5 tipov na kocovinu, ktoré môžu skutočne pomôcť

Noc bola nezabudnuteľná a párty … jednoducho úžasná! Iba ak by táto nevoľnosť a bolesť hlavy znova neboli! Nejako ste vypili jeden alebo viac nápojov viac ako obvykle. Teraz sú tipy proti kocovine na dennom poriadku. Našťastie sme pre vás niektoré uviedli v nasledujúcich riadkoch.

Užitočné tipy proti samovoľnému kocovine?

tipy proti bolesti hlavy z kocoviny

Prečo po alkohole príde kocovina?

Výsledkom je, že alkohol vedie k strate tekutín v tele a následne k nerovnováhe medzi rôznymi minerálmi, ako je vápnik, horčík, draslík, sodík a voda. Preto je silná bolesť hlavy, nevoľnosť a nepríjemný pocit smädu. Často sa vám točí hlava a len ťažko vydržíte vlastný zápach z úst.

Tiež sa nie je čomu čudovať, pretože ľudský organizmus alkohol vníma prirodzene ako druh jedu a snaží sa ho zbaviť čo najrýchlejšie, či už zvracaním alebo hnačkou..

Aj keď bola posledná párty rovnako príjemná a nezabudnuteľná, príznaky nadmerného pitia alkoholu na druhý deň sú niekedy takmer neznesiteľné. Môžete hneď prisahať: To je ono. Už nikdy nepijem alkohol! V dobrej spoločnosti sa na tento sľub pre seba rýchlo zabudne a vy sa naplno zapojíte … opäť so pohárom v ruke.

Niekoľko dobrých tipov na kocovinu sa môže vždy hodiť

tipy proti kocovine

No možno nabudúce budete môcť piť len trochu alkoholu. Napriek tomu vám pre istotu dávame už 5 účinných tipov proti kocovine a prajeme vám potom skvelú párty bez bolestí hlavy a nevoľnosti!

1. tip: minerálka pred spaním

tipy minerálnej vody proti kocovine

Je veľmi dôležité čo najskôr kompenzovať nedostatok tekutín a minerálov v tele. Je preto vhodné vypiť aspoň jeden pohár neperlivej minerálnej vody nielen pred požitím alkoholu, ale aj krátko pred spánkom. Niekoľko postrekov čerstvého citrónu vo vode by bolo tiež v poriadku, ak samozrejme dobre znášate citrusové plody.

Tip 2: Ráno zjedzte surové vajíčko

hroty surových vajec proti kocovine

Majte sa radi Američania! Surové vajíčko stačí dochutiť trochou soli, korenia a paradajkovej šťavy a vypiť. Môžete to tiež vyskúšať s iným obľúbeným korením, ako je napríklad kurkuma, slané alebo muškátový oriešok. Aj keď budete vajíčko piť len čisté, čoskoro pocítite jeho blahodarné účinky.

Tip 3: Správne raňajky dokážu zázraky

tipy proti kocovému müsli s ovocím

Mastné jedlá po určitom pochopení neutralizujú alkohol v tele, a preto niektorí ľudia odporúčajú tučné plné anglické raňajky, ak máte kocovinu. Zároveň však také jedlo často býva v žalúdku poriadne ťažké. Preto sa skutočne neodporúča na sťažnosti po nadmernej konzumácii alkoholu. Je lepšie pripraviť si ľahké, zdravé raňajky s prírodným jogurtom, ovsenými vločkami a čerstvým ovocím podľa vlastného výberu. Veľmi by vám mal pomôcť aj kefír alebo Ayran s trochou soli.

4. Tip: Alka-Selzer môže príležitostne pomôcť

seltzer lieky alka fizz modré pozadie obal

Napriek tomu, že sa Alka-Selzer používa na mnohé choroby a je možné ho dostať v lekárňach bez lekárskeho predpisu, nemalo by sa zabúdať, že sa jedná o liek. Účinnou látkou v ňom je vlastne aspirín a ak ho nemôžete tolerovať alebo máte slabší žalúdok, nemali by ste Alka-Selzer užívať bez lekárskej pomoci. V mnohých prípadoch však tento liek celkom dobre pomáha a u úplne zdravých ľudí vždy prináša úľavu od symptómov kocoviny.

Tip 5: Doprajte si extra dávku čerstvého vzduchu

tipy proti kocovine pri prechádzke v parku

Okrem správnych nápojov a jedla je prechádzka vonku rozhodne jedným z najlepších tipov proti kocovine. Pretože týmto spôsobom opäť rozbehnete obeh a dodáte krvi viac kyslíka, ktorý je naliehavo potrebný po ťažkej noci na párty.

Starostlivo si poznamenajte týchto 5 silných tipov na kocovinu a podľa potreby ich aplikujte. Prajeme vám dobrú náladu, skvelé večierky a predovšetkým potom deň bez kocoviny!

Pite veľa neperlivej vody s citrónom a mätou!

citrónová voda s mätovými končekmi proti kocovine

Zelené smoothies sú tiež veľmi nápomocné pri pretrvávajúcej kocovine

zelené smoothie tipy proti kocovine

Ďalšími odporúčanými zdravými tekutinami sú kokosová voda, zázvorový čaj a čerstvo vylisované šťavy

tipy na kokosovú vodu proti kocovine

tipy proti zázvorovému čaju z kocoviny

čerstvo vylisované pomarančové šťavy proti kocovine

Tiež sa snažte jesť dusenú zeleninu a čerstvé ovocie po celý deň!

bielkoviny zelenina ovocie tipy proti kocovine