10 prírodných riedidiel krvi pre lepší prietok krvi

Príliš dlhé sedenie za počítačom, nedostatok pohybu, nevhodná diéta a k tomu dlhé obmedzenia, navyše veľa podmienok na nabratie krvi. Môže to znieť trochu prehnane, ale to sú všetky niektoré z príčin, ktoré majú z dlhodobého hľadiska celkom negatívne účinky na náš prietok krvi. A to sa zase rovná „toku života“. Pretože zle cirkulujúci krvný obeh alebo dokonca krvná zrazenina môže mať pre nás fatálne následky. Cievne mozgové príhody, srdcové infarkty a pľúcne embólie sú najznámejšie a bohužiaľ najbežnejšie na celom svete. Čo s tým môžete aktívne urobiť a prečo môžu byť prírodné riedidlá krvi tak prospešné pre naše zdravie, sa dozviete nižšie.

Doprajte si pravidelný pohyb a čerstvý vzduch!

prírodné riedidlá krvi zdravé behanie

Čo sú to vlastne riedidlá krvi?

Pojem „riedidlo krvi“ v skutočnosti nie je vedecký a nie je úplne správny. Pevne sa však etabloval v každodennom používaní jazyka, a preto je ľahko zrozumiteľný. V zásade ide oveľa viac o tzv Antikoagulanciá alebo antikoagulanciá.

Ide o látky alebo látky, ktoré zabraňujú alebo obmedzujú zhlukovanie krvných doštičiek. To znižuje riziko vzniku nebezpečných krvných zrazenín, ktoré môžu spôsobiť trombózu. Mnoho takýchto farmaceutických riedidiel krvi sa používa v medicíne a často zachraňuje ľudské životy. Majú silný účinok a môžu byť samozrejme používané iba pod lekárskym dohľadom. Bohužiaľ, často majú množstvo vedľajších účinkov a môžu tiež viesť k nežiaducim interakciám s inými liekmi.

Riedidlá krvi zabraňujú trombóze v cievach

prírodné riedidlá krvi zdravé

Prírodné riedidlá krvi ako profylaxia

Na rozdiel od farmaceutických riedidiel krvi je o tých prírodných len málo známe, že by mali nejaké vedľajšie účinky. Každý vie, že by ste s ním mali byť opatrní, a ak máte akútne alebo chronické ťažkosti, rozhodne by vás mal vyšetriť a odporučiť lekár. Aj keď sa nemôžete skutočne predávkovať prírodnými riedidlami krvi, v niektorých prípadoch môže dôjsť k interakcii s niektorými liekmi. Prírodné látky, ako sú látky nachádzajúce sa v grapefruite a ľubovníku bodkovanom, sú toho dobrým príkladom. Zvlášť ak už užívate akékoľvek liečivé antikoagulanciá, nesmiete súčasne začať s prírodnými. Alebo ak áno, tak len v malých množstvách a pod lekárskym dohľadom. V zásade sú prírodné riedidlá krvi vhodnejšie na dobrú profylaxiu, a nie v naliehavých prípadoch alebo vážnych ochoreniach.

Mali by ste tiež piť dostatok vody pre lepší prietok krvi

prírodné riedidlá krvi pijú vodu zdravo

Extra tip: V žiadnom prípade by ste nemali prestať užívať lieky na zriedenie krvi sami. Vždy nechajte svojho lekára vopred vyšetriť. Ak chcete prejsť na prírodné riedidlá krvi, urobte to pomaly a s pomocou dobrého holistického lekára alebo zdravotníka. Nezabudnite, že lekárske vyšetrenie nemôže nahradiť žiadne z nasledujúcich riedidiel krvi!

A tu je našich 10 obľúbených, pokiaľ ide o prírodné riedidlá krvi:

Zázvor č. 1

prírodný zázvor riediaci krv zdravý

# 2 kurkuma

prírodná kurkuma riediaca krv

# 3 škorica

prírodná škorica na riedenie krvi

# 4 kajenské korenie

prírodné riedidlo krvi chilli papričky kajenské korenie

# 5 cesnak

prírodný cesnak riediaci krv

# 6 ananás

prírodný ananás riediaci krv

Hloh # 7

hloh prírodný riedidlo krvi

Kerblík # 8

žerucha prírodné riedidlo krvi

# 9 omega 3 mastné kyseliny

prírodné riedidlá krvi omega 3 mastné kyseliny

# 10 bobúľ goji

zdravé bobule goji prírodné riedidlo krvi

Buďte zodpovední za svoje zdravie. Vyhnite sa príliš dlhému sedeniu alebo státiu. Dajte si pauzu od monotónnych aktivít a vždy, keď je to možné, sa pohybujte na čerstvom vzduchu. Nefajčite a obmedzte konzumáciu alkoholu na minimum. Žite zdravým životným štýlom a dôverujte prírodným silám a svojim vnútorným liečivým silám. Spoľahnite sa na prírodné riedidlá krvi ako udržateľnú profylaxiu a vychutnajte si každý okamih s vďačnosťou!

Rozbehnite svoj krvný obeh!

prírodné bežecké cvičenie na riedenie krvi

Obohaťte svoj denný jedálny lístok o zdravé bylinky a korenie

zdravé prírodné korenie na riedenie krvi

Zázvor, škorica a kurkuma sú jedny z najsilnejších prírodných riedidiel krvi

prírodná krv riediaca zázvor kurkuma škorica

Cesnak a limetky sú tiež zahrnuté

prírodná krv riediaca zázvorová limetka cesnaková kurkuma

Mandle tiež pomáhajú zlepšovať krvný obeh

prírodné mandle na riedenie krvi

Ginkgo Biloba – skutočný zázrak z Ďalekého východu  

prírodné riedidlo krvi ginkgo biloba

Miestny harmanček je tiež veľmi prospešný pre našu krv a funguje ako jemné riedidlo krvi     prírodný harmanček riediaci krv

Mnoho ďalších čerstvých byliniek má podobné vlastnosti

prírodné riedidlá krvi zdravé

Šafran – na to sa odporúča aj červené zlato

prírodný šafran riediaci krv