3 pokyny na starostlivosť o tetovanie pre dokonalú následnú starostlivosť

O čerstvé a nové tetovanie sa treba už od začiatku poriadne starať, pretože prvé dni sú kľúčové. Téma starostlivosti o tetovanie sa komentuje znova a znova. Dôvodom sú časté prípady otravy krvi, ktoré môžu mať pre ľudí fatálne následky. Naši redaktori pripravili pre všetkých milovníkov tetovania 3 dôležité tipy na starostlivosť o tetovanie a my vám chceme hneď ukázať, ako si môžete svoje nové umelecké dielo viac užiť.

Krémy

Krém je pre následnú starostlivosť o tetovanie nevyhnutnosťou, pretože starostlivá aplikácia krému po piercingu chráni pred infekciami. Nanášaním pleťovej vody môžete obmedziť stratu farby, čo bude pre vás po chvíli veľmi škodlivé. Prvý týždeň po piercingu sa spravidla považuje za najdôležitejší zo všetkých. Dôvodom je to, že v nasledujúcich dňoch je potrebná častá aplikácia krémov. Odporúča sa prediskutovať výber krémov s odborníkmi, pretože vo výbere je veľa nekvalifikovaných produktov, ktoré majú pre pokožku hrozné dôsledky. Krém na tetovanie číslo 1 neexistuje, ale existuje variant, ktorý chválili odborníci v tomto odvetví. Výrobok na ošetrovanie sa nazýva vazelína a je obzvlášť obľúbený pre svoj jedinečný účinok. Dôvodom je to, že vazelína neobsahuje žiadne konzervačné látky, a preto nehrozí žiadne alergické reakcie.

Prvý týždeň po piercingu by ste mali krém naniesť 3-5-krát denne

krémy na ošetrovanie tetovania

Správna výživa

Vaše telo potrebuje vitamíny každý deň, pretože zaisťujú zdravý životný štýl. Správna výživa zaručuje ľuďom lepší výkon a produktivitu v každodennom živote. Správna konzumácia vitamínov je obzvlášť dôležitá pre čerstvé tetovanie. Aby sme boli presní, potrebujete vitamín C, pretože hojenie rán je vitamínom výrazne podporované.

Celú svoju dennú potrebu vitamínu C môžete pokryť mnohými druhmi ovocia a zeleniny. Potraviny najbohatšie na vitamín C sú citróny, pomaranče a jahody, ktoré patria medzi 10 najlepších potravín, ktoré by ste mali denne jesť. Odporúčaná denná diéta je: 100 mg vitamínu C sa rovná 200 g jahôd. Vyhýbanie sa alkoholu je veľmi dôležité, pretože vitamíny sa pri konzumácii ničia.

Vaše hojenie rán je silne podporované vitamínom C.

Udržujte výživu pre tetovanie

Čisté

Čistenie a umývanie sú pre tetovanie veľmi dôležité a mali by ste ich vykonávať veľmi opatrne. Ráno a večer musíte najskôr umyť vodu z rany a zvyšky farby. Buďte obzvlášť opatrní a dávajte si pozor na ruky, pretože by mali byť úplne čisté a dezinfikované. Pri prvom praní môžete vidieť slizkú vrstvu, ktorú je potrebné zmyť. Odporúčame neutrálne pracie prostriedky PH, pretože neobsahujú žiadne parfumy. Existujú špeciálne sprchové gély, ktoré sú vyvinuté len pre čerstvo potetovanú pokožku.

Čistenie tetovania by malo byť veľmi opatrné

starostlivosť o umývanie tetovania

Ošetrenie čerstvo potetovanej pokožky je v dnešnej dobe veľmi dôležité, pretože rany sú veľmi často infikované. Bez ohľadu na to, aké veľké je tetovanie, mali by ste dbať na presnú a dobrú starostlivosť.

I.Urobte si prieskum najlepších produktov na starostlivosť o tetovanie

krémová starostlivosť o tetovanie

 

200 gramov jahôd stačí na denné hojenie rán

tetovanie s jahodovou výživou  krémy na starostlivosť o tetovanie starostlivosť o tetovanie s vitamínom C.