Stavba bazéna: súčasné trendy v architektúre bazénov

výstavba bazénov Kryté bazény Sacker architektúra bazéna

Inovatívna architektúra bazéna pre zdravie, fitnes a zábavu

 

Výstavba plaveckého zariadenia je dlhodobá investícia, ktorá si vyžaduje presné plánovanie a veľa know-how. Inovatívna architektúra bazéna novej generácie vytvára útočisko pre zdravie, fitnes a voľný čas.

Kvalifikovaní architekti sú správnymi partnermi pre implementáciu modernej kultúry kúpania modernej doby.

Foto: Roland Halbe

výstavba bazéna Krytý športový bazén Sacker modrá hodina Roland Halbe

 Foto: Wolf Dieter Gericke

výstavba bazéna Krytý športový bazén Sacker Wolf Dieter Gericke

Konštrukcia bazéna: Kryté a športové bazény s jasným dizajnovým jazykom a multifunkčnosťou 

Kryté a športové bazény dnes musia spĺňať najvyššie štandardy. Dizajn, energetické aspekty a technické detaily sú v centre inovatívnej architektúry bazéna. Športové bazény sú navrhnuté podľa súťažne orientovaných kritérií s cieľom vytvoriť optimálne podmienky pre súťaživých plavcov. Bazénové systémy s rôznymi rozmermi a rôznymi potápačskými systémami zaujmú svojim jasným dizajnovým jazykom. Kryté bazény s multifunkčnými funkciami je možné využiť rôznymi spôsobmi – či už na preteky vo vodnom póle, plávaní detí alebo aqua aerobiku. Sklenené kupoly a trojrozmerné štruktúry vytvárajú prázdninovú náladu v estetickej atmosfére. Moderné rekreačné bazény potešia návštevníkov zážitkovými bazénmi, tropickou flórou a exkluzívnymi kúpeľnými zónami.

Foto: Miguel Babo

stavba bazéna Sacker Keidel Minerálne termálne kúpalisko plný výhľad Miguel Babo

Moderné termálne kúpalisko – luxusne vybavené zariadenie

Moderné termálne kúpele už nie sú zamerané iba na potreby starších návštevníkov; mladí ľudia a rodiny tiež relaxujú v štýlových termálnych oázach, ktoré sa pôsobivo zameriavajú na prvok vody. Termálne kúpele sú teraz prezentované ako luxusne usporiadané zariadenia vo futuristických prevedeniach. Kúpeľná krajina s piesočnatými plážami dáva hosťom atmosféru ako v južnom Pacifiku. Termálne kúpele sú navrhnuté z dreva, prírodného kameňa, žuly, sklenených kociek a ľahkých plachiet. Špecializovaní architekti vytvárajú umelecké objekty pre kúpačov, ktorí dbajú na zdravie a chcú sa ponoriť do nápaditých vodných svetov.

Foto: Miguel Babo

stavba bazéna Sacker Keidel Minerálne termálne kúpaliská Miguel Babo

Sacker Architekten – stavba bazéna s dôrazom na detail 

Pri stavbe bazénového systému nie sú dôležité len funkčné a konštrukčné aspekty, ale aj udržateľnosť a optimalizácia nákladov. Sacker Architects sú odborníkmi na stavbu bazénov. Dôraz je kladený na plánovanie orientované na zákazníka a implementáciu konceptov kúpeľní na mieru. Či už rekreačný bazén & Zážitkový bazén, krytý a športový bazén, kombinovaný bazén alebo termálny bazén – všetky projekty sú realizované s veľkým dôrazom na detaily a predvídavosťou, pokiaľ ide o investičné a prevádzkové náklady. Sacker Architekten vyvíja individuálne kúpeľňové systémy pre súkromných a verejných klientov. Motivovaný tím architektov kontroluje všetky služby stavby bazénov v súlade s certifikáciou riadenia kvality ISO 9001: 2000.

Foto: Thomas Dix

Radon Revitalbad Menzenschwand; Krytý bazén s výhľadom

Foto: Thomas Dix

stavba bazéna Radon Revitalbad Menzenschwand plavecký bazén Blue Hour