými tyčami nevhodné??

Dvojité tyčové rohože sú flexibilné v tvare a farbe a sú k dispozícii aj s rôznymi ozdobami a v rôznych výškach. Sotva existuje dvor alebo záhrada, či už moderná alebo tradičná, na ktoré by sa nehodili. Výnimkou sú však prípady, v ktorých bola zvolená určitá architektúra domu, ktorá tento typ kovovej konštrukcie vylučuje z čisto štylistického hľadiska. Ak však uvažujete iba o praktických dôvodoch, potom dvojité tyčové rohože prakticky nemajú konkurenciu ako materiál pre váš záhradný plot!

kríky s ružovými dvojitými tyčovými rohožami

dvojité tyčové podložky sivý detail

krásne dvojdielne rohože do vnútorného dvora