5 tipov na detoxikáciu tela – takto funguje skutočný detox!

Očistite svoje telo a cíťte sa znova ako znovuzrodení. Kto to nechce Opäť prejsť životom plným energie bez otravnej únavy a otravných bolestí hlavy, bez neustálych porúch spánku a chronických tráviacich problémov. Proste milé!

Nie nadarmo majú všetci na jar a na jeseň očistu a detox. Dúfame, že terapeutické hladovanie a jednoduché detoxikačné tipy prečistia telo a vrátia imunitný systém späť na nohy..

Prvá vec, ktorú by ste mali detoxikovať, je očista hrubého čreva. Je to aj logické, pretože ako starovekí lekári vedeli, naše zdravie je skryté v črevách. Trochu jemnejšie povedané: náš imunitný systém je do značnej miery závislý od nášho črevného zdravia. Dnešní vedci idú ešte ďalej a dokazujú, že naše črevá sú naším druhým mozgom a priamo súvisia s našou psychikou. Už niečo z Syndróm dráždivého čreva počuť?

Očistite telo a dajte nám “reštart systému”

detox tela čistenie čreva zdravá detoxikačná kúra

Existuje množstvo klinicky testovaných metód úplnej očisty hrubého čreva, ako aj tých, ktoré sa časom osvedčili a pochádzajú z tradičnej medicíny alebo ajurvédy. Mali by ste sa dozvedieť viac a rozhodnúť sa pre metódu, ktorá je pre vás najlepšia. Najlepšie je nechať si poradiť od svojho lekára alebo alternatívneho lekára, pretože to často závisí od vášho konkrétneho zdravotného stavu.

Po kompletnej črevnej rehabilitácii sa začína fáza skutočnej detoxikačnej kúry. Teraz sú orgány a krv vyčistené. A samozrejme existuje množstvo prírodných liečebných prostriedkov, osvedčených a inovatívnych metód, z ktorých si môžete vyberať. V dnešnom príspevku predstavujeme 5 z nich, ktoré považujeme za odporúčané.

Zdravé črevo znamená aj zdravú psychiku

črevná rehabilitácia detoxikácia tela detoxikačná kúra

Nesprávne stravovacie návyky, stres a zlé prostredie majú za následok počas nášho života obrovské množstvo toxínov, ktoré sa v našom tele hromadia a dlhodobo poškodzujú naše telesné bunky. Rôzne huby, baktérie a parazity sa navyše cítia pohodlne v našich črevách a doslova sa živia. Keď je táto nepríjemná pravda rozpoznaná, človek ju už spravidla nechce prijať a v najlepšom prípade sa to snaží napraviť účinnými opatreniami alebo aspoň nie ďalej zvýhodňovať. A tak sa väčšinou rozhodnete pre detoxikačnú kúru alebo tradičný terapeutický pôst.

Správnou detoxikáciou zmiernite chronické gastrointestinálne ťažkosti

gastrointestinálne ťažkosti, detoxikácia tela

# 1 tip – čaj na detoxikáciu

Detoxikačné kúry sú často ponúkané vo forme čajov v lekárni alebo drogérii. Akosi sú aj tieto lepšie prijímané nami spotrebiteľmi, pretože relaxáciu, liečenie a pokoj často spájame s čajom. Pripravte si teda vynikajúci čaj na detoxikáciu a podeľte sa oň s rodinou alebo priateľmi – aké šťastie vás robí zdravým!

Liečivé byliny ako detoxikačný čaj

detoxikačný čaj detoxikačná kúra prečistí telo

A ktoré bylinky a lieky sa odporúčajú? Prax ukázala, že zoznam je dlhý. Tu uvádzame iba najdôležitejšie ingrediencie, ktoré sú ideálne vhodné ako čaj na vašu detoxikačnú kúru a sú tiež veľmi lacné a ľahko dostupné..

Najlepšie ingrediencie pre váš detoxikačný čaj:

 • Organický zelený čaj Sencha z Japonska
 • Žihľava
 • kurkuma
 • zázvor
 • Citrónová tráva
 • Yerba mate
 • Brezové listy
 • bobule goji
 • púpava
 • Lupene ruží
 • Bobule rakytníka
 • rozmarín
 • Organický citrón

Zázvorový čaj si pripravujte pravidelne, aby ste sa detoxikovali!

telový detox citrón zázvor badián škoricový čaj

7 najdôležitejších výhod zázvoru:

#Tip 2 – Čistenie potravín

Áno, detoxikačné čaje už dokázali svoje detoxikačné účinky a bezpochyby patria medzi najobľúbenejšie prírodné detoxikačné produkty. Ak sa ale pozriete bližšie, na detoxikáciu možno použiť aj samotné jedlo. Lebo ako už povedal Hippokrates: „Vaše jedlo by malo byť vašimi prostriedkami a vaše opravné prostriedky by mali byť vašim jedlom.“

Dávajte pozor na organickú kvalitu a rovnováhu v jedle!

jedlo črevná rehabilitácia očista tela detoxikačná kúra

Napríklad všetka zelená zelenina je vynikajúcim zdrojom antioxidantov a životne dôležitých vitamínov a stopových prvkov, ktoré vás optimálne podporia pri detoxikácii a odstránení škodlivých toxínov a voľných radikálov z tela..

Brokolica a špenát sú naše obľúbené, pokiaľ ide o detoxikačné jedlá

brokolicová detoxikačná kúra prečistí telo

Sladký zemiak – exotika medzi odborníkmi na detoxikáciu v tejto krajine

kurkuma zdravá detoxikačná kúra prečistí telo

Pripravte si detoxikačné smoothie z čerstvých surovín

jedlo telo detox ananás špenát jablko zázvor

Zlatý koreň – kurkuma

kurkumový čaj na detoxikačnú detoxikačnú kúru

Detoxikačné raňajky zo semienok, orieškov a čerstvých fíg s prírodným jogurtom 

jedzte zdravé raňajky, detoxikujte svoje telo

# 3 tip – detox od čias babičky

Vlastne veľa predtým! Pretože väčšina liekov, ktoré používali naši starí rodičia, bola ľudstvu známa už od praveku. Takto to vyzerá napríklad s takzvanou citrónovou a olivovou kúrou alebo cesnakom nakladaným v mede. Jednoduché detoxikačné recepty, ktoré v skutočnosti stoja za zlato.

Med a cesnak používajte proti toxínom a parazitom

cesnak, pšenica, med, detoxikujú telo

Môžete si ľahko pripraviť vlastný režim cesnaku a medu:

# 4 Tip – Detoxikujte svoje telo soľami Schüssler

Schüsslerove soli sú nám už dlho známe a sú sami o sebe lekciou. Môžete o tom veľa informovať a skúmať. Ale pokiaľ ide o čistenie tela, najvhodnejšie soli sú určite čísla 6, 9 a 10.

Schüsslerova soľ č. 6 (Kalium sulfuricum) sa nazýva aj detoxikačná soľ a právom. Prirodzeným a jemným spôsobom stimuluje pečeň a trávenie.

Schüsslerova soľ č. 9: (fosforečnan sodný), na druhej strane, zaisťuje správny metabolizmus, a tým pôsobí proti chuti do jedla. Súčasne je v tele regulovaná acidobázická rovnováha, ktorá podporuje lepšie fungovanie celého organizmu.

V neposlednom rade je tu Schüsslerova soľ č. 10 (sodná síra) – drenážna soľ. To vedie k vylučovaniu kyselín a toxínov z tela stimuláciou pečene, obličiek a žlče a ich úplnou podporou v ich práci..

Nádherné soli Schüssler ako zdroj zdravia

schüssler soľ zdravá detoxikácia tela očista

Na detoxikačnú kúru so soľami Schüssler je vhodné nechať každý deň rozpustiť v ústach asi 3 × 2 tablety každej z týchto troch solí..

Pozor! Ak sa necítite úplne bezpečne alebo ak máte špeciálnu zdravotnú situáciu, opýtajte sa svojho lekára, lekárnika alebo alternatívneho lekára skôr, ako začnete užívať!

Tip č. 5 – pôst bez hladu

Skutočná detoxikačná kúra nemusí byť drastická a nepríjemná. Preto by ste sa mali v popredí dobre informovať a nebyť na seba príliš prísni. Okrem toho by sme mali varovať pred podvodníkmi a klamlivou reklamou na internete, pretože s detoxom a detoxikáciou bohužiaľ mnoho súčasných „šarlatánov“ dúfa vo veľkú ziskovú maržu, ktorá bohužiaľ ide na úkor nedbalých spotrebiteľov..

Napriek tomu existujú detoxikačné kúry, ktoré sa už osvedčili a vedú k optimálnym výsledkom. Takto napríklad 14-dňový detoxikačný program Colo Vada Plus od Coral Club. Ide o holistické čistenie čriev a detoxikáciu tráviaceho systému, ktoré sa vykonávajú výlučne z prírodných rastlín plných minerálov a vitamínov, ako aj potrebného množstva probiotík. Bunky tela prijímajú to, čo potrebujú, ale toxíny, baktérie, vírusy, huby a parazity sa prirodzene odstraňujú z čriev. Tri fázy detoxikačného programu sú optimálne prispôsobené vašim prirodzeným fyziologickým procesom a nijako neovplyvnia váš každodenný život.

Čerstvo vylisované šťavy vám pomôžu detoxikovať telo

citrusové plody črevná očista detox kúra očista tela

Záver:

Doprajte teda svojmu telu skutočný „reset“. Vyčistite si pečeň, obličky, krv a lymfatický systém a začnite opäť svoj čistý život s vitalitou!

Nezabudnite zabezpečiť dostatočný prísun vody a vždy pamätajte na to, že dobré trávenie začína v ústach. Žujte preto svoje jedlo dlhšie a tvrdšie a nechajte svoj tráviaci systém vydať zo seba to najlepšie. S ohľadom na to: zostaňte zdraví!

Vždy dbajte na to, aby ste mali pestrú stravu!

prírodné čistenie čriev detoxikuje telo

Prírodný jogurt a ovocie sú na prvom mieste v zozname

prírodný jogurt črevná rehabilitácia probiotiká detoxikujú organizmus

Rovnako ako čerstvé ovocné a zeleninové smoothie …

červená repa čučoriedky očista tela detoxikácia

… a lahodné ovocné čaje

    detoxikácia tela čajové čistenie čriev detoxikačná kúra

Spirullina je považovaná za skutočný zázračný liek pri detoxe

detoxikačná kúra zo spirulliny prečistí telo

A citrónová detoxikačná voda je určite klasikou, pokiaľ ide o čistenie tela

citrónová voda bazalka črevná očista detoxikujú organizmus