5 trikov pre zdravé stravovanie – takto sa môžete zdravo stravovať na dovolenke

Pre milióny ľudí na celom svete je leto najlepším obdobím na dlhšie prázdninové výlety a spoznávanie nových, neznámych miest, objavovanie vzdialenej krajiny a úplné uvoľnenie stresu každodenného života. Tiež predpokladáme, že dobrá dovolenka zahŕňa nielen veľa slnka, čerstvého vzduchu, široké pláže a vysoké hory, ale aj chutné jedlá sú súčasťou denného programu. Chrumkavé wontony v Hongkongu, krémová Gouda v Amsterdame a kopček (alebo dva) stracciatella gelato v Portofino? To všetko by ste si mohli dopriať na dovolenke, však? Áno, ale týždeň hodovať do sýtosti by zmenil aj toho najambicióznejšieho turistu na lenivého a nezaujatého návštevníka. Je možné uspokojiť epikurejské chute, keď zostanete v dobrej kondícii a plní energie? Odborníci na výživu hovoria úplne: Áno! To je celkom možné, ak si na dovolenke zachováte zdravé stravovacie návyky a budete si v rozumnej miere užívať jedlo a pitie.

Zdravé stravovanie na dovolenke je tiež veľmi dôležité

trendy jedia zdravo aj na dovolenke

Pripravili sme 5 cenných tipov pre všetkých, ktorí radi cestujú o zdravom stravovaní, dokonca aj na prázdniny. Nie sú vôbec komplikované, ale dajú sa ľahko sledovať. Ak budete mať na pamäti naše rady, určite prežijete skvelú, rušnú a nezabudnuteľnú dovolenku.

Tip 1: Prázdniny začínajú na letisku, kde sú zdravé jedlá na dennom poriadku!

Mnoho dovolenkárov podľahne pokušeniu vyraziť na dovolenku a kúpiť si na cestu niečo „silnejšie“ hneď po príchode na letisko. Zdravé predletové jedlo alebo desiata? Áno, prečo nie, pretože mnohým cestujúcim príde jedlo na palube bez chuti. Naša rada znie: V takýchto situáciách by bolo lepšie jesť niečo čerstvé, napríklad výrobky obsahujúce bielkoviny a vlákninu, ako je humus, čerstvá zelenina, nízkotučný syr a hrsť mandlí..

Ale ak ste typ, ktorý má tendenciu dostať sa na letisko na poslednú chvíľu, je možné nájsť si aj zdravé miesta na stravovanie po nástupe. Odporúčame grécky jogurt a ovocie alebo sendvič bohatý na bielkoviny s morčacím a celozrnným chlebom.

Získajte zdravé jedlo na letisko!

trendy cestovanie a dovolenky jedenie ovocia a zeleniny

V najhoršom prípade, ak máte pred letom veľký hlad, môžete si objednať čerstvý šalát v jednej z letiskových reštaurácií a k tomu grilované kura a vhodný dresing. Najdôležitejšia a veľmi zdravá rada počas každého letu je veľmi krátka: pite veľa vody. V 10 000 m nadmorskej výške hrozí pocit dehydratácie. Pite teda veľa vody, jablkového alebo pomarančového džúsu, aby ste bojovali proti jet lag a únave pri pristátí.

Je dôležité, aby ste pili dostatok vody!

zdravé jedlo piť dostatok vody na dovolenke

Vychutnajte si lahodné jedlo v neďalekej reštaurácii

zdravé stravovanie počas dovolenky vyberte si vhodnú reštauráciu blízko letiska

Tip 2: V hotelovom bare nie sú ponúkané zdravé jedlá

V hotelovom bare môžete stráviť veľa príjemných hodín s priateľmi a inými dovolenkármi, ale neexistuje zdravé jedlo v pravom slova zmysle. Občerstvenie obsahuje veľa soli, koláče a ďalšie dobroty príliš veľa cukru. Náš tip je: Choďte radšej na miestny farmársky trh a vyberte si niečo čerstvé podľa svojho vkusu. Je to tiež zábavný spôsob, ako spoznať svoje nové okolie zblízka. Získajte medzi tým čerstvé ovocie a malé pochúťky a občerstvenie a budete sa cítiť plní a šťastní, keď budete cestovať medzi jednotlivými výletmi na mieste..

Zorganizujte nádherný obed na pláži

zdravé jedlo na dovolenke čo jesť tipy

Tip 3: Dôležité pravidlo pre zdravé stravovanie: nevynechávajte raňajky!

Aj na dovolenke sú raňajky najdôležitejším jedlom! Začnite každý deň prázdnin výdatnými raňajkami a budete sa cítiť dobre a uvoľnene. Väčšina hotelov má raňajky formou bufetu. Náš tip je: Ráno vynechajte sladké pečivo a slaninu a rozhodnite sa pre plniacu bielkovinovú omeletu, celozrnný toast a chutné bobule bohaté na antioxidanty. Takýmto spôsobom si môžete dobiť baterky na deň, ktorý môže byť na dovolenke plný poznávania pamiatok alebo športových aktivít. Takto sa na dovolenke cítite naozaj dobre!

Vychutnajte si bohaté raňajky v hotelovej izbe

trendy si na dovolenke užívajte raňajky do postele

Tip 4: Navrhnite si jedlo podľa miesta dovolenky

Pred cestou na dovolenku si urobte malý prieskum a vyhľadajte najlepšie jedlá v krajine, ktorú plánujete navštíviť. Chystáte sa do Paríža? Doprajte si radosť z čerstvo upečenej bagety vedľa Eiffelovej veže. Vzdajte sa chleba v Tokiu, kde si určite užijete sushi! Objednajte si cestoviny na Capri a rybie filé v Grécku. Cestovanie je vždy úžasný zážitok, na ktorý budete dlho spomínať. Nechcete sa zbaviť svojej nádhernej dovolenky tým, že budete jesť nesprávne veci, však? Doprajte si kalorický obed, ak plánujete stráviť popoludnie aktívne. Na večeru prejdete na ľahké menu s malým množstvom bielkovín a veľa zeleniny. Večer sa nebudete cítiť plní a budete mať jeden dôležitý bonusový bod: v noci lepšie spíte!

Máte radi sushi?

trendy cestovanie a dovolenky jedenie sushi v Tokiu

A vyskúšali ste niekedy bagety, ktoré charakterizujú Paríž??

trendy, čo jesť na dovolenkovej bagete v Paríži

Tip 5: Klasické pravidlo pre zdravé stravovanie: Rozmaznávajte sa, ale iba s mierou!

Ste na dovolenke, čo znamená, že si teraz môžete dopriať dezert. Nezabudnite si to pomaly užívať. Nezabudnite na skryté kalórie v alkohole. Je lepšie vyhnúť sa príliš sladkým nápojom, pretože obsahujú veľa cukru. Radšej sa držte jednoduchých koktailov, ako je nápoj s veľkým množstvom ľadu alebo pohárom vína.

Prajeme vám krásne prázdniny a nezabúdajte na týchto 5 dôležitých rád pre zdravé stravovanie ani počas dovolenky!

trendy zdravé stravovanie na dovolenke tipy pre turistov

tipy na zdravé stravovanie pre turistov na capri

zdravé jedlo, čo môžete jesť na dovolenke

trendy dovolenka v Dubrovníku si nenechajte ujsť raňajky

zdravé stravovanie na dovolenke je dôležité

trendy cestovanie a dovolenky jedia bagetu v Paríži