3 jednoduché tipy na chudnutie: lacné spôsoby, ako získať postavu snov!

N / A? Nahromadilo sa príliš veľa bokového zlata? To však nie je dôvod na to, aby ste prestali jesť a upadli do depresívnej nálady. Existuje množstvo vecí, ktoré s tým môžete urobiť teraz, lacno a efektívne. Dnes pre vás máme tri veľmi jednoduché tipy na chudnutie, ktoré nie sú jednoduché len pre vašu peňaženku, ale tiež vám poskytnú novú sviežosť a ľahkosť pre telo i myseľ. Samozrejme by ste mali súčasne dbať na vyváženú stravu, dostatok pohybu a optimálny príjem vody, ako aj na drastické obmedzenie akéhokoľvek pitia alkoholu. Ideálne by bolo dokonca úplne sa vyhnúť alkoholu a káve sladenej cukrom.

Naše tri tipy na chudnutie nie sú uvedené v poradí podľa dôležitosti a je pravdepodobnejšie, že budú vnímané ako užitočné nápady a ktoré stojí za to vedieť. Nejde o univerzálne pravidlá a nemali by sa mýliť s odbornými znalosťami. Počúvajte viac svoj vlastný črevný inštinkt a predovšetkým svojho lekára alebo alternatívneho lekára. Ak v súčasnosti trpíte akútnym ochorením, ste tehotná alebo dojčíte, NIKDY nezačínajte s jedným z týchto tipov na chudnutie bez predchádzajúcej konzultácie so špecialistom. Začnime teda!

Teraz potrebujete zdravé tipy, ako schudnúť

tipy na chudnutie váhy s nadváhou

1. tip: vyrovnajte svoju acidobázickú rovnováhu

Rovnako ako detoxikácia tela, vyvážená acidobázická rovnováha sa ukazuje ako zásadná pre zdravé chudnutie. Pretože iba vtedy, keď je organizmus v rovnováhe, môže správne fungovať a vy to môžete cítiť a vidieť. Pravdepodobne ste už počuli o oxidačnom strese, alebo inými slovami, okyslení tela.

A buďme úprimní! Pravdepodobne ste to už zažili na vlastnej koži – obzvlášť po dlhej zime alebo po honosnom jedle plnom výdatných pochúťok a sladkostí. Nepravda?

Potom pre vás máme pripravenú pomôcku na odkyslenie SOS, ktorá znova vyváži vašu acidobázickú rovnováhu. Ide o sódu bikarbónu a citrón. Tieto dve jednoduché prísady, zriedené vodou, sú skutočnými odborníkmi nielen na domácnosti šetrné k životnému prostrediu, ale aj na boj s oxidačným stresom. Tieto finančné prostriedky sú navyše veľmi lacné a ľahko sa zháňajú. Mali by ste pamätať na to, že používate iba organické citróny a sódu bikarbónu bez hliníkových prísad, inak riskujete, že svoje telo zaťažíte škodlivými pesticídmi a hliníkom. V obchode so zdravou výživou a v lekárni určite rýchlo nájdete to, čo hľadáte.

Sóda a citrón dokážu zázraky

tipy na pitie citrónovej sódy na chudnutie

Niektorí ľudia zmiešajú citrónovú šťavu s lyžičkou sódy bikarbóny a potom to celé zriedia trochou vody, než vypijú tekutinu. Preferujeme však, aby bol jemnejší, a preto vám radíme, aby ste postupovali inak.

V skutočnosti: Jednu zarovnanú lyžičku sódy bikarbóny nalejte do pohára plného teplej vody, dobre premiešajte a každé ráno po vstaní pite na prázdny žalúdok. O desať minút neskôr vytlačte šťavu z polovice citrónu, zrieďte ju trochou vody a pite malými dúškami. Základný účinok sódy bikarbóny a citrónu blahodárne pôsobí na váš žalúdok a taktiež si môžete načerpať novú energiu so zdravou energiou a príjemnou sviežosťou. Najlepšie je urobiť to isté asi dva týždne a potom si dať zhruba mesiac pauzu, než si urobíte ďalší režim sódy bikarbóny a citrónu. Vaše telo sa vám poďakuje.

Jednoducho zmiešajte sódu bikarbónu s teplou vodou a pite po dúškoch

tipy na pitie sódovej vody na chudnutie

Čerstvo vylisovanú citrónovú šťavu podľa chuti zrieďte vodou

citrónová šťava zdravé tipy na chudnutie

Tip 2: Kapustová polievka pre ploché brucho

Na „magickú kapustovú polievku“, ako sa jej v USA hovorí, prisahajú mnohé známe hviezdy a hviezdice. Ako sa polievka stala známou ako jeden z najobľúbenejších diétnych spôsobov rýchleho chudnutia, nie je celkom jasné. Faktom je, že veľa ľudí jedáva kapustovú polievku častejšie, keď cíti prebytočné kilá. Hlavným tajomstvom kapustovej polievky je, že kapusta má veľa vlákniny a je ťažko stráviteľná. Táto zelenina má zároveň veľmi málo kalórií, a tak spotrebujete viac energie, ako prijmete pri jedle, čo sa logicky pozitívne prejavuje na chudnutí.

Kapusta je plná vitamínov a stopových prvkov

kapustová polievka zdravé tipy na chudnutie

Človek by však nemal dúfať v zázrak a tým preháňať. 7-dňová diéta s kapustou bude stačiť. Tiež by ste sa mali vyhnúť alkoholu, káve a sladkostiam a piť viac vody. Zvlášť večer sú povolené malé porcie prírodného jogurtu, nízkotučného tvarohu a zemiakov. A aby kapustnica nechutila príliš nudne, môžete si ju každý deň pripraviť trochu inak. Experimentujte s rôznymi druhmi zeleniny, čerstvými bylinkami a korením. Polievku môžete dokonca zmraziť v malých porciách alebo si ju vziať so sebou do práce v termoske.

Do polievky môžete pridať trochu póru a petržlenu

pór petržlenová kapustová polievka recept zdravé tipy na chudnutie

Zemiaky, mrkvu a zeler rozhodne patria do vašej „magickej kapustnice“

kapustová polievka zo zemiakovej mrkvy zdravé tipy na chudnutie

Môžete nájsť ešte viac podrobností a zložitostí o diéte kapustovej polievky tu.

opatrnosť! Takáto diéta sa rozhodne neodporúča ľuďom, ktorí majú metabolické alebo obehové ochorenie.

Nájdete tu skvelý recept na „magickú kapustovú polievku“ tu.

3. tip: naplánujte si deň úľavy

Je dobre známe, že pravidelná úľava pre celý tráviaci systém nie je nový vynález. Staroveké národy a staroveké civilizácie už vedeli, ako z toho ťažiť po zdravotnej stránke. Okrem terapeutického pôstu sa ustálili aj dni úľavy. Najlepšie je naplánovať si jeden úľavový deň v týždni. Čo napríklad streda alebo skôr štvrtok? Pretože v tento deň by ste nemali konzumovať kávu, alkohol, mäso a cukor. Najlepšie je jesť iba ovocie a zeleninu a piť veľa bylinkového a ovocného čaju s medom. Pre tých z vás, ktorí s ním už majú viac skúseností, je dokonca vhodné konzumovať v tento deň iba tekutiny – neperlivú minerálnu vodu, čaje bez kofeínu, čerstvo vylisované šťavy a smoothies.

Urobte z toho špeciálny deň!

deň úľavy vypite čajové tipy na chudnutie

Pripravte si čerstvé šťavy a smoothie!

tipy na chudnutie s džúsmi

Extra tipy

Skúste tiež tieto jednoduché nápady pre zdravé chudnutie:

  • ťahanie oleja každé ráno po vstaní
  • pri jedení dlhšie žujte
  • pred každým jedlom si dajte jablko
  • Po 16. hodine už nejedzte žiadne sacharidy

Pri ťahaní oleja uprednostnite extra panenský olivový olej

šalát zdravé tuky olivový olej tipy na chudnutie

Chia semienka sú perfektné ako zdravá prísada do vašich smoothie

chia semienka zelené smoothie zdravé tipy na chudnutie

Pridajte do čaju nejaké čerstvé sezónne ovocie

ovocný čaj zdravé jahody maliny tipy na chudnutie

Jednoduché nápady pre zdravú detoxikačnú vodu

detoxikačná voda s citrónovými radami na chudnutie

detoxikačná voda citrusové plody jahody tipy na chudnutie

jahodová diéta detoxikačná voda tipy na chudnutie

tipy na chudnutie s ovocím a vodou

letné nápoje ovocie ľadový čaj tipy na chudnutie

Zelené smoothie z kiwi, avokáda a špenátu si doprajte častejšie

zelené smoothies recepty tipy na chudnutie

Pomarančová šťava je skutočným všeliekom, pokiaľ ide o zdravé chudnutie

pomarančový džús bio zdravé tipy na chudnutie

Rovnako ako zázvor a citrón

tipy na detoxikačný zázvorový citrónový nápoj na chudnutie

Nezabudnite na každodenné cvičenie!

gymnasitk joga tipy na chudnutie

A čoskoro to bude vyzerať rovnako aj pre vás!

tipy na chudnutie