10 superpotravín, ktoré môžete použiť na detoxikáciu pečene

Viete, kedy si detoxikovať pečeň? Väčšinou na to nemyslíme, kým nemáme vážny zdravotný problém. Ale v tomto bode už potrebujeme lekára a bohužiaľ často aj nemocnicu. Aby sa to nestalo, mal by človek neustále myslieť na čistenie tohto vnútorného orgánu. Pretože tam toxíny unikajú zo všetkých škodlivých zdravotných návykov. Mimochodom, takmer neexistujú žiadne príznaky otravy pečene, kým sa skutočne nezhorší. Existuje niekoľko potravín, ktoré pomáhajú detoxikovať pečeň. Na desať z nich by sme vás chceli upozorniť!

Na vyčistenie pečene potrebujete jablko denne

jablková pečeň vyčistiť skvelé nápady

Funkcia pečene

Zdravá pečeň reguluje obsah krvi a eliminuje tamojšie chemické toxíny. Tento orgán je zodpovedný za správnu funkciu celého metabolizmu v našom tele. V pečeni sú uložené dôležité vitamíny, železo a ďalšie nevyhnutné zložky. V tomto orgáne je tiež rozpustený inzulín, hemoglobín a niektoré ďalšie hormóny.

Staré, už nepotrebné krvinky sa ničia a vyrábajú sa chemické látky, ktoré sú obzvlášť dôležité pre zdravie krvi. Takže keď pečeň funguje zle, trpí mnoho ďalších orgánov a systémov v tele. Mali by sme teda jesť tak, aby sme úplne znížili riziko akýchkoľvek problémov s pečeňou. Začnime s potravinami, ktoré by mal každý z nás jesť častejšie.

Brokolica má niekoľko zložiek, ktoré pomáhajú vyčistiť pečeň

brokolica nápady očista pečene

Potraviny, ktoré môžete použiť na detoxikáciu pečene

brokolica

Konzumácia brokolice môže detoxikovať vašu pečeň. Vezmite ich ako prílohu k iným zdravým jedlám alebo ich použite na prípravu teplých šalátov. Tipy, ako si ho pripraviť, nájdete v tomto článku. Niektoré zo zložiek brokolice ničia bunky spôsobujúce rakovinu. Majú tiež veľa vlákniny a stimulujú metabolizmus. To tiež podporuje prácu pečene a tým odľahčuje tento vnútorný orgán. V brokolici je veľa vitamínu E a je to silný detoxikačný prostriedok na pečeň.

Vlašské orechy sú zázračným liekom na zdravie srdca a pečene

vlašské orechy nápady očistiť pečeň

Vlašské orechy

Ak budete jesť vlašské orechy pravidelne, tiež by ste detoxikovali pečeň. V tomto prípade pomôžu aminokyseliny, ktoré obsahuje. Mnoho orechov navyše obsahuje množstvo omega-3 mastných kyselín, ktoré sú nevyhnutné na čistenie pečene.

Jablká

Na čistenie pečene vám postačí len jedno jablko denne. Tieto plody sú dobrým zdrojom pektínu a rozpustnej vlákniny. Vyhnete sa tomu, aby sa príliš veľa toxínov dostalo do gastrointestinálneho traktu a krvi. Kyselina jablčná tiež čistí z krvi mnoho rakovinotvorných látok.

Varte s kurkumou častejšie a tým sa vám detoxikuje pečeň

pečeňová detoxikačná kurkuma

kurkuma

Vezmite si toto korenie k jedlám častejšie! Pomôžete tým aj detoxikácii pečene. Kurkuma podporuje regeneráciu pečeňových buniek a pomáha telu spaľovať prebytočné tuky.

Avokádo znižuje hladinu cholesterolu a dodáva telu vitamíny

avokádové nápady veľmi chutné

avokádo

Radi jete avokádo? Teraz vám dávame ďalší dôvod, prečo sa motivovať! Pretože v avokáde sú niektoré zdravé prísady, ktoré môžu znížiť znečistenie pečene. Existuje tam tiež veľké množstvo mononenasýtených mastných kyselín. Tieto látky dobre regulujú hladinu cholesterolu v našom tele. V avokáde je tiež veľa vitamínov a minerálov, ktoré celkovo zlepšujú naše zdravie a spaľujú tuky.

Zelený čaj je veľmi zdravý na detoxikáciu pečene

lahodný čaj na detoxikáciu pečene

Zelený čaj

Ak chcete detoxikovať pečeň, pite pravidelne veľa zeleného čaju. Tým sa z vášho tela odstráni mnoho toxínov a rozpustia sa nahromadené tuky vrátane pečene. Mnoho štúdií už ukázalo prospešnú úlohu tohto čaju pre zdravie pečene.

Pravidelnou konzumáciou citrónov si dokážete detoxikovať aj pečeň

skvelý detox citrónovej pečene

Citróny

Citróny tiež hrajú dôležitú úlohu pri detoxikácii pečene. Je to pravdepodobne spôsobené veľmi veľkým množstvom vitamínu C, ktoré tieto citrusové plody obsahujú. Vitamín C pomáha pečeni produkovať viac enzýmov, ktoré podporujú trávenie a vstrebávanie minerálov.

Najlepší účinok na pečeň je možné dosiahnuť vďaka kombinácii červenej repy a olivového oleja

lahodné nápady červená repa

Cvikla

Červená repa podporuje detoxikáciu z tela vďaka veľkému množstvu flavonoidov a beta-karoténu. To výrazne podporuje celkové zdravé fungovanie pečene. Červená repa je tiež prírodným prostriedkom na čistenie krvi vo všeobecnosti. Červená zelenina je obzvlášť zdravá, ak je konzumovaná zmiešaná s vysokokvalitným olivovým olejom.

Grapefruitová šťava na raňajky posilní vašu pečeň

čistenie pečene z grapefruitu

Grapefruit

V grapefruite je tiež veľa vitamínu C a, ako som povedal, táto zložka je veľmi zdravá pre pečeň. Existuje aj ďalší antioxidant nazývaný pektín. Glutatión tiež prispieva k silnej detoxikácii tela. Tento detox obsahuje aj grapefruit.

Dva až tri strúčiky cesnaku sú vynikajúcim profesionálom proti problémom s pečeňou

bunky cesnaku čistia pečeň

cesnak

Cesnak je zdravá potravina v mnohých ohľadoch. Podporuje aktiváciu pečeňových enzýmov a tým podporuje elimináciu toxínov. Cesnak znižuje hladinu cholesterolu a triglyceridov. Tie extrémne zaťažujú fungovanie pečene a nášho tela vôbec!

Všeobecné rady

Uvedené potraviny môžu byť zaradené do vášho denného menu rôznymi spôsobmi. Dôležitejšie je, aby sa to stávalo pravidelne a nemuselo ísť o to, že sú tieto množstvá veľmi veľké. Existujú aj detoxikačné programy s potravinárskymi prísadami a bylinkami, ktoré poskytujú intenzívnejšiu očistu vášho tela a najmä pečene. Skombinujte rôzne metódy a nechajte sa častejšie skúmať!

Prajeme vám pevné zdravie!