Tu nájdete všetky potrebné informácie o vašej budúcej renovácii domu!

Prestavba a modernizácia: najlepšie tipy pre váš domov

Časy sa menia – a s nimi aj životné požiadavky. Jeden chce zásadne zmodernizovať svoj starší dom, druhý chce energeticky efektívne alebo primerane veku prerobiť nehnuteľnosť, možno ju tiež rozšíriť prístavbou. Tu sú najdôležitejšie rady, na čo by mali majitelia domov pri rekonštrukcii myslieť.

Na rekonštrukciu domu je potrebné povolenie?

Pred každou modernizáciou je najskôr potrebné skontrolovať, či plánované opatrenia vyžadujú schválenie. Obvykle je to vždy vtedy, ak sa počas práce zmení statika budovy, napríklad preto, že sa odstránia nosné časti. Informácie o tom môže poskytnúť stavebné povolenie. Buďte však opatrní: Aj keď nie je potrebné povolenie, musia byť dodržané platné stavebné predpisy.

Prestavba domu – vo vašom prípade je potrebné povolenie?

kolaudácia domu

Zvláštny prípad existuje vtedy, ak je dom chránenou budovou. Potom sú určité úpravy zakázané, iné môžu byť dokonca finančne podporované. Informácie o tom sú k dispozícii na príslušnom orgáne štátnej pamiatkovej ochrany.

Akonáhle budú formality vybavené, mali by ste sa dozvedieť čo najviac o ponukách a rôznych možnostiach vykonania pred zadaním objednávky alebo dokonca renováciou sami. Existujú aj užitočné tipy na obnovu a modernizáciu tu na schwaebisch-hall.de.

Získajte štátne granty!

trendy v prestavbe domu nové nápady

Medzi najbežnejšie modernizačné opatrenia patria prestavby na zvýšenie energetickej účinnosti. Vylepšená izolácia okien, dverí, striech a stien môže drasticky znížiť náklady na energiu. Ďalšou možnosťou je prechod na obnoviteľnú energiu. Na mnohé opatrenia existujú štátne granty vo forme lacných pôžičiek a grantov na splátky, napríklad prostredníctvom banky KfW.

To platí aj pre obnovu nehnuteľnosti primeranú veku. Každý, kto chce urobiť svoj domov bezbariérovým, rozšíriť dvere pre užívateľov invalidných vozíkov, eliminovať nebezpečenstvo zakopnutia alebo nekĺzavé kúpeľne, môže tiež získať finančnú podporu. Prostriedky zo zmluvy o pôžičke na bývanie a zmluvy o sporení možno použiť aj na renovácie primerané veku. Takto žijete nezávisle a bez vonkajšej pomoci v známom prostredí aj vo vyššom veku.

Prestavba domu – v inteligentnej domácnosti dom myslí sám za seba

prestavba domu na inteligentný dom

Pokiaľ ide o modernizáciu domu alebo bytu, v dnešnej dobe sa už nemôžete vyhnúť hláške „Smart Home“. Za myšlienkou „inteligentného domu“ je vytváranie sietí a centrálne ovládanie celej technológie budovy. Interakcia jednotlivých prvkov uľahčuje každodenný život, šetrí energiou a vytvára väčšiu bezpečnosť. Napríklad moderné termostaty automaticky regulujú teploty pre každú miestnosť podľa špecifikácií obyvateľov – napríklad zapnutím kúrenia v kúpeľni v požadovanom čase ráno. Žalúzie sa otvárajú alebo zatvárajú samy v závislosti od množstva slnečného svetla, senzory rozbitia skla spustia alarm v prípade vlámania a rozsvietia svetlá v celom dome – len niekoľko z mnohých možností, ktoré inteligentný dom ponúka. Moderná technológia vás môže zbaviť mnohých úloh doma – takže v živote bude viac času na krásne veci.

Prestavba domu – riaďte sa našimi tipmi na rekonštrukciu, modernizáciu alebo obnovu domu

tipy na prestavbu domu renovovať

 Zoznámte sa podrobne s prestavbou domu a urobte najlepšie rozhodnutie!

dom prerábajúci nové nápady

Prerábka domu – "Inteligentný domov" znamená inovácie a špičkové technológie

nápady na inteligentnú domácnosť hausumabu